Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Ankara Satılık Arsa

(1.541 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Ankara

100 m² Satış Aralığı140.565 - 234.275 TL
18,11 Yıl
132.000 TL
Susuz Belören 950m2 132bin
Kemal Çiftçi
Susuz, Yenimahalle
2gün önce
950 m²
368.000 TL
KÖSRELİK KIZIĞINDA SATILIK KELEPİR TARLA
Eren Çaldıran
Kösrelikkızığı, Pursaklar
24.8.2019
7365 m²
165.000 TL
ACİL SATILIK KONUT İMARLI 230 M2 ARSA
Susuz, Yenimahalle
28.8.2019
230 m²
58.000 TL
Keçiören Çalsekide Tek Tapu İmarlı 500m2 Yola Cephe Arsa 58000TL
Hakan Keskinoğlu
Çalseki, Keçiören
2.9.2019
500 m²
139.000 TL
Susuz Belören 970m2 139bin
Kemal Çiftçi
Susuz, Yenimahalle
12.9.2019
141 m²
416.000 TL
ESKİŞEHİR YOLUNA 700 M MESAFEDE 1300 M2 İMARLI ARSA
Yusuf Alkazak
Aşağıyurtçu, Etimesgut
2gün önce
1300 m²
120.000 TL
TOKİ YAPRACIK'TA 377 M2 YATIRIMLIK ARSA
Yusuf Alkazak
Yapracık, Etimesgut
2gün önce
377 m²

Ankara Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Ankara satılık daire fiyat artışı %207,16 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Ankara ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 173.087,00 TL iken, bu yıl için Ankara satılık ev ortalama fiyatı 182.239,00 TL oldu.

Ankara ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 1.822 TL'dir. Ankara ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %5,29 artış gösterdi.

Ankara Satılık arsa ilanlarında dikkat edilmesi gerekenler
Artık günümüzde en değerli şeylerden biri toprağa sahip olmaktır. Değerlendirme seçeneği oldukça fazla olan arsaları ister tarımda ister yatırımda ister de evinizi üzerine inşa etmekte kullanabilirsiniz. Konut sayısının sürekli artmasıyla arsa fiyatları da artıyor. Yüklü miktarlarda paralar söz konusu olduğu için arsa alım satımlarında çok dikkatli olmak gerekir. Ankara satılık arsa satın almak isterken iyice araştırmalısınız. Arsa almayı planladığınız yerin çevresini araştırmalı, size kazanç sağlayıp sağlamayacağını hesaplamalısınız. Satın almayı planladığınız arsa bütçenize uygun olmalı. Uzun süreli bir yatırım olduğunu da hesaba katmalı ve sizi zorlayacak fiyatlardaki arsalardan uzak durmalısınız. Arsa alırken doğru bir yatırım yaptığınızdan emin olmak istiyorsanız zingat.com sitesinden destek alabilirsiniz. Satın almak istediğiniz arsanın Bölge Raporu’na ulaşabilir ve satılık arsa ilanlarına hızlıca ulaşabilirsiniz. Ankara satılık arsa alırken üzerinde düşünmeniz gereken birçok konu vardır. İşte arsa satın alırken dikkat etmeniz gerekenler…
Kullanım amacı
Bir arsa alırken hangi amaçla aldığınız çok önemlidir. Satılık arsa ilanlarına bakarken kriterlerinizi ona göre belirlersiniz. Tarım için bir arsa bakıyorsanız bereketli toprak olmasına dikkat etmelisiniz. Kendi evinizi inşa etmek için bir arsa arıyorsanız avantajı, konumu, altyapı gibi özellikleri ön planda olacaktır. Ama amacınız getiri sağlaması ise başkaları tarafından çekici olacak bir arsa bulmaya yönelirsiniz. Ve arsanın gelişmekte olan bir konumda yer almasına özen göstermelisiniz.
Arsanın bulunduğu konum
Satın almak istediğiniz arsa ilk olarak konumu ile kullanım amacınıza uygun olmalı. Ankara satılık arsa alırken özellikle gelişmekte olan bölgelerden arsa almalısınız. Böylece uygun fiyata aldığınız arsa ilerleyen zamanlarda daha da değerlenecek ve size karlı bir yatırım olarak geri dönecektir. Ankara satılık arsa ulaşım imkanı sağlamalı.
Arsanın şekli
Satın almak istediğiniz arsaların şeklinin düzgün olması her zaman daha çok kazanç sağlayacaktır. Çünkü üzerine yapı inşa edilmek istenen arsaların yamuk, eğri sınırlara sahip olması istenmez. Tarım için kullanılacak arsalarda da toprağı işlemek güç olacaktır. Arsa alırken şeklinin kare ya da dikdörtgen olması bu yüzden daha çok kazanç getirir. Sınırları yamuk ya da yuvarlak arsalardan mümkün olduğunca uzak durmalısınız.
Satılık arsanın arazi yapısı
Satın alınmak istenen arsanın arazi özelliklerinin iyi olması da getiri sağlayan bir özelliktir. Zemini sağlam arsaları almaya gayret etmelisiniz. Ayrıca satın alacağınız arsanın genel altyapı hizmetlerinden yararlanma imkânlarını da araştırmalısınız. Altyapı imkânları sunan arsaların kazanca dönüşmesi daha kolay olacaktır.
Arsanın resmi kayıtları
Satın almayı planladığınız Ankara satılık arsanın tapu kayıtlarını inceleyin. Tapuda arsanın nasıl göründüğünü araştırmalısınız. Müstakil tapulu mu yoksa hisseli tapu mu öğrenmelisiniz. Müstakil tapulu olması işlerinizi daha da kolaylaştıracaktır. Ayrıca tapu kaydı ile size sunulan bilgileri karşılaştırmalısınız. Ayrıca arsa üzerinde irtifak hakkı, haciz, şerh gibi kısıtlama yaratacak sorunların olmadığına emin olmalısınız. Tüm bu konuları Tapu Müdürlüğünden araştırabilirsiniz. Aldığınız arsanın imar durumunu araştırmalısınız. İmar durumu kullanım amacınıza uygun olmalı. İmarı konut mu, ticari mi ya da sanayi mi dikkat etmelisiniz.
Arsalar ile ilgili yeni düzenlemelerden haberden olun
Özellikle son çıkan arazi kullanım kanunu ile tarım arazileri yatırım aracı olarak görülmesin diye bir hedef bulunuyor. Bu yüzden arsa mı yoksa arazi mi aldığınıza dikkat etmelisiniz. Bir diğer düzenleme ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ifraz ile ilgili kararıdır. Mutlak tarım arazilerinde ve özel ürün arazilerinde 2 hektar büyüklüğünün altındaki araziler ayrılamıyor, hisselendirilemiyor, pay ve paydaş sayısı arttırılamıyor.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım