Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Edirne Satılık Daire

(391 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Edirne

100 m² Satış Aralığı166.737 - 277.895 TL
17,81 Yıl
330.000 TL
EDİRNE KIYIK'TA SATILIK 4+2 DUBLEKS DAİRE
Salim Ziya Özsoy
Nişancıpaşa, Merkez
4+2
2gün önce
195 m²
185.000 TL
BUÇUKTAPEDE SATILIK 2+1 DAİRE
İsmail Arı
Nişancıpaşa, Merkez
2+1
2gün önce
115 m²
225.000 TL
NİŞANCIPAŞA'DA RÜYA EMLAK'TAN 2+1 SATILIK DAİRE
Özkan Tufan
Nişancıpaşa, Merkez
2+1
3gün önce
95 m²
179.000 TL
AYŞEKADIN'DA BALTA HOTEL ARKASI 2+1 KOMBİLİ DAİRE S-992
Kürşad Bayezit
Yancıkçı Şahin, Merkez
2+1
4gün önce
110 m²
155.000 TL
kaleiçi satılık daire
Serhat Çeker
Dilaverbey, Merkez
2+1
6gün önce
100 m²
105.500 TL
KEŞAN CUMHURİYET DE 105500
Gayrimenkuller (Mehmet Tayfur)
Beğendik Bld. (Beykent), Keşan
2+1
3gün önce
95 m²
172.000 TL
AYŞEKADIN'DA RÜYA EMLAK'TAN YATIRIMLIK 1+1 DAİRE
Özkan Tufan
Medrese Ali Bey, Merkez
1+1
4gün önce
60 m²
65.000 TL
Edirne Merkez Talatpaşa'da Satılık Daire
Hüseyin Asilkan
Talatpaşa, Merkez
2+1
14.9.2019
90 m²

Edirne Satılık Daire Fiyatları

Edirne şehrinde satılık daire fiyatları Keşan bölgesinde 183.333 TL'den başlayarak, Edirne Merkez taraflarında 222.316 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Edirne geneli ortalama fiyatı 229.003 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 223.774 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %24,71, son 10 yılda ise %156.29 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 18 yıl olarak görülmüştür.

Edirne Satılık Evlerin Bölge Fiyatları

Edirne şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 2 ilçeye göre bakarsak:

Edirne Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Edirne şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 1 örnek projenin fiyat ortalaması:

Edirne satılık daire
Edirne ili, satılık ev arayanlar ve yatırım yapmak isteyenler için kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor. Edirne satılık daire seçeneklerine göz atarak siz de aradığınız kriterlere uygun bir ev bulabilirsiniz.

Trakya’nın en büyük illerinden olan Edirne, muhteşem tarihi dokusunun yanı sıra bir üniversite şehri olarak da dikkat çekiyor. Trakya Üniversitesi şehri çok talep gören bir öğrenci şehri haline getirmiş durumda. Tarihi yapıları, Kırkpınar güreşleri ve daha birçok özelliği ile Edirne, son yılların gözde yatırım illeri arasında bulunuyor. Turistik özellik taşıyan Edirne’de tarım ve hayvancılık da büyük bir önem taşıyor. Bu tarihi şehirde her bütçeye uygun yeni ve konforlu daireler satın almak mümkün.

Edirne’de satılık daire yatırımı yapmak için 3 neden:
Turistik ve tarihi bir yapıya sahip Edirne, ev sahipliği yaptığı Trakya Üniversitesi’nin de avantajlarına sahip. Türkiye sınırında bir il olmasıyla da yatırım amaçlı ev alma konusunda öne çıkan Edirne’ye neden yatırım yapılmalı; şu şekilde sıralayabiliriz:

Edirne tarihi ve turistik bir şehirdir: Osmanlı imparatorluğu zamanında bir dönem başkent olma özelliğine de sahip olan Edirne, pek çok önemli tarihi yapıya ev sahipliği yapıyor. Mimar Sinan gibi büyük bir dehânın en önemli eserlerinden bir tanesi olan Selimiye Camii de burada yer alıyor. Ayrıca külliyeleri, şifahaneleri, Meriç köprüsü, Karaağacı ve müzesi ile Edirne yerli turistler kadar yabancı turistlerin de ilgi odağı oluyor. Tarihi dokusu ve günümüzü yansıtan yeni yüzüyle Edirne, daire sahibi olmak için uygun bir ortam sunuyor. Kültür turizmine katkı sağlayan özelliği ile de öne çıkıyor.

Bir öğrenci şehridir: Edirne’de bulunan eski ve köklü bir okul olan Trakya Üniversitesi, binlerce öğrenciyi barındırıyor. Her yıl yeni öğrenciler geliyor ve yurtta kalmak istemeyenler kiralık ev arıyor. Öğrenci potansiyeli Edirne ekonomisine büyük ölçüde canlılık katıyor. Özellikle öğrenci nüfusunun en yoğun olduğu Edirne merkezdeki daireler büyük talep görüyor. Üniversite ya da memuriyet nedeniyle şehre gelenlere, eşyalı veya eşyasız evler kolaylıkla kiralanabiliyor. Edirne satılık daire seçeneklerinden birini yatırım olarak değerlendirebilir; özellikle Edirne merkezinde (bölge nazarında) yüksek kira getirisi sayesinde kâr elde edebilirsiniz.

Yurt dışına sık çıkanlar için iyi bir seçenek oluşturur: Türkiye’nin Avrupa’ya açılan sınır kapısı olması Edirne’yi, cazip bir konuma dönüştürüyor. Bulgaristan ve Yunanistan’a ulaşım çok kolay olduğu için Edirne satılık daire açısından iyi bir yatırım imkânı sunuyor. İhracat ve ithalat yapan firmalar için de Edirne’de ev sahibi olmak önemli bir kolaylık tanıyor. Bir diğer ayrıcalık Trakya Bölgesi’nin modern karayolu ve demiryolu ağları, limanları, stratejik konumu ile güçlü ulaşım altyapısına sahip bir bölge olması! Avrupa’yı Asya’ya bağlayan bu bölge ve Edirne, İstanbul’a yakın olmasıyla da değer kazanıyor. Bu nedenlerle de yatırımcılar için Edirne satılık daire seçenekleri önem kazanıyor. Trakya’nın en büyük illerinden biri olan Edirne’yi, cazip bir emlak yatırım bölgesi haline getiriyor. Yapımı planlanmakta olan “Edirne-İstanbul Hızlı Tren” projesi, Avrupa Hızlı Tren Şebekesine bağlanacağı için ilin önemini daha da artırıyor. Halkalı-Bulgaristan arasını 230 km’ye indirecek olan bu yatırım, 8 istasyon ile hizmet vermeyi hedefliyor.

Edirne satılık daire fiyatları uygun seçenekler sunuyor
Edirne birçok ile oranla daha cazip fiyat seçenekleri ile ev sahibi olma imkânı tanıyor. Markalı projelerin de yer aldığı Edirne emlak piyasası şu sıralarda, uygun seçeneklerle ev sahibi olmayı mümkün kılıyor. Tercih gören mahalleler ve Edirne merkezde satın alınan dairelerin, kısa zaman içinde prim yaptığı biliniyor. Kârlı ölçülerde kira getirisine sahip olan yeni daireler öncelikle tercih ediliyor.


Edirne'de satılık daire ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Edirne ili, yaşam kalitesi olarak yüksek bir il. Aynı zamanda Edirne satılık daire seçenekleri bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahip. 1+1’den 5+2’ e kadar, kriterlerinize ve bütçenize göre satılık evler bulabilmeniz mümkün. Bu noktada satın alacağınız evin konumu önem taşıyor. Lokasyonu iyi olan bir ev, yatırım anlamında da hayat standardınızı yükseltmesi açısından da avantaj taşır. Ayrıca coğrafi konumu nedeniyle, kış ayları soğuk geçen Edirne’de alacağınız evin ısıtma sistemini de kontrol etmeyi unutmayın.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım