Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Düzce Kiralık Daire

(167 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Düzce

100 m² Kira Aralığı529 - 881 TL
17,94 Yıl
2.750 TL
AYDINPINAR KÖYÜNDE AKILLI LÜX 4+1 KİRALIK LÜX VİLLA
Sedat Gündoğdu
Aydınpınar Köyü, Merkez
4+1
12.9.2019
500 m²
900 TL
AMIRE MEMURA OGRENCIYE KIRALIK 1+1 EŞYALI DAIRE
Gürkan Gündoğdu
Şehit Bayram Gökmen, Merkez
1+1
12.9.2019
60 m²
Etiketli İlanlar

Düzce Kiralık Daire Fiyatları

Düzce şehrinde kiralık daire fiyatları Akçakoca bölgesinde 629 TL'den başlayarak, Düzce Merkez taraflarında 715 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Düzce geneli ortalama fiyatı 726 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 710 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %6,96, son 10 yılda ise %59.14 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 18 yıl olarak görülmüştür.

Düzce Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Düzce şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 2 ilçeye göre bakarsak:

Düzce Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Düzce şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 1 örnek projenin fiyat ortalaması:

Düzce Kiralık Daire
Sahip olduğu coğrafi konumu ile avantaj sağlayan Düzce’de bütçesiniz doğrultusunda ihtiyaçlarınıza tam anlamı ile cevap verecek kiralık evler bulabilirsiniz. Düzce kiralık daire seçenekleri arasında en doğru evi bulabilmek için ilanlara detaylıca göz atmanız yeterli.
Düzce sanayi kuşağında bulunan bir il olması sebebiyle sürekli olarak göç alan illerden biri. Bu durum il emlak piyasasındaki hareketliliği sağlayan en önemli konuların başında geliyor. 1999 yılında yaşanan iki büyük deprem sonrasında Düzce’de özellikle konutlarda yeniden yapılanma ve sağlamlaştırma dönemi kendini gösteriyor. Düzce kiralık daire alternatifleri ile geniş imkanları bünyesinde barındırıyor.
Düzce’de kiralık daire alırken nelere dikkat etmek gerekir?
Birbirinden farklı geleneklere sahip olan pek çok kişinin bir arada yaşadığı Düzce harmanlanmış bir kültür yapısına sahip. Buna rağmen şehirde huzurlu bir ortam bulunuyor. Kiralık ev arayışında olanların ise ideal seçeneği ararken bazı noktalara hassasiyet göstermesi gerekir.
Düzce kiralık daire seçeneklerini değerlendirirken öncelikle lokasyon konusunu ön planda tutmak gerekiyor. Çalışanların iş yerine yakın olan bölgelerdeki kiralık dairelere bakmasında yarar bulunuyorken öğrencilerin ise okulun konumuna öncelik vermesi gerekiyor.
Düzce’de kiralık daireler geniş bir fiyat aralığına sahip. Bu durumda kiralık daire ararken bütçe planlaması yapılmalı ve belirlenen fiyattan çok fazla ödün verilmemeli. Bu doğrultuda seçilecek olan bir daire kiralayan için büyük avantaj sağlayabilir.
Düzce’de okula yakın kiralık daireler
Gelişme yolunda da hızla ilerlemekte olan şehir özellikle 2006 yılında kurulan Düzce Üniversitesi ile birlikte yenilenme sürecine giriyor. Üniversite öğrencilerinin şehre eğitim için gelmesi Düzce’yi kalkındırmak ile birlikte kira fiyatlarının da belli bölgelerde ortalamanın üzerinde olmasına neden oluyor.
Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesi olarak da bilinen merkez kampüs Düzce Merkez’de bulunuyor. Bu da civarda bulunan konutların daha hızlı bir biçimde kiraya verilmesi anlamına geliyor. Ayrıca Aynalıköy ve Konuralp mahallelerinde kira fiyatları da şehir genelinin üzerinde seyrediyor.
Üniversitenin aynı zamanda Akçakoca, Gökyaka, Gümüşova ve Çilimli İlçelerinde meslek yüksek okulları bulunuyor. Meslek yüksek okullarında eğitim gören öğrencilerin konaklama için öncelikli tercihi ise okulun bulunduğu ilçe oluyor.
Düzce kiralık daire seçeneklerini değerlendirmek isteyenlerin özellikle yaz başında harekete geçmelerinde yarar bulunuyor. Özellikle üniversite çevresinde bulunan kiralık daireler eğitim döneminin sona ermesi ile birlikte boşalıyor. Bu da alternatiflerin artmasını sağlıyor.
Şehrin en prestij sahibi okullarından biri olan Düzce Fen Lisesi’nin de Düzce Merkez’de bulunuyor olması bu bölgenin tercih edilirliğini arttırıyor. Özellikle okulun bulunduğu Kara Hacımusa Mahallesi’nde kiralık daire fiyatları ortalamanın kısmen üzerinde seyrediyor.
Düzce’de ekonomik ve pahalı kiralık daireler
Düzce kiralık daire fiyatları incelendiğinde ilgi çekici detaylar ortaya çıkıyor. Türkiye’nin en genç şehirlerinden biri olan Düzce sanayileşme alanındaki yükselişi ile de gelişme gösteriyor. Güçlü bir organize sanayiye sahip olması ve ülkemizin önemli ve büyük şehirleri ile komşu olması şehre cazibe merkezi özelliği kazandırıyor. Hal böyle olunca Düzce’de ekonomik kiralık daireler kadar pahalı ve konforlu kiralık daireler de bulmak mümkün hale geliyor.
Sınırlı bir bütçeye sahip ve Merkez ilçesinde kiralık daire arayanlar Bahçelievler, Güzelbahçe, Orhangazi ve Esentepe mahallelerinde bütçeleri dahilinde ev bulabiliyor. Mançurlu çevresinde ortalamanın altında ve bakımlı kiralık daireler de yer alıyor. Fakat bu bölgenin yeni yeni gelişmekte olduğunu unutmamak gerekir.
Bütçesini daha geniş bir aralıkta tutan ve kiralık dairenin bakımlı olmasını isteyenler ise yine Merkez İlçesinde Kültür, Uzun Mustafa ve Cedidiye mahallelerini tercih ediyor.
Düzce kiralık daire fiyat aralığı geniş olmakla birlikte her bütçeye aradığını sunacak kapasitede konutlara sahip bir şehir.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım