Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Bursa Kiralık İşyeri

(584 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Bursa

100 m² Kira Aralığı743 - 1.238 TL
17,65 Yıl
3.500 TL
HEYKEL  ULU CAMI  KARŞISI  DEVREN. KIRALIK LOKMACI
Kayıhan, Osmangazi
Dün
185 m²
2.750 TL
Hamitler-Fethiye Metro istasyonu yanında kiralık ofisler
Kürşat Daştan
Akpınar, Osmangazi
3gün önce
95 m²
13.000 TL
RW EREN' DEN KURUMSAL FİRMA VE BANKALARA KİRALIK DÜKKAN
Gökçin Öztüzün
Üçevler, Nilüfer
5gün önce
340 m²
1.600 TL
BURSA OSMANGAZİDE KİRALIK CADDE USTU DUKKAN
Saygılı Gayrimenkul
Demirtaşpaşa, Osmangazi
6gün önce
160 m²
1.850 TL
BURSA İZMİR YOLU KİRALIK OFİSLER
Gülşah Üçüncü
Ataevler, Nilüfer
2+1
5gün önce
70 m²
3.500 TL
MİLLET MAHALLESİNDE KİRALIK DÜKKAN
Gülşah Üçüncü
Millet, Yıldırım
4.9.2019
130 m²
2.500 TL
PREMAR BALAT DAN YILDIZ PLAZA DA KİRALIK OFİS
Premar Balat
Ahmet Yesevi, Nilüfer
1+1
Bugün
100 m²
1.300 TL
OSMANGAZİ ALTIPARMAK CADDESİ'NDE METROYA YAKIN 2+1 KİRALIK OFİS
Atilla Demir - Kükürtlü
Altıparmak, Osmangazi
2gün önce
110 m²
7.000 TL
Osmangazi Veysel Karani'de Kiralık Dükkan / Mağaza
Grand Gayrimenkul
Veysel Karani, Osmangazi
3gün önce
480 m²
1.100 TL
setbaşında kiralık dükkan (ofis)
Turgut Erdem
Hocaalizade, Osmangazi
Bugün
25 m²
2.500 TL
1967-ELFİ den MUDANYA YOLU BERK CENTER'da KİRALIK 120 m² OFİS
Serkan Aydemir
Emek Zekai Gümüşdiş, Osmangazi
4gün önce
135 m²
Etiketli İlanlar

Bursa Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Bursa kiralık daire fiyat artışı %376,10 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Bursa ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 858,00 TL iken, bu yıl için Bursa ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 937,00 TL oldu.

Bursa ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %9,21 artış gösterdi.

Bursa kiralık iş yeri seçimine katkı sağlayacak bilgiler

Kiralık iş yeri arıyorsanız Zingat.com üzerinden yapacağınız arama sayesinde kiralık dükkânınızda olmasını istediğiniz özelliklere sahip yeri çok kısa bir sürede bulabilirsiniz. Onlarca ilan bulunan Zingat.com ile istediğiniz gibi bir yer bulabilirsiniz. İş yerinizin yapısal özelliklerini, bulunduğu konum ile ilgili özelliklerini arama kriterinizden seçip anında Bursa kiralık işyeri ilanlarını sıralatabilirsiniz.
- Kiralayıp içinde iş yeri açacağınız kiralık iş yerinin sahip olduğu yapının kullanım amacınıza uygun olduğuna emin olmalısınız. Kurulacak iş için ruhsat alabilmeniz adına da bu önemli bir noktadır. Bu binanın işinizi yapabilmenize uygun olması gerekir. Bir kasap ile bir lokantanın gerektirdiği iş yeri özellikleri farklıdır. Bu nedenle kiralayacağınız yer işinizin gereklerini karşılamalı.
- Bursa kiralık iş yeri ilanlarını gözlemlerken cephesi daha geniş olan yerleri tercih etmenizde yarar vardır. Cephe genişliği olan mağaza sahibine bedavaya reklam yapma fırsatı sunar. Bunun dışında bir mağazanın kendini göstermesi, içindeki ürünler hakkında bilgi verebilmesi için bir güzel bir vitrininin olması gerekir. Geniş bir cephesi olan kiralık mağazada geniş bir vitrine sahip olursunuz.
- Kiralayacağınız iş yerinin büyüklüğüne karar verirken yapacağınız uğraşın gereklerini mutlaka göz önüne koymalısınız. Bir kıyafet mağazası için ürünlerinizi sergileyeceğiniz alan ve personel odası yeterliyken bir fast food için ayrıca depo, kiler, mutfak olması gerekir. Bu nedenle seçeceğiniz kiralık iş yerinin ihtiyaçlarınıza uygun büyüklükte ve işlevde olması gerekir.
- Seçilecek olan Bursa kiralık işyeri lokasyon olarak doğru yerde olmalıdır. Kiralık iş yeri cadde üstünde veya insanların yoğunlukla gelip geçtiği bir yerde olmalı. İnsanların rahat ulaşım sağlayabileceği ve herkesin görebileceği konumda olması iyi bir kazanç sağlamasına yardımcı olacaktır. Nüfus trafiğinin çok olduğu bölgelerden kiralık mağaza bulmanız daha avantajlı olacaktır.
- Kiralık iş yeri ararken, kiralamak istediğiniz yerin geçmiş dönemlerden kalma ödenmemiş faturalarının olmadığına emin olmalısınız. Aksi takdirde mağdur olabilir ve olumsuz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
- Kiralık mağaza için mutlaka düzenleme yaparak masraf yapacaksınız ama kiralayacağınız yerin bakım, onarım gibi ekonomik sorun yaratacak tadilat masraflarının olmamasına dikkat etmelisiniz. Kiralayacağınız yerin bakımlı olmasına, tesisatlarının sağlam ve hazır durumda olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralamak istediğiniz mağaza yeni bir yapı ise deprem yönetmeliğine uygunluğunu, yıllanmış ise depreme dayanıklı olup olmadığını araştırmalısınız. Sizin ve ilerdeki müşterilerinizin can güvenliğini tehlikeye atacak yapılardan uzak durmalısınız.
- Bursa kiralık iş yeri incelemesi yaparken aylık ödemek zorunda olduğunuz aidat giderleri gibi yan giderlerinin olup olmadığını araştırmalısınız. Seçim kararlarınızı etkileyecek bir özellik olarak karşınıza çıkacaktır.
- Arayış içinde olduğunuz kiralık iş yerini bulduğunuzda mutlaka iş yeri sahibi ile kira sözleşmesi yapmalısınız. Etkileşim içinde olduğunuz kişi ya da kişilerin gerçek işyeri sahibi veya ona yasal olarak vekâlet eden kişiler olduklarını da araştırmalısınız.
- Düzenlenecek olan kira kontratının noter onaylı olması gerekir. Bu sözleşmeye kiralık mağaza için ödediğiniz ön ödeme, güvence bedeli gibi giderler varsa mutlaka tutarları ile birlikte yazdırmalısınız.
- İş yerinizi açacağınız kiralık işyerinin yıllık kira artışını baştan konuşup net miktarlarla sözleşmeye yazdırmalısınız. Enflasyon oranında gibi yuvarlama rakamlar yerine net rakamlar daha çok fayda sağlayacaktır.
- Kiralık iş yeri kira bedelini öderken ödemelerinizi elden yapmamalısınız. Kira bedellerini yasanın da söylediği gibi bankalar aracılığıyla mülk sahibine teslim etmelisiniz. Hem böylece oluşabilecek sorunlara karşı, elinizde kiranızı ödediğinize dair bir belge olur.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım