Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Buca Satılık Dükkan / Mağaza

(33 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Satış Aralığı209.132 - 348.553 TL/m²
16,08 Yıl
520.000 TL
KURUÇEŞMEDE SATILIK DÜKKAN
Paşa Aydemir
Kuruçeşme, Buca
6.1.2020
55 m²
790.000 TL
BUCA SANAYİ SİTESİNDE SATILIK İŞYERLERİ
Refik Parmaksız
Mustafa Kemal, Buca
4Gün Önce
850 m²
380.000 TL
BUCA SANAYİ SİTESİNDE SATILIK İŞYERİ
Refik Parmaksız
Mustafa Kemal, Buca
4Gün Önce
400 m²

İzmir / Buca Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2020 yılları arasında Buca satılık daire fiyat artışı %391,39 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İzmir satılık konut fiyat artışı %357,36 oldu.

2019 yılında Buca ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 246.617,00 TL iken, bu yıl için Buca satılık ev ortalama fiyatı 262.965,00 TL oldu.

İzmir Buca ilçesinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 2.630 TL'dir. Buca ilçesinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %6,63 artış gösterdi.

Buca satılık dükkân bulmak için takip edilecek yol

Hayatımızda ilk olarak ev sahibi olmak sonrasında ise iş yerimizi alma planları yaparız. Dükkân sahibi olmak maddi açıdan da rahatlık sağlar. Her ay kira ödeme derdi, mülk sahibi ile ilgili sorunlarınız olmaz. Dükkânınızda istediğiniz değişikliği, tadilatı yaparken kimseye hesap vermezsiniz. Buca satılık dükkân ilanlarına bakarken güvenilir sitelere bakmalısınız. İşlerinizi kolaylaştıracak olan Zingat.com hem güvenilir hem de aramalarınızı kolaylaştıracak akıllı bir sitedir. Almak istediğiniz satılık dükkânı çabucak bulmanıza yardım eder. Buca satılık dükkân ararken işinize uygun bölgeden satılık dükkân bakmalısınız. İnsanlarla sürekli etkileşim halinde olacağınız bir işiniz varsa insanların çok olduğu yerleri seçmelisiniz. Böylece daha iyi kazanç elde edersiniz. Satılık dükkân ararken nelere dikkat etmek gerektiğine bir göz atalım.

 • Almak istediğiniz Buca satılık dükkânın getirisini hesaplamalısınız. İyi bir yatırım yapmak istiyorsanız öngörünüzün kuvvetli olması gerekir. Ya da bu konuda tecrübeli birinden yardım almalısınız.
 • Buca satılık dükkân ararken, kullanışlı olmasına dikkat etmelisiniz. Dar, yamuk ve köşeli şekillere sahip yapılar yerleşimi ve kullanımı zor olacaktır. Satılık dükkân içerisine kurulacak düzen için sorun yaratır. Almak istediğiniz dükkânın kullanışlı olması satarken ya da kiraya verirken de işinize yarayacaktır.
 • Satılık dükkân ararken yapının bakımlı ve kullanılabilir olmasına dikkat etmelisiniz. Yıpranmış, eskimiş satılık dükkanlardan uzak durmanız faydalı olacaktır. Bakım ve onarım masrafları olmayan satılık dükkânlara bakmalısınız. Böylece artı masraflarınız da olmayacaktır.
 • Cephesi geniş dükkânları tercih etmelisiniz. Çünkü bu şekilde tanıtım ve reklam masraflarınızı en aza indirebilirsiniz. Geniş bir cephe sayesinde yapılacak tanıtım müşteriyi çekmek için en iyi araçtır.
 • Satılık dükkân almak isterken büyüklüğünün, yapmak istediğiniz işe uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Bir market ile giyim mağazası ihtiyaçları farklıdır. Bu yüzden işinize en uygun büyüklükte satılık dükkân seçmelisiniz. İşinize uygun mutfak, personel odası gibi bölümler gerekiyorsa bunları göz önünde tutmalısınız.
 • Gıda sektörüne dair bir iş yapıyorsanız mutlaka almak istediğiniz mağazanın bacası olmalı. Sonradan baca ekletmek hem masraflı hem de etrafı rahatsız edici bir iş olduğundan zorlu bir süreçtir.
 • Dükkân arayışınızda baktığınız yerlerin bütçenize uygun yerler olmasına dikkat etmelisiniz. Ödemelerinde zorluk yaşayacağınız yerlerden uzak durmanız faydalı olacaktır. Kredi ile dükkân almayı düşünüyorsanız, kredi taksitlerini bütçenize göre ayarlatmalısınız.
 • Bütçenizi kredi ile sağlayacaksanız baktığınız mağazanın krediye uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Buca satılık dükkân ararken doğru konumda olan ilanları araştırmalısınız. Müşterilerinin kolay ulaşabileceği, nüfusun yoğun olduğu yerlerden, cadde üstü yerlerden seçim yapmalısınız. Satılık dükkânın kazancınıza katkı sağlaması için bulunduğu konum önemlidir.
 • Buca satılık dükkân almak istemenizdeki amacınız kullanmaksa ve müşteri ilişkilerinin yer aldığı bir iş yapıyorsanız satılık yerin otoparkı ya da bahçesi olmasına dikkat etmelisiniz. İnsanlar için araçlarını koyabilecekleri yerler artık büyük sorun yaratıyor. Mağazanızın bu konuda da müşteriye yardımcı olması tercih edilirliğini arttırır.
 • Satılık dükkânı beğendiğinizde tapusunu araştırmalısınız. Satılık dükkânın tapuda yer alan adres, mülk sahibi gibi bilgilerini size sunulanlarla karşılaştırmalısınız. Üzerinde kat irtifakı bulunuyor mu araştırmalısınız. Satılık dükkân üzerinde kat mülkiyeti olması işinize yarayacaktır.
 • Satılık dükkân ya da bulunduğu bina üzerinde ipotek, haciz, vergi borcu olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 • Dükkânın satışına engel olacak kısıtlamaların bulunmadığına dikkat etmelisiniz. Çok beğendiğiniz bir mekânın son anda elinizden gitmemesi için bu kontroller şart.
ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
 • Satılık Favori İlanlarım