Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Akçaabat Kiralık Dükkan / Mağaza

(30 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı468 - 780 TL
26,48 Yıl
13.500 TL
AKÇAABAT MERKEZDE KİRALIK MAĞAZA/DEPO/SHOWROOM
Yunus Emre Hasdemir
Dürbinar, Akçaabat
30.8.2019
1300 m²
3.750 TL
NALBANTOĞLU EMLAKTAN KİRALIK DÜKKAN
İbrahim Ustaoğlu
Söğütlü, Akçaabat
Bugün
270 m²
750 TL
AKÇAABAT SÖĞÜTLÜDE 100 M2 KİRALIK DÜKKAN
İbrahim Kuştil
Söğütlü, Akçaabat
3gün önce
100 m²
36.000 TL
SÖĞÜTLÜDE DEVREN KİRALIK TUHAFİYE
Berke Yüksel
Söğütlü, Akçaabat
6gün önce
67 m²
Etiketli İlanlar

Trabzon / Akçaabat Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Akçaabat kiralık daire fiyat artışı %80,47 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde Trabzon kiralık fiyat artışı %77,89 oldu.

2018 yılında Akçaabat ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 506,00 TL iken, bu yıl için Akçaabat kiralık ev ortalama fiyatı 541,00 TL oldu.

Akçaabat ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %6,92 artış gösterdi.

Akçaabat Kiralık Dükkan Bulmanın Püf Noktaları
Kendi işinin sahibi olmak ve işyeri açmak herkesin hayalidir. Bu hayalin gerçekleşmesi güzel olduğu kadar yorucudur da… Eğer işyeri açacaksanız her şeyi planlamalı ve buna göre hareket etmelisiniz. İş listenizin ilk sırasında ise yapacağınız işe uygun kiralık dükkanı bulmak gelmeli. Hem işyerinizin güzel olması hem de kazancınıza katkı sağlaması için doğru bir yer seçmelisiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken birçok husus bulunuyor. Akçaabat kiralık dükkan ararken emlak sitesi Zingat.com’dan yararlanabilirsiniz. Bu emlak sitesinden istediğiniz özellikteki dükkanı onlarca ilan arasından kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca sadece dükkan ilanları ile ilgili değil, kiralamak istediğiniz dükkanın çevresi ile ilgili de bilgi veren özellikler sayesinde size sağlayacağı kazancı da ölçebilirsiniz. Zingat.com ile kiralık dükkan bulmak kolay ve güvenilir. Akçaabat kiralık dükkan ararken dikkat etmeniz gereken kriterler ise şu şekildedir;
• Kiralık dükkanlara bakarken size masraf yaratmayacak bir yer bulmalısınız. Elbette ki iç dekorasyon için harcama yapacaksınız. Ancak tesisatta sorun bulunmaması, bina yapısı ile ilgili tadilat gerektirmemesi gibi konulara dikkat etmelisiniz.
• Akçaabat kiralık dükkan ararken bakacağınız yerlerin konum olarak size avantaj sağlaması gerekir. Müşterilerin kiralık dükkanınıza gelmesi için zorluk yaşamaması gerekir. Nüfusun yoğun olduğu bölgelerde dükkan kiralamak, ulaşımı kolay yerden dükkân kiralamak sizin faydanıza olacaktır. Yine dükkanınıza sevkiyatlar olacaksa bu konuda size sorun olmayacak bir kiralık dükkan olmalı.
• Ayrıca Akçaabat kiralık dükkan bakarken bulunduğu çevrenin yapacağınız işe uygun olması gerekir. Sanayi bölgesinde açılacak bir giyim mağazasının pek de getiri sağlayamayacaktır.
• Bir dükkan kiralarken cephesi büyük olan seçeneklerden yana tercih yapmanız size daha çok kazanç sağlayacaktır. Cephe genişliği bir dükkan için reklam olanağı sağlar.
• Kiralamak istediğiniz dükkanın büyüklüğüne dikkat etmelisiniz. İhtiyacınız olan genişliği belirleyip buna göre bir arayış içinde olmalısınız. Örneğin; bir kafe açmayı düşünüyorsanız sandalyelerin ve masaların konacağı yer haricinde personele ayrılacak alan ile mutfak için kullanılacak alanların da olması gerekir.
Akçaabat Kiralık Dükkân Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
• İhtiyaçlarınızı karşılayan dükkanı bulduğunuzu düşünüyorsanız muhatap olduğunuz kişinin gerçek mülk sahibi olduğundan emin olun. Mülk sahibini araştırmanız, güvenilir olduğundan emin olmanız sizin avantajınıza olacaktır.
• Kiralamak istediğiniz dükkan işinizi yapmaya engel teşkil ediyor mu? Bunu araştırmalısınız. Yani bazı iş ile yapılmak istenen uygun bulunmadığı için ruhsat verilmiyor. Bu konu yüzünden özenli davranmalısınız.
• Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir konuda kiralanacak dükkânın geçmiş fatura borçlarının olup olmadığıdır. Eğer borç bulunuyorsa mülk sahibinden sıfırlaması için talepte bulunmalısınız. Kiralık dükkânda işinizi yapabilmeniz için elektriğe, suya, doğalgaza ihtiyacınız olacak. Birikmiş borç olması durumunda da kullanımda bulunamayacaksınız. Mülk sahibi bunu kabul etmezse ileride bilin ki daha çok sorunla karşılaşacaksınızdır.
• Akçaabat kiralık dükkan için kira sözleşmesi yapmayı unutmayın. Bu sözleşmede tarafların sorumluluklarına ve haklarına açıkça yer vermelisiniz. Aylık ödenecek kira miktarını, kira tarihini, kiralanan dükkânın nasıl teslim alındığını ve daha sonra dükkândan çıkarken nasıl teslim edileceğinin açıkça belirtilmesi yararınıza olacaktır. Kiralık dükkân için ödediğiniz başka bedeller varsa depozito gibi bunları rakamsal değerleriyle birlikte sözleşmeye eklettirin. Ayrıca işinizi devam ettirebildiğiniz sürece Akçaabat kiralık dükkandan tekrar taşınmayı istemeyeceksinizdir. Dolayısıyla o dükkânda uzun yıllar konaklayabilirsin.
• Kira sözleşmenizi oldukça uzun tutmaya çalışın. Bu durumu düşünerek yıllık kira artış oranını mülk sahibi ile konuşup kira sözleşmenizde yazdırın. Şimdiden belirlenen artış oranı size kar sağlayacaktır. Kira bedelini de elden ödemeyin. Bu konuda da baştan mülk sahibi ile anlaşın.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım