Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Aliağa Kiralık Daire

(12 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı810 - 1.350 TL
17,85 Yıl
1.000 TL
MAVİKÖŞE'DE STEMLAK'DAN KİRALIK 3 + 1 DAİRE
Şerif Tokdil Taytıs (Stemlak)
Yenişakran, Aliağa
2+1
3gün önce
90 m²
1.000 TL
YENİŞAKRAN'DA  STEMLAK'DAN KİRALIK 3 + 1 DAİRE
Şerif Tokdil Taytıs (Stemlak)
Yenişakran, Aliağa
3+1
Dün
107 m²
2.000 TL
Aliağa Merkezde  Kiralık 3+1 Daire
Murat Yeşilada
Yalı, Aliağa
3+1
5.9.2019
145 m²
900 TL
ŞAKRAN'DA STEMLAK'DAN  MERKEZ'DE KİRALIK 2+1 DAİRE
Şerif Tokdil Taytıs (Stemlak)
Yenişakran, Aliağa
2+1
29.8.2019
95 m²
800 TL
ŞAKRAN'DA STEMLAK'DAN KİRALIK 2+1 DAİRE
Şerif Tokdil Taytıs (Stemlak)
Yenişakran, Aliağa
2+1
28.8.2019
85 m²
900 TL
YENİŞAKRAN'DA  STEMLAK'DAN  KİRALIK 3 + 1 DAİRE
Şerif Tokdil Taytıs (Stemlak)
Yenişakran, Aliağa
3+1
20.8.2019
130 m²
800 TL
MAVİKÖŞEDE STEMLAK'DAN  KİRALIK 3 + 1 DAİRE
Şerif Tokdil Taytıs (Stemlak)
Hacıömerli, Aliağa
3+1
20.8.2019
130 m²
Etiketli İlanlar

Aliağa Kiralık Daire Fiyatları

İzmir şehrinde kiralık daire fiyatları Kurtuluş bölgesinde 1.136 TL'den başlayarak, Siteler taraflarında 1.733 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Aliağa geneli ortalama fiyatı 1.132 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 1.105 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %9,28, son 10 yılda ise %133.06 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 18 yıl olarak görülmüştür.

Aliağa Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Aliağa şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

Aliağa kiralık daire arayışında yardımcı olacak bilgiler
Aliağa, İzmir’in en özel yerleşim merkezlerinden biridir. Böylesine turistik ve kültürel değeri yüksek bir bölgede kiralık daire bakarken birçok detaya dikkat etmek ve beklentileri karşılayacak nitelikte bir daire seçmek gerekiyor. Kuracağınız yaşamın konforlu ve huzurlu olması aynı zamanda sosyal – iş yaşamınızı olumlu yönde etkilemesi için Aliağa kiralık daire ilanlarını belli bir kapsamda incelemeniz faydalı olacaktır. Örneğin oturacağınız bölgede neler olmasını istiyorsunuz, ulaşım sizin için ne derece önemli, sosyal çevre nasıl gibi detaylar üzerinde durabilirsiniz. Zingat.com Aliağa kiralık daire ilanlarında birçok bilgi ve fotoğrafa yer verdiği için daire arayışınızda belli bir standardı gözeterek arama gerçekleştirebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız küçük bilgiler ile daire aramak çok daha kolay hale gelecek. İşte o bilgiler;
Kiralık Dairenin Konumu
Kiralamak istediğiniz dairenin ulaşım kolaylığı olması gerekir. Dışarıdan evinize gelirken ya da evden dışarıya çıktığınızda saatlerce yürüyüp dolmuşlara binmek istemezsiniz. Bu yüzden Aliağa kiralık daire konumu toplu taşıma araçlarına, okula, alışveriş merkezlerine, hastaneye yakın mesafede olmalı. Bulunduğu çevre, komşular size ve hayat tarzınıza uygun olmalı ki iç huzuruyla kiralık dairede oturabilesiniz.
Kiralık Daire Büyüklüğü
Kiralık daire ararken bütçenize göre bir arayışa girmelisiniz. Aliağa kiralık daire büyüklüğü 2+1, 3+1 olan yerler genellikle aile oturacaksanız idealdir. Yalnız oturacaksanız 1+1 kiralık daire büyüklüğü daha uygundur. Ayrıca dairenin oda sayının yanı sıra odanın genişliğine de dikkat etmelisiniz. Eşyalarınızın sığabileceği, rahatça oturacağınız dairelere bakmalısınız. Sadece eşyalarınız için ev kiralamış olmak istemiyorsanız metrekare olarak geniş ve kullanışlı bir daire kiralamalısınız.
Kiralık Dairenin İç Özellikleri
Kiralık daire ararken ucuz diye iç özellikleri kötü olan dairelere bakmamalısınız. Çünkü yaratacağı masraflarla fazlaca canınız sıkılabilir. Kiralamak istediğiniz Aliağa kiralık daire bakım ve onarım gerektirmeyen bir yer olmalı. Yer döşemeleri, fayansları, mutfak dolapları, mutfak tezgâhı, kapıları, su tesisatı, elektrik tesisatı sağlam olmalı. Aksi takdirde yaşayacağınız sorunlarla hem cebiniz hem de rahatınız bu işe bozulacaktır. Kiralayacağınız evlerde rutubet gibi sorunların olmamasına dikkat etmelisiniz. Özellikle yeni boyanmış dairelerde bu sorunu fark etmek çok zor olabiliyor. En güzeli bakacağınız kiralık dairenin ısı yalıtımı olmasına dikkat edin. Isı yalıtımı duvarlarda oluşacak küf ve mantarı engelliyor. Ayrıca ısı kaybını da engelleyerek enerji tasarrufu sağlıyor. Bu durum cebinize de olumlu olarak yansıyor. Kiralamak istediğiniz dairenin güneş alıyor olmasına özen göstermelisiniz. Hem kış boyu ısınmaya faydası olacaktır hem de kiralık dairenizin aydınlık olmasını sağlayacaktır. Oturacağınız binanın depreme dayanıklı olduğunu da araştırmalısınız. Can güvenliğiniz için bu önlemi almanızda fayda var.
Kiralık Daire Ararken Giderlerine Dikkat Edin
Kiralık dairelerin aylık olarak ödenecek tek gideri kira değildir. Aylık bakım giderleri, apartman aidatı gibi yan giderleri de araştırmalısınız. Kiralamak istediğiniz daire lüks bir sitede yer alıyorsa neredeyse kira kadar yan giderler de çıkabilir. Ayrıca daha önce kullanılmış bir daire kiralamadan önce mutlaka geçmiş faturalarının sıfırlandığına, borcu olmadığına emin olun.
Kira Sözleşmesini Atlamayın
Kiralık evi tutacaksanız mutlaka kira sözleşmesi yapmalısınız. Kira sözleşmenizin noter onaylı olması haklarınızı da güvenceye almakta yardımcı olacaktır. Kira sözleşmesine kiralık daire için ek bir ödeme yaptıysanız mutlaka yazdırmalısınız. Depozito, kaparo gibi ödemeler kayıt altında olmalı. Yıllık kira artış oranınızı da baştan konuşup sözleşmede yazdırmalısınız. Kira bedellerini de asla elden teslim etmemelisiniz.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım