Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Çankaya Küçükesat Kiralık Daire

(2 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı740 - 1.234 TL
21,17 Yıl
1.050 TL
YILDIRIM'DAN BAĞLAR CD. ÜZERİ YAPILI KOMBİLİ ÖN CEPHE 3+1
Ali Yıldırım
PinKüçükesat, Çankaya
1.050 TL
Daire
110m²
3 + 1
4gün önce
1.200 TL
ÖZCEYLANDAN ÇANKAYA ESAT CADESİNDE KIRALIK 3+1 DAİRE KATTA
PinKüçükesat, Çankaya
1.200 TL
Daire
110m²
3 + 1
27.6.2018

Çankaya / Küçükesat Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2018 yılları arasında Küçükesat kiralık daire fiyat artışı %175,35 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde Ankara kiralık konut fiyat artışı %245,58, ilçe genelinde Çankaya kiralık konut fiyat artışı %273,03 oldu.

2017 yılında Küçükesat mahallesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 971,00 TL iken, bu yıl için Küçükesat kiralık ev ortalama fiyatı 920,00 TL oldu.

Küçükesat mahallesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %-5,25 azalış gösterdi.

Ankara Küçükesat kiralık daire ararken nelere dikkat etmeli

Kiralık evlerde oturanlar yaşadığı en büyük sıkıntı taşınmak zorunda kalmaktır. Yeni bir kiralık daire arayıp bulmalı, eşyalar toplanmalı, taşınmalı ve yerleşmelidir. Bu süreç oldukça yorucu ve maliyetlidir. Kiralık ev ararken cebinizi zorlayacak seçeneklerden uzak durmak istersiniz. Bunun için de çok araştırmak gerekir. Zingat.com sayesinde en uygun fiyatta, uygun özelliklerde bulmak çok kolay. Güvenilir olması ve akıllı uygulaması sayesinde istediğiniz her şeye anında ulaşabiliyorsunuz. Ankara Küçükesat kiralık daire ilanlarını seçerek istediğiniz özellikleri arama kriterlerinize eklemeniz yeterli. Ev ararken “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com’un Bölge Raporu’na bakabilir ve kiralık dairenin yaşam kalitenize uygunluğuna anında bakabilirsiniz. Kiracı olacağınız dairede mülk sahibi olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü ev sahipleri fazla evhamlı ve tedbirci oldukları için aynı binada olmak sizi yorabilir. Bunlar dışında Ankara Küçükesat kiralık daire arayışınızda nelere dikkat etmelisiniz bir bakalım.

 • Kiralık evin döşemeleri sağlam olmalı. Parkeler kalkmış ya da aralarının açılmamış olması gerekir. Mutfak dolaplarının ve mutfak tezgahının çürümemiş ve kırık olmaması gerekir. Su tesisatı ve elektrik tesisatının sağlam olması gerekir.
 • Kiralık dairenin rutubet sorunları olmaması gerekir. Duvarlarda oluşacak küf, mantar hem kötü görünür hem de sağlığı kötü etkiler.
 • Ankara Küçükesat kiralık dairenin güneş alıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Odalarının karanlık olmasını engelleyen güneş ışığı aynı zamanda kışın daha çabuk ısınmasını sağlayacaktır.
 • Kiralık dairenin bulunduğu yer işe, okula, markete, çarşıya yakın olmalı. Ayrıca kiralık daireye ulaşım kolay olmalı.
 • Her gün kullanacağınız toplu taşıma araçlarına yakın mesafede olması da avantaj sağlayacaktır.
 • Kiralık dairenin sanayi bölgelerinden ya da zararlı atıklar saçan tesislerden uzak olması gerekir. Sağlığınızı olumsuz etkileyebilecek bir konumda olmamalı.
 • Baktığınız Ankara Küçükesat kiralık dairenin bütçenize uygun olması gerekir. Her ay ödeyebileceğiniz kira miktarını belirlemelisiniz. Ve aramalarınızı buna göre yapmalısınız.
 • Yaşamaya başlayacağınız kiralık dairenin geçmiş fatura borçlarının olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde mağduriyet yaşayabilirsiniz.
 • Kiralık dairenin ve bulunduğu binanın deprem yönetmeliğine uygun yapıldığını ya da depreme dayanıklı olduğunu araştırmalısınız. Geçmiş yıllara baktığımızda bu konunun önemini fazlasıyla kavradık.
 • Ankara Küçükesat kiralık daire ararken yan giderleri de araştırmalısınız. Aylık ödenecek apartman aidatı, bakım giderleri ne kadar bakmalısınız. Bazı site içerisinde bulunan kiralık dairelerin aidatı kira miktarı kadar olabiliyor.
 • Kiralamak istediğiniz daire için depozito, kapora gibi bedellerin istenip istenmediğini araştırmalısınız.
 • Mülk sahibi ile mutlaka kira sözleşmesi imzalamayı unutmayın. Kira sözleşmesinin noter onaylı olması resmi açıdan varlığını destekleyicidir.
 • Kira sözleşmesinde kiralık daireyi teslim aldığınız şartlar neler ve geri teslim ederken nasıl teslim edecekseniz gibi şartların da olmasına dikkat edin.
 • Kiralık daire için kapora, depozito gibi ödediğiniz bedeller varsa mutlaka açıklamalarıyla bedelleri de kiralık sözleşmeye yazdırın.
 • Ayrıca yıllık kira artış oranını baştan konuşarak sözleşmeye yazdırmanız faydanıza olacaktır. Enflasyon oranı gibi yuvarlak tabirler yerine net rakamlarla artış oranını belirlemeniz size avantaj sağlayacaktır.
 • Kiralık dairede eksik bir eşya varsa mutlaka sözleşmeye yazılmalı.
 • Size gösterilen evin tapudaki adres ile aynı olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Kira ödemelerinizi elden yapmamalısınız. Bu konuyu da ev sahibi ile konuşarak anlaşmalı ve sözleşme üzerinde yer vermelisiniz. Unutmayın ki kira ödemelerini elden yapmanız mülk sahibinin vergi kaçırmasına yardımcı olmak olacaktır. Yasalara aykırı bir durum olan bu konuya ortak olmayın. Ödemelerinizi banka üzerinden yapmanız en doğru yöntem olacaktır.

 

Favorilere Ekle
 • Kiralık Favori İlanlarım