Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Çorum Satılık Dükkan / Mağaza

(6 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Çorum

100 m² Satış Aralığı114.827 - 191.378 TL
21,83 Yıl
145.000 TL
ADLİYE SARAYI CİVARI 600 TL KİRACILI DÜKKAN
Mustafa Küyükoğu
Üçtutlar, Merkez
26 m²

Çorum Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Çorum satılık daire fiyat artışı %50,77 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Çorum ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 129.114,00 TL iken, bu yıl için Çorum satılık ev ortalama fiyatı 143.825,00 TL oldu.

Çorum ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 1.438 TL'dir. Çorum ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %11,39 artış gösterdi.

Çorum satılık dükkan/mağaza

Çorum satılık dükkan/mağaza seçenekleri farklı avantajlarla yatırımcıları bekliyor. Kendi işinizi kurmak ya da yatırım yapmak amacıyla değerlendirmek isteyeceğiniz satılık mağazalara göz atın, geleceğe iyi bir adım atın!

Orta Karadeniz Bölgesi'nde yer alan ve ülkenin 81 ilinden biri olan Çorum, 8 bin yıllık tarihi ile pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış tarihi ve sosyo-kültürel açıdan ülkenin en önemli şehirlerinden biridir. Şehrin çevresinde Çankırı, Samsun ve Tokat gibi kritik merkez iller bulunur. Arada kalan ve iki bölgeyi birbirine bağlayan coğrafi yapısı ile Çorum, bir bağlantı şehri olarak öne çıkmaktadır. Leblebi ve pirinci ile meşhur olan şehrin 14 ilçesi bulunmaktadır ve bölgenin genel geçim kaynağı tarıma dayalıdır. Tarımın yanı sıra çimento fabrikası, tuğla ve kiremit fabrikaları, un fabrikaları, ve gıda fabrikaları gibi bazı çeşitli sanayi kuruluşları da bulunmaktadır.
Türkiye'de uygulanan şehir geliştirme politikaları arasında yer alan Çorum ilinde endüstriyi geliştirmek amacı ile verilen hibe ve teşvikler bölgeyi sosyal anlamda güçlendirmiştir. Bir tahıl deposu olarak bilinen Çorum'da satılık dükkan/mağaza ve satılık ev gibi pek çok ticari ya da mesken tipi taşınmaz geleceğe yatırım olarak değerlendirilmesi avantajlı olabilir. Çorum'da en çok tercih edilen geniş dükkanlar dışında bütçenize uygun istediğiniz büyüklükte bir mağaza bulabilmek mümkün.

Çorum satılık dükkan/mağaza seçeneklerini değerlendirirken nelere dikkat etmelisiniz?
Çorum satılık dükkan/mağaza seçeneklerini değerlendirme aşamasında konumun önemi yadsınamaz bir gerçektir. Bu açıdan bakıldığında alacağınız dükkanın ya da mağazanın nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bölgede ve özellikle cadde üzerinde olması projenizin geleceğini belirler. Konum dışında Çorum satılık dükkan/mağaza arayışınızda mutlaka nüfusun demografik bilgileri ve gelir düzeyi hakkında da yeterli bilgiye sahip olmanız önem arz eder. Zira bölgenin gelir düzeyi düşük ise orada dükkan satın alsanız dahi işletmeniz size gerektiği kadar kazandırmayabilir veya beklentilerinize yanıt olmayabilir. Çorum ilinde satılık mağaza aranırken dikkat edilmesi gereken diğer bir unsur ise dükkanı alacağınız bölgenin herhangi alt yapı projesi veya yatırım imkanlarının bulunup bulunmadığı yönünde olmalıdır. Böylece uzun vadede alacağınız kazançlı sonuçtan dolayı dükkandan büyük gelir sağlamış olursunuz.

Çorum'da satılık mağaza almanın püf noktaları neler?
Çorum'da iş yeri amaçlı bir dükkan ya da mağaza almak için en önemli püf noktalardan birisi dükkanın caddeden cephe görünümüdür çünkü genişlik açıya sahip bir vitrin ile dükkanın daha rahat dikkat çekmesi sağlanabiliyor. Çorum satılık dükkan/mağaza seçeneklerinde metrekare genişliği dışında cephe genişliğine de önem verilmesi avantajlı olabiliyor. Çorum satılık dükkan/mağaza seçeneklerini değerlendirirken inşaat firması vasıtası ile önceden veya daha sonra iş teslimatlı projelere bakılarak kolayca iş yeri sahibi olunabilir. Özellikle çarşı gibi merkezi konumlarda, sanayi sitesi içerisinde, okullara veya sağlık kuruluşlarına yakın yerlerden de satılık mağazalar bulunabilir.

Çorum'da hangi satılık dükkanlar daha hızlı kiraya verilir?
Eğer satın aldığınız gayrimenkulü yatırım amaçlı düşünürseniz, sizin için en önemli unsur kira getirisidir. Çorum'da bulunan Hitit Üniversitesi ve üniversite kampüs alanlarına yakın herhangi bir yerden alınacak satılık dükkanlar kolay bir şekilde kiraya verilebilir. Öğrenci odaklı projeler için iyi bir gelir kapısı potansiyeli taşıyan satılık mağazalar yatırımcılar tarafından ilgiyle takip ediliyor. Şehir merkezine yakın ya da genel halk kitlesi hedef alınarak merkezde yapılacak yatırımlar da son derece avantajlı olabilir.
Derin bir tarihi dokuya sahip olan Çorum'da yer alan hanlar, hamamlar, kaplıcalar, kaleler veya Alacahöyük gibi turistik mekanların da bulunması il merkezinde dükkan sahibi olmanın faydalarına eşlik edebilir. Boğazkale yani bilinen adı ile "Hattuşa" UNESCO Dünya Miras listesinde de yerini aldığı için bölge şu an olmasa da ileride mutlaka hak ettiği değeri görecektir. Farklı bir vizyon, yenilikçi bir bakış açısına sahip birinin Çorum'da satılık dükkan/mağaza gibi gayrimenkul bakmasının gerekli koşullar sağlandığı müddetçe ileriye dönük hedefler içinde kazanç sağlayacağı öngörülmektedir. Bu nedenle de bölgede merkeze yakın, otogara yakın, yayaların daha sık geçtiği caddeler üzerinden satılık dükkan/mağaza seçeneklerini araştırmak çok iyi gerekir.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım