Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Etiler Kiralık Daire

(45 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
24.000 TL
ETİLER AKMERKEZ'E YÜRÜME MESAFESİNDE UBA SİTESİNDE KİRALIK
Birten Yalçınkaya
Etiler, Beşiktaş
4+1
330 m²
33.000 TL
ETİLER'DE 5+2 GİRİŞ DUBLEKS
Nuray Akdemir
Etiler, Beşiktaş
5+2
350 m²
28.000 TL
ETİLER'DE 5+1 LÜKS DAİRE
Nuray Akdemir
Etiler, Beşiktaş
5+1
350 m²

İstanbul Etiler kiralık daire
İstanbul Etiler kiralık daire seçenekleri size lüks ve konforlu bir hayatı ayaklarınıza seriyor. Siz de kiralık evler içinde, hayallerinizi süsleyen bir ev bulabilir, İstanbul’un tadını çıkarabilirsiniz.


Etiler semti, İstanbul’un en gözde bölgelerinden birisidir. Beşiktaş ilçe sınırları içinde bulunan semt, İstanbul’un göz bebeği yerleşim alanları arasında yerini alır. Günümüzde ve geçmişte oldukça popüler bir hal almış olmasının nedeni; AK Merkez Alışveriş Merkezi ve semt çevresinde bulunan köklü şirketlerin ofisleri ve eğlence mekânlarıdır. Semt, İstanbul’un ilk toplu konut projeleri kapsamında yerleşime açılan bölgeleri arasındadır. İstanbul Etiler kiralık daire arayışında olanlar için semt, farklı alternatifler sunar ancak fiyat aralığı açısından İstanbul’un en pahalı bölgelerinden birisi olduğunu söylemeliyiz. Bölgede Türk Lirası ile kiralanan evler bulunmakta ancak Euro ve Dolar şeklinde ödeme isteyen evlerin sayısı da bir hayli fazladır. Kiralık ev fiyatlarının yüksek oluşu, sosyo – ekonomik yapısında da elitist bir oluşuma neden olmuştur. Semtin pek çok noktasında site şeklinde yapılaşma görülür, dubleks, tripleks ve tek katlı bahçe nizam evler bölgeyi daha seçkin bir görünüm kazandırmaktadır.
İstanbul Çevre Yolu’na olan yakınlığı ve Boğaz manzaralı konumuyla İstanbul’u şöyle bir tepeden seyretmek isteyenler için ideal bir seçim olabilir. Semt; Bebek, Sarıyer, Akat Mahallesi ve Kültür Mahallesi ile komşu konumdadır. Pek çok alışveriş merkezi ve iş merkezine de oldukça yakın mesafede olması nedeniyle de tercih şansını arttırmaktadır. Öte yandan, bölgede İETT otobüsleri dışında, Etiler Metro İstasyonu da faaliyet gösterir. Ulaşım açısından pek çok avantajları bir arada barındırır.

Neden İstanbul Etiler’de daire kiralamalısınız?
İstanbul Etiler kiralık daire kiralamak konusunda karar verdiyseniz; öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, oldukça seçkin bir sosyo – ekonomik yapıya sahip, eğitim düzeyi oldukça yüksek bir semtte yaşayacaksınız. Lokasyon açısından İstanbul’un gözde okullarına yakın olmasının dışında, eğlence hayatınızın ve alışveriş dünyasının da tam ortasında bulunuyorsunuz. Ulaşım açısından ise Çevre Yolu’na olan komşu konumu ve metro sayesinde kolaylıkla toplu ulaşım ana arterlerine geçiş yapabilirsiniz. Öte yandan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne de oldukça kısa bir sürede ulaşarak Anadolu Yakası’na ulaşabilirsiniz.
Bölgedeki Kiralık daireler fiyat açısından orta düzeyin çok üstünde olmasına rağmen sağlayacağı, çevresel faydalarla karşılaştırıldığında değerlendirilebilir. Site içerisinde, bahçeli bir dairede oturmak, semtin, Boğaziçi manzarası eşliğinde bir ev ortamına sahip olmak gibi pek çok artısı bulunuyor. Öte yandan, lokasyon olarak İstanbul’un gece hayatını süsleyen pek çok ünlü mekâna da semt, ev sahipliği yapmaktadır.

İstanbul Etiler’de kiralık daire ararken nelere dikkat etmelisiniz?
İstanbul Etiler kiralık daire arayışınızda Dolar ve Euro ile kiralık evlerle karşılaşacağınızdan dolayı evin kontratını yaparken, Dolar ya da Euro kurunun belirli bir Türk Lirası ile sabitlenmesini isteyebilirsiniz. Bu durum Dolar ya da Euro’da meydana gelebilecek ani artışlar ya da düşüşlerde hem sizin hem de ev sahibinin zarara uğramaması için faydalı olacaktır.
Elbette bölgenin en cazip olan kısmı, Boğaz manzarası, ara katlar ve alt katların çoğunda bu manzaradan mahrum kalabilirsiniz ancak üst katlar konusunda da kiralama yapmadan önce çatı yalıtımı ve sistemi konusunda detaylı bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. Çatı katların genel sorunu olan, rutubetlenme, çatı akması gibi sorunları eve taşınmadan önce çözülmesini talep etmelisiniz.

İstanbul Etiler’de üniversiteye yakın kiralık daireler nerede?
Etiler semti, Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden birisi olan Boğaziçi Üniversitesi’nin Uçaksavar Kampüsü’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi’nin Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BUYEM), Superdorm olarak adlandırılan içersinde; Spor Salonu, Öğrenci Yurdu, Alteltizm Pisti ve Stadyum’un yer aldığı bir kompleks de bu bölgededir. Ayrıca; Garanti Kültür Merkezi de aynı kampüs alanı içinde yer alır. İstanbul Etiler kiralık daire arayışında olanlar eğer kampüs alanına da yakın bir noktayı hedefliyorlarsa; Cengiz Topel Caddesi, Koçyiğitler, Halil, Muharipler, Toprakkale sokaklar, Nispetiye Caddesi’nin Cengiz Topel Caddesi ile kesiştiği noktalar üniversiteye en yakın bölgedir. Etiler Polis Meslek Yüksek Okulu da Nispetiye Caddesi’ne yakın konumda yer alan yükseköğretim hizmeti veren kurumlar arasındadır. Bölgedeki kiralık evler için alternatifler oldukça yüksek fiyatlara sahip olsa da sunduğu sosyal ve kültürel yaşam koşulları açısından iyi bir semttir.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım