Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Bursa Kiralık İşyeri

(481 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
Piyasa Bilgisi Bursa
100 m² Kira Aralığı779 - 1.298 TL/m²
17,56 Yıl
15.000 TL
BAĞLARBAŞI MAHALLESİNDE KİRALIK 1300 m2 DEPOLAMA ALANI
Güneştepe, Osmangazi
Bugün
1300 m²
7.500 TL
VİZYON16'DAN NİLÜFER BEŞEVŞER KAVŞAĞINDA DÜKKAN
Üçevler, Nilüfer
Bugün
270 m²
18.000 TL
BEŞEVLER ANA CADDESİNE CEPHELİ 750m2 KİRALIK MAĞAZA
Beşevler, Nilüfer
4Gün Önce
750 m²
5.950 TL
NİLÜFER PLAZA 224 ' DE KİRALIK LÜKS OFİS
İhsaniye, Nilüfer
31.1.2020
165 m²
2.250 TL
BURSA EMEK PAZAR CADDESİNDE KİRALIK DÜKKAN
Emek Fatih Sultan Mehmet, Osmangazi
3Gün Önce
110 m²
2.500 TL
BURSA NİLÜFER KAYAPA DA KİRALIK DÜKKANLAR
30 Ağustos Zafer, Nilüfer
4Gün Önce
75 m²
3.500 TL
Osmangazi Ovaakça Merkez'de Kiralık Dükkan / Mağaza
Varlı Gayrimenkul
Ovaakça Merkez, Osmangazi
4Gün Önce
351 m²

Bursa Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2020 yılları arasında Bursa kiralık daire fiyat artışı %401,95 olarak gerçekleşti.

2019 yılında Bursa ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 892,00 TL iken, bu yıl için Bursa ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 941,00 TL oldu.

Bursa ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %5,49 artış gösterdi.

Bursa kiralık iş yeri seçimine katkı sağlayacak bilgiler

Kiralık iş yeri arıyorsanız Zingat.com üzerinden yapacağınız arama sayesinde kiralık dükkânınızda olmasını istediğiniz özelliklere sahip yeri çok kısa bir sürede bulabilirsiniz. Onlarca ilan bulunan Zingat.com ile istediğiniz gibi bir yer bulabilirsiniz. İş yerinizin yapısal özelliklerini, bulunduğu konum ile ilgili özelliklerini arama kriterinizden seçip anında Bursa kiralık işyeri ilanlarını sıralatabilirsiniz.
- Kiralayıp içinde iş yeri açacağınız kiralık iş yerinin sahip olduğu yapının kullanım amacınıza uygun olduğuna emin olmalısınız. Kurulacak iş için ruhsat alabilmeniz adına da bu önemli bir noktadır. Bu binanın işinizi yapabilmenize uygun olması gerekir. Bir kasap ile bir lokantanın gerektirdiği iş yeri özellikleri farklıdır. Bu nedenle kiralayacağınız yer işinizin gereklerini karşılamalı.
- Bursa kiralık iş yeri ilanlarını gözlemlerken cephesi daha geniş olan yerleri tercih etmenizde yarar vardır. Cephe genişliği olan mağaza sahibine bedavaya reklam yapma fırsatı sunar. Bunun dışında bir mağazanın kendini göstermesi, içindeki ürünler hakkında bilgi verebilmesi için bir güzel bir vitrininin olması gerekir. Geniş bir cephesi olan kiralık mağazada geniş bir vitrine sahip olursunuz.
- Kiralayacağınız iş yerinin büyüklüğüne karar verirken yapacağınız uğraşın gereklerini mutlaka göz önüne koymalısınız. Bir kıyafet mağazası için ürünlerinizi sergileyeceğiniz alan ve personel odası yeterliyken bir fast food için ayrıca depo, kiler, mutfak olması gerekir. Bu nedenle seçeceğiniz kiralık iş yerinin ihtiyaçlarınıza uygun büyüklükte ve işlevde olması gerekir.
- Seçilecek olan Bursa kiralık işyeri lokasyon olarak doğru yerde olmalıdır. Kiralık iş yeri cadde üstünde veya insanların yoğunlukla gelip geçtiği bir yerde olmalı. İnsanların rahat ulaşım sağlayabileceği ve herkesin görebileceği konumda olması iyi bir kazanç sağlamasına yardımcı olacaktır. Nüfus trafiğinin çok olduğu bölgelerden kiralık mağaza bulmanız daha avantajlı olacaktır.
- Kiralık iş yeri ararken, kiralamak istediğiniz yerin geçmiş dönemlerden kalma ödenmemiş faturalarının olmadığına emin olmalısınız. Aksi takdirde mağdur olabilir ve olumsuz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
- Kiralık mağaza için mutlaka düzenleme yaparak masraf yapacaksınız ama kiralayacağınız yerin bakım, onarım gibi ekonomik sorun yaratacak tadilat masraflarının olmamasına dikkat etmelisiniz. Kiralayacağınız yerin bakımlı olmasına, tesisatlarının sağlam ve hazır durumda olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralamak istediğiniz mağaza yeni bir yapı ise deprem yönetmeliğine uygunluğunu, yıllanmış ise depreme dayanıklı olup olmadığını araştırmalısınız. Sizin ve ilerdeki müşterilerinizin can güvenliğini tehlikeye atacak yapılardan uzak durmalısınız.
- Bursa kiralık iş yeri incelemesi yaparken aylık ödemek zorunda olduğunuz aidat giderleri gibi yan giderlerinin olup olmadığını araştırmalısınız. Seçim kararlarınızı etkileyecek bir özellik olarak karşınıza çıkacaktır.
- Arayış içinde olduğunuz kiralık iş yerini bulduğunuzda mutlaka iş yeri sahibi ile kira sözleşmesi yapmalısınız. Etkileşim içinde olduğunuz kişi ya da kişilerin gerçek işyeri sahibi veya ona yasal olarak vekâlet eden kişiler olduklarını da araştırmalısınız.
- Düzenlenecek olan kira kontratının noter onaylı olması gerekir. Bu sözleşmeye kiralık mağaza için ödediğiniz ön ödeme, güvence bedeli gibi giderler varsa mutlaka tutarları ile birlikte yazdırmalısınız.
- İş yerinizi açacağınız kiralık işyerinin yıllık kira artışını baştan konuşup net miktarlarla sözleşmeye yazdırmalısınız. Enflasyon oranında gibi yuvarlama rakamlar yerine net rakamlar daha çok fayda sağlayacaktır.
- Kiralık iş yeri kira bedelini öderken ödemelerinizi elden yapmamalısınız. Kira bedellerini yasanın da söylediği gibi bankalar aracılığıyla mülk sahibine teslim etmelisiniz. Hem böylece oluşabilecek sorunlara karşı, elinizde kiranızı ödediğinize dair bir belge olur.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım