Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Arifiye Satılık Daire

(16 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
Piyasa Bilgisi Sakarya
100 m² Satış Aralığı155.888 - 259.813 TL/m²
19,89 Yıl
280.000 TL
SAKARYANN ARİFİYE MERKEZNDE 3.KAT 125M2+40M2 ÇATI KATI 3+1 DAİRE
Cihat Çetinbaş
Arifbey, Arifiye
3+1
4Gün Önce
135 m²
330.000 TL
DOĞAN GAYRİMENKULDEN ARİFİYEDE ORTA KAT DAİRE
Barış Yıldırım
Fatih, Arifiye
3+1
5Gün Önce
145 m²
192.000 TL
Arifiye Neviye'de Satılık Daire
Neviye, Arifiye
2+1
3Gün Önce
100 m²
4.230.000 TL
Corporis dolorem qui dolores voluptatem Proident architecto ad 4
Test Sözleşme
Aşağı Kirazca, Arifiye
3+1
7.8.2019
890631 m²

Sakarya Satılık Daire Fiyatları

Sakarya şehrinde satılık daire fiyatları Hendek bölgesinde 160.290 TL'den başlayarak, Sapanca taraflarında 242.581 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Sakarya geneli ortalama fiyatı 214.102 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 209.213 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %1,98, son 10 yılda ise %127.44 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 20 yıl olarak görülmüştür.

Sakarya Satılık Evlerin Bölge Fiyatları

Sakarya şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 4 ilçeye göre bakarsak:

Sakarya Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Sakarya şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 1 örnek projenin fiyat ortalaması:

Arifiye satılık daire bulmanın en kolay yolu
Satılık daire arayanların en çok karşılaştığı şey ilanlardaki bilgilerle gerçekte olanın farklı olmasıdır. Ne yazık ki insanların ellerindeki evleri satarken yanlış bilgiler verebiliyor. İnternetin ne yazık ki bu handikabı var. Bu yüzden ilanlara bakarak kararlar vermemelisiniz. Beğendiğiniz ilanları gidip görmenizde de fayda var. Arifiye satılık daire ilanlarına bakarken hepimiz illa ki internetten faydalanacağız. Ancak bu ilanlara bakarken “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com gibi güvenilir sitelerden yardım almalısınız. İnternette satılık daire aramanın en akıllı yöntemi olarak karşımıza çıkan Zingat.com baktığınız evlerin piyasa değerini de hesaplamaya yardımcı oluyor. Kendi evinin sahibi olmak isteyenlere, satılık daire ararken yardımcı olacak birkaç bilgi vereyim. Bu özelliklere dikkat ettiğinizde aldığınız evden pişman olmazsınız.
• Satılık daire arayışına girmeden önce bütçenizi belirlemelisiniz. Ve evi nasıl satın alacağınız konusuna açıklık getirmelisiniz. Satılık daire ilanlarında cebinize uygun dairelere bakmalısınız. Eğer evi kredi ile alacaksanız baktığınız seçeneklerin krediye uygun olması gerekir.
• Baktığınız Arifiye satılık dairenin bakım ve onarım masrafları olmamalı. Yer döşemeleri, mutfak dolapları, kapılar sağlam olmalı.
• Satılık daire konumu size fayda yaratmalı. Okula, işe, hastaneye, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçlarına yakın mesafede olmalı.
• Satın almak istediğiniz dairenin komşuları, çevresi güvenilir olmalı. Bunu öğrenmek için etrafça küçük bir araştırma yapmalısınız.
• Satılık evin sağlığa zararlı olabilecek salınımlar yapan sanayi bölgelerine ve tesislere uzak olmalı.
• Arifiye satılık daire ilanlarında beğendiğiniz evlerin, güneş ışığını almasına dikkat etmelisiniz. Eviniz aydınlık ve ferah olsun istiyorsanız güneş ışığı alması önemli.
• Satılık evin büyüklüğü size uygun ve eşyalarınızın sığabileceği şekilde olmalı. Kalabalık aileler için en ideal satılık daireler 3+1’den başlamalı. Ayrıca odaların çok olması evin büyük ve geniş olduğu anlamına gelmez. Bu yüzden mutlaka evi gezip görmelisiniz.
• Satın almak istediğiniz evde izolasyon olmasına dikkat etmelisiniz. Ses yalıtımı ile dışarıdan gelen gürültüler engellenir. Isı yalıtımı ise enerji tasarrufu sağlar. Aynı zamanda rutubet sorunlarını da engeller. Konforlu bir yaşam için yalıtım bir evde mutlaka olmalı.
• Yeni yapılmış bir binadan sıfır daire alacaksanız, ev seçiminde bina yapım malzemelerinin kalitesine dikkat etmelisiniz.
• Yine yeni yapılmış daire alacaksanız içerisinin elektrik tesisatının, su tesisatının ve içerideki düzenlemelerin yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz.
• Yeni yapılmış Arifiye satılık dairenin deprem yönetmeliğine uygun yapılıp yapılmadığını ya da eski bir yapıda bulunan satılık dairenin depreme dayanıklı olduğunu araştırmalısınız.
• Eğer daire satın alırken amacınız kullanmak değil de yatırım ise gelecek zamanda gelişeceğini öngördüğünüz bölgelerden alım yapmanız daha avantajlı olacaktır.
• Satın almak istediğiniz dairenin tapu kaydını araştırmalısınız. Böylece hem tapu sahibinin muhatap olduğunuz kişi mi doğrulamanızda fayda sağlar. Hem de size gösterilen adresin tapudaki ile aynı olup olmadığını karşılaştırmanıza yardımcı olur.
• Satılık daire üzerinde irtifak hakkı olup olmadığını araştırmalısınız.
• Özellikle yeni yapılmış binalarda imar durumu ve iskân izinlerine dikkat etmelisiniz.
• Bina ya da satılık daire üzerinde satışa engel olacak bir durum var mı diye araştırmalısınız. Ayrıca ipotek, haciz, şerh gibi sıkıntıların olmadığına da dikkat etmelisiniz.
• Taşınmazın sahibi ile satış sözleşmesi imzalamalısınız. Sözleşme şartları için bir uzmandan yardım almanız faydanıza olacaktır. Çünkü onlar bu işi çok iyi bildiğinden hiçbir ayrıntıyı atlamazlar.
• Satılık daire bedelini elden teslim etmemelisiniz. Bedeli banka aracılığıyla yapmanız en sağlıklısı olacaktır.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım