Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Antalya Satılık Arsa

(1.238 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
Piyasa Bilgisi Antalya
100 m² Satış Aralığı180.665 - 301.108 TL/m²
17,31 Yıl
1.100.000 TL
VARSAK AYANOĞLU MAHALLESİ 2 BİTİŞİK KÖŞE PARSEL SATILIK ARSA
Mehmet Mağden
Ayanoğlu, Kepez
2Gün Önce
1129 m²
90.000 TL
Gazipaşa Bakılar'da Satılık Konut İmarlı Arsa ev ve bahçe yamn
Sebahattin Demirok
Bakılar, Gazipaşa
Bugün
561 m²
220.000 TL
ALANYA MAHMUTLARDA VİLLA İMARLI DENİZ MANZARALI SATILIK ARSA
Ay İnşaat Emlak
Mahmutlar, Alanya
3Gün Önce
500 m²
660.000 TL
KARGICAKTA PANORAMİK ALANYA ve DENİZ MANZARALI 634 m2 ARSA
Mustafa Ölmez
Kargıcak, Alanya
12.2.2020
634 m²
300.000 TL
ANTALYA KEPEZ DUACI MAHALLESİ SATILIK VİLLA ARSASI
Realty World Mia Gayrimenkul
Duacı, Kepez
7Gün Önce
322 m²
1.550.000 TL
ALANYA DA KESTEL DE CADDEYE SIFIR SATILIK İMARLI ARSA
Ay İnşaat Emlak
Mahmutlar, Alanya
7Gün Önce
830 m²
300.000 TL
REMAX NEO MEHMET EMİN ERKAYA'dan ÇIPLAKLI'da 465 m² ARSA
Mehmet Emin Erkaya
Çıplaklı, Döşemealtı
5Gün Önce
465 m²
220.000 TL
Kepez Varsak Menderes'te Satılık Arsa
Mustafa Ölmez
Varsak Menderes, Kepez
31.1.2020
340 m²
300.000 TL
REMAX NEO MEHMET EMİN ERKAYA'dan DÖŞEMELATI ÇIPLAKLI'da ARSA
Mehmet Emin Erkaya
Çıplaklı, Döşemealtı
5Gün Önce
476 m²
2.200.000 TL
Premar Kozyatağı'ndan Antalya Döşemealtı'nda Konut imarlı arsa
Çıplaklı, Döşemealtı
7.2.2020
3360 m²
350.000 TL
DÖŞEMEALTINDA 453 m2 YATIRIMLIK KUPON ARSA
Hidayet Mert
Yeniköy, Döşemealtı
6Gün Önce
453 m²
875.000 TL
ALANYA TEPE MAH. 1.500 M2 FULL MANZARALI SATILIK ARSA
Sezai Yürekli
Tepe, Alanya
25.1.2020
1500 m²
450.000 TL
AKSU KARAÖZ'DE SATILIK TARLA
Ayşe Hale Öktener
Kayadibi, Aksu
Bugün
15300 m²

Antalya Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2020 yılları arasında Antalya satılık daire fiyat artışı %270,22 olarak gerçekleşti.

2019 yılında Antalya ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 199.378,00 TL iken, bu yıl için Antalya satılık ev ortalama fiyatı 211.895,00 TL oldu.

Antalya ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 2.119 TL'dir. Antalya ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %6,28 artış gösterdi.

Antalya satılık arsa alırken neler göz önünde bulundurulmalı
Antalya hem turizm hem tarım anlamında çok bereketli bir ilimiz. Burada toprağı olan insanların çok avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Oldukça fazla tarım ürünleri yetiştiriliyor, sanayi gelişmiş, inşaat sektörü sürekli yükseliyor, turizm etkisiyle hep hareketli. Hâl böyle olunca yatırım yapmak isteyenlerin de Antalya satılık arsa ilanlarını takip etmesini anlayabiliyoruz. İyi bir getiri sağlayacak olan mantıklı bir yatırım olarak arsa ararken nelere dikkat etmek gerektiğine kısaca bakalım. Aradığınız özellikteki arsalara ulaşmanın artık en kolay yolu “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com sitesi. En çok getiriyi sağlayacak arsayı bulmak için bu siteyi ziyaret etmeniz yeterli. Antalya satılık arsa alımında öngörülerinizin yüksek olması gerekir. İyi bir planlama yapmalısınız. Arsa arayışınızda önemli olan bir etken de kullanım amacınızdır. Yatırım için mi yoksa kullanım amacıyla mı satılık arsa arıyorsunuz? Çünkü yatırım yaparken de kısa vadeli istiyorsanız arsanın değerlenmesini çok beklemezsiniz. Üzerine binalar yaptırıp satışa sunmanızda yatırımınızı kısa vadede getiriye dönüştürecektir. Ama hiç masraf etmeden yatırım yapmak isteyenler için uygun bir arsa bulup değerlenmesini beklemek kalıyor. İşte arsa satın alırken dikkat etmeniz gerekenler…
• Satılık arsa konumu her zaman önemlidir. Konum arsanın fiyatını, yatırıma uygunluğunu belirler. Bir arsa alırken ileride değerlenmesini istiyorsanız yola yakın mesafede olmasına, yol bağlantılarının olmasına, ulaşımın kolaylığına dikkat etmelisiniz. Ayrıca iyi bir getiri için de gelişmekte olan ya da gelişime açık bölgelerden arsa satın almalısınız. Böylece ucuza alıp ilerleyen zaman da pahalıya satarak iyi bir getiri sağlarsınız.
• Arsa alırken uzak durmanız gerekenler de vardır. Bunlar; SİT alanındaki, orman alanındaki, dere yataklarındaki, anayol yakınındaki ve koruma havzası yakınındaki arsalardır. Buradaki arsalar yatırım amacındakiler için doğru tercihler olmayacaktır.
• Antalya satılık arsa ilanlarına bakarken arsanın şeklini de göz ardı etmemelisiniz. Kare ya da dikdörtgen olan arsalar daha kullanışlıdır. Bu arsaları tercih etmelisiniz. Yamuk ya da yuvarlak arsalardan uzak durmanız faydanıza olacaktır. Bu arsaların üzerine bir yatırım yaparken şeklinden dolayı sıkıntı yaşanır. Firmalar da düzgün arsaları tercih eder.
• Antalya satılık arsa almadan önce baktığınız yerin arazi yapısını araştırmalısınız. Zemin durumu, genel altyapı hizmetlerinden yararlanma imkanları, yatırım için uygun mu incelenmeli.
• Satın alınmak istenen arsanın tapu kaydı araştırılmalı. Tapudaki bilgiler karşılaştırılmalı. Tapudaki durum hisseli mi yoksa müstakil tapulu mu bakmak gerekiyor. Hisseli tapularda sorun yaşamamak için parsellenmiş olmasına özen göstermelisiniz. Ya da müstakil tapulu arsalara yoğunlaşarak işleri uzatmadan yatırımınızı gerçekleştirebilirsiniz.
• Satılık arsanın imar iznini de araştırmalısınız. Yatırımınızı şekillendirirken size çok avantaj sağlayacaktır. İmar durumu sanayi, konut ya da ticari olması hedef kitlesini belirler.
• Arsa satın alırken mutlaka ilk olarak üzerinde kısıtlama var mı diye araştırmalısınız. Üzerinde ipotek, haciz, şerh gibi sorunların olduğu arsayı almak başınızı ağrıtabilir. Bu yüzden Tapu Müdürlüğünden gerekli araştırmaları yapmanız faydanıza olacaktır.
• Arsa satın almak istiyorsanız bu konudaki yasal düzenlemeleri de takip etmelisiniz. Toprak Koruma ve Arazi Kullanım Kanunda yer alan düzenleme ile aldığınız yerin arsa mı, arazi mi olduğu çok önemli. Tarım arazilerini korumaya yönelik yapılan bu düzenleme yatırım amacınıza engel olabilir. Amacınız yatırımsa tarım vasfındaki yerlerden uzak durmalısınız.
• Bir diğer düzenleme de tarım arazilerinin ifrazı konusunda. Mutlak tarım arazilerinde ve özel ürün arazilerinde 2 hektar büyüklüğünün altında kalan yerler hisselendirilemiyor, pay ve paydaşları arttırılamıyor.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım