Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Aksaray Kiralık Dükkan / Mağaza

(63 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
Piyasa Bilgisi Aksaray
100 m² Kira Aralığı413 - 688 TL/m²
26,48 Yıl
3.500 TL
DİNÇ EMLAK dan HASAS ÇERDİĞINDE  KİRALIK DÜKKAN
Mehmet Dinç
Çerdiğin, Merkez
20.9.2019
560 m²
4.000 TL
DİNÇ EMLAKDAN KİRALIK DÜKKAN
Mehmet Dinç
Ereğlikapı, Merkez
4.10.2019
300 m²
70.000 TL
AKSARAY MERKEZDE KİRALIK DÜKKAN
K.ufuk Akkurt
Hacı Hasanlı, Merkez
3.10.2019
110 m²
2.750 TL
DİNÇ EMLAKDAN BÖLCEKTE KİRALIK DÜKKAN
Mehmet Dinç
Küçük Bölcek, Merkez
27.9.2019
300 m²
3.500 TL
DİNÇ EMLAKDAN BÖLCEKTE KİRALIK DÜKKAN
Mehmet Dinç
Büyük Bölcek, Merkez
27.9.2019
170 m²

Aksaray Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Aksaray kiralık daire fiyat artışı %73,23 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Aksaray ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 465,00 TL iken, bu yıl için Aksaray ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 499,00 TL oldu.

Aksaray ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %7,31 artış gösterdi.

Aksaray Kiralık Dükkân Bulma Tüyoları
İş hayatına atılmak, aktif bir ticari yaşam kurmanın temeli ofis, mağaza ve dükkân tutmaktan geçiyor. Mekân sorunu ortadan kalktıktan sonra her detay daha hızlı halledilir. Ancak dükkân ararken sektöre ve amaca uygun yer bulmak önemlidir. Neticede lokasyon ticari yaşam alanlarında çok daha önemlidir. Sadece lokasyonu iyi olduğu için dahi dükkân tutup ticari yatırım yapmak sık karşılaşılan bir durumdur. Kiralık mağazalar kullanılarak her insan istediği işini yapabilir. Kendi işinizi yapmak istiyor ve bunun içinde yeterli özelliklere sahipseniz Aksaray kiralık mağaza ilanlarına Zingat.com üzerinden anında ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz kiralık mağazaların size getiri sağlayıp sağlamayacağını ölçümlerken zingat.com sitesindeki bölge raporlarından da destek alabilirsiniz. Aradığınız özelliklerdeki kiralık mağazaya hızlı ve güvenli ulaşmanın yolu buradan geçiyor. Aksaray kiralık mağaza ararken olması gereken özellikler nelermiş bir göz atalım.
Kullanım Amacına Uygunluk
Kiralık mağaza ilanlarına bakarken içerisinde yapacağınız işe uygun yerler bakmalısınız. Küçük bir market açmak istiyorsanız orta büyüklükte bir dükkân yeter. Ekstra içerisinde olması gereken şeyler yoktur. Ama bir kafe açacaksanız masa ve sandalyelerin rahatça sığabileceği, içerinde mutfak ve tuvaletinin olduğu bölümlerin olması şart. Ya da bir giyim mağazası açmayı planlıyorsanız bir depo, çalışanlarınız için dinlenme alanı gibi ekstra bölümlerin olmasına özen göstermelisiniz. Bu yüzden mağaza arayışınızda kullanım amacınıza göre bir plan belirleyip o yönde ilerlemeniz faydalı olacaktır.
Kiralık Dükkânın Cephe Genişliği
Aksaray kiralık mağaza ilanlarına bakarken cephesi geniş yerler bakmalısınız. Büyük cepheli yerler size ekstradan tanıtım, reklam gibi avantajlar sunacaktır. Bir giyim mağazası için vitrin çok önemlidir. İnsanlar vitrindeki ürünleri beğenerek mağazayı gezme isteğine kapılıyor.
Kiralık Mağaza Konumu
Kiralamak istediğiniz mağaza iyi kazançlar getirsin istiyorsanız bu sadece yaptığınız iş ile ilgili değildir. Aksaray kiralık mağaza konumu ile de getiriyi desteklemelidir. Bundan dolayı kiralık mağaza ararken mağazanın nüfusun yoğun olduğu bölgelerde olması, işyerlerinin çok olduğu çarşılara yakın olması, cadde üstünde ya da caddeye yakın olması çok önemlidir. İnsanların kolay ulaşabileceği mağazalar daha çok tercih edilir. Kiralık mağaza ararken de bunları göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca kiralık mağazalara bakarken yaptığınız iş için uygun bir konumda mı, size getiri sağlar mı gibi hesaplamaları da kiralık mağazayı tutmadan önce yapmalısınız.
Kiralık Dükkân ile İlgili Dikkat Edilecekler
Kiralamak istediğiniz Aksaray kiralık mağaza geçmiş fatura borçları var mı araştırmalısınız. Borçları sıfırlanmadan kullanamayacağınız elektrik, doğalgaz, su gibi gereklerde sorun yaşamamanız gerekir. İşin için kiralık yerde yapacağınız iç düzenlemeler haricinde yaptırmanız gerekecek başka masraf bulunmaması gerekir. Yani kiralık mağaza içinde tesisat gibi tadilat isteyecek sıkıntıların olmaması gerekiyor. Ayrıca beğendiğiniz yeri kiralamadan önce işinizi orada yapabilmek için ruhsat alabileceğinizi araştırmalısınız. Kiralık mağazaya onca masraf edip ruhsat alamamak gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz.
Kira Sözleşmesi ile İlgili Konular
Gayrimenkul sahibi ile mutlaka kira sözleşmesi imzalamalısınız. İleride bir sorun yaşamamak adına kira sözleşmesinde açık açık kira bedeli ve kiranın ödeneceği tarih yazılmalı. Kira sözleşmesine karşılıklı istenen şeyler varsa yazdırmaktan çekinmeyin. Çünkü bu sözleşme yasal olarak haklarını koruyacak nitelikli belge olacak. Kira sözleşmesine Aksaray kiralık mağaza için kaparo, depozito adı altında ödeme yaptıysanız açıklamalarıyla birlikte bedellerini de yazdırmalısınız. Kira bedelini elden ödememelisiniz. Bu durumu mülk sahibi ile konuşup sözleşmeye eklettirmeniz de yararınıza olacaktır.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım