Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Ankara Satılık Arsa

(1.066 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
Piyasa Bilgisi Ankara
100 m² Satış Aralığı146.738 - 244.564 TL/m²
18,27 Yıl
4.000.000 TL
SATILIK (KİRACILI) Kum OCAĞI
Himmet Gürel
Eti, Çankaya
3Gün Önce
43000 m²
26.500 TL
HİLALDEN KAVAKLIDA 460 m2 BAHÇELİK YATIRIMLIK ARSA
Selami Taylan
Kavaklı, Altındağ
2Gün Önce
460 m²
25.000 TL
HİLALDEN GİCİKTE 150 m2 TEL ÖRGÜLÜ TAPULU BAHÇELİK ARSA
Selami Taylan
Gicik, Altındağ
2Gün Önce
150 m²
105.000 TL
ANKARA_MAMAK_KIZILCADA_İMARLI_400M²_PARSELLİ_TEK_TAPU_ARSA
Gazi Emlak & İnşaat
Kızılca, Mamak
4Gün Önce
400 m²
68.000 TL
acill!! TURKUAZ MAHALLESİNDE, 225 m2, İMARLI KOOPERATİF HİSSESİ
Yukarıyurtçu, Etimesgut
13.2.2020
400 m²
90.000.000 TL
ALTINPARK YAKINI 25.500+11.200=36.700 m2,KENTSEL DÖNÜŞÜM PARSELİ
Aydınlıkevler, Altındağ
13.2.2020
36700 m²
360.000 TL
GÜMÜŞOLUK TA İMARA YAKIN YATIRIMLIK TARLA
Ümit Gökoğlu
Saray Gümüşoluk, Pursaklar
Dün
3000 m²
265.000 TL
Gölbaşı-Tulumtaş İmarlı, Müstakil Tapulu Villa Arsası
M.kemal Çağırırcan
Tulumtaş, Gölbaşı
2Gün Önce
748 m²
26.500 TL
Gölbaşı Günalan'da Satılık Bahçe
Yalçın Eser
Günalan, Gölbaşı
Bugün
500 m²
220.000 TL
KAHRAMANKAZAN KAYI'DA 2075 m2 KONUT İMARLI ARSA
Hüseyin Bekir Çopan
Kayı, Kahramankazan
5Gün Önce
2075 m²

Ankara Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2020 yılları arasında Ankara satılık daire fiyat artışı %219,32 olarak gerçekleşti.

2019 yılında Ankara ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 177.857,00 TL iken, bu yıl için Ankara satılık ev ortalama fiyatı 185.703,00 TL oldu.

Ankara ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 1.857 TL'dir. Ankara ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %4,41 artış gösterdi.

Ankara Satılık arsa ilanlarında dikkat edilmesi gerekenler
Artık günümüzde en değerli şeylerden biri toprağa sahip olmaktır. Değerlendirme seçeneği oldukça fazla olan arsaları ister tarımda ister yatırımda ister de evinizi üzerine inşa etmekte kullanabilirsiniz. Konut sayısının sürekli artmasıyla arsa fiyatları da artıyor. Yüklü miktarlarda paralar söz konusu olduğu için arsa alım satımlarında çok dikkatli olmak gerekir. Ankara satılık arsa satın almak isterken iyice araştırmalısınız. Arsa almayı planladığınız yerin çevresini araştırmalı, size kazanç sağlayıp sağlamayacağını hesaplamalısınız. Satın almayı planladığınız arsa bütçenize uygun olmalı. Uzun süreli bir yatırım olduğunu da hesaba katmalı ve sizi zorlayacak fiyatlardaki arsalardan uzak durmalısınız. Arsa alırken doğru bir yatırım yaptığınızdan emin olmak istiyorsanız zingat.com sitesinden destek alabilirsiniz. Satın almak istediğiniz arsanın Bölge Raporu’na ulaşabilir ve satılık arsa ilanlarına hızlıca ulaşabilirsiniz. Ankara satılık arsa alırken üzerinde düşünmeniz gereken birçok konu vardır. İşte arsa satın alırken dikkat etmeniz gerekenler…
Kullanım amacı
Bir arsa alırken hangi amaçla aldığınız çok önemlidir. Satılık arsa ilanlarına bakarken kriterlerinizi ona göre belirlersiniz. Tarım için bir arsa bakıyorsanız bereketli toprak olmasına dikkat etmelisiniz. Kendi evinizi inşa etmek için bir arsa arıyorsanız avantajı, konumu, altyapı gibi özellikleri ön planda olacaktır. Ama amacınız getiri sağlaması ise başkaları tarafından çekici olacak bir arsa bulmaya yönelirsiniz. Ve arsanın gelişmekte olan bir konumda yer almasına özen göstermelisiniz.
Arsanın bulunduğu konum
Satın almak istediğiniz arsa ilk olarak konumu ile kullanım amacınıza uygun olmalı. Ankara satılık arsa alırken özellikle gelişmekte olan bölgelerden arsa almalısınız. Böylece uygun fiyata aldığınız arsa ilerleyen zamanlarda daha da değerlenecek ve size karlı bir yatırım olarak geri dönecektir. Ankara satılık arsa ulaşım imkanı sağlamalı.
Arsanın şekli
Satın almak istediğiniz arsaların şeklinin düzgün olması her zaman daha çok kazanç sağlayacaktır. Çünkü üzerine yapı inşa edilmek istenen arsaların yamuk, eğri sınırlara sahip olması istenmez. Tarım için kullanılacak arsalarda da toprağı işlemek güç olacaktır. Arsa alırken şeklinin kare ya da dikdörtgen olması bu yüzden daha çok kazanç getirir. Sınırları yamuk ya da yuvarlak arsalardan mümkün olduğunca uzak durmalısınız.
Satılık arsanın arazi yapısı
Satın alınmak istenen arsanın arazi özelliklerinin iyi olması da getiri sağlayan bir özelliktir. Zemini sağlam arsaları almaya gayret etmelisiniz. Ayrıca satın alacağınız arsanın genel altyapı hizmetlerinden yararlanma imkânlarını da araştırmalısınız. Altyapı imkânları sunan arsaların kazanca dönüşmesi daha kolay olacaktır.
Arsanın resmi kayıtları
Satın almayı planladığınız Ankara satılık arsanın tapu kayıtlarını inceleyin. Tapuda arsanın nasıl göründüğünü araştırmalısınız. Müstakil tapulu mu yoksa hisseli tapu mu öğrenmelisiniz. Müstakil tapulu olması işlerinizi daha da kolaylaştıracaktır. Ayrıca tapu kaydı ile size sunulan bilgileri karşılaştırmalısınız. Ayrıca arsa üzerinde irtifak hakkı, haciz, şerh gibi kısıtlama yaratacak sorunların olmadığına emin olmalısınız. Tüm bu konuları Tapu Müdürlüğünden araştırabilirsiniz. Aldığınız arsanın imar durumunu araştırmalısınız. İmar durumu kullanım amacınıza uygun olmalı. İmarı konut mu, ticari mi ya da sanayi mi dikkat etmelisiniz.
Arsalar ile ilgili yeni düzenlemelerden haberden olun
Özellikle son çıkan arazi kullanım kanunu ile tarım arazileri yatırım aracı olarak görülmesin diye bir hedef bulunuyor. Bu yüzden arsa mı yoksa arazi mi aldığınıza dikkat etmelisiniz. Bir diğer düzenleme ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ifraz ile ilgili kararıdır. Mutlak tarım arazilerinde ve özel ürün arazilerinde 2 hektar büyüklüğünün altındaki araziler ayrılamıyor, hisselendirilemiyor, pay ve paydaş sayısı arttırılamıyor.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım