Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Kiralık Arsa

(97 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.312 - 2.186 TL/m²
19,75 Yıl
12.500 TL
YENİBOSNA BEŞYOL KİRALIK 1.000m2 ARSA
Yıldıray Doğan
Yenibosna Merkez, Bahçelievler
8.2.2020
1000 m²
25.000 TL
Göktürk Kemerburgaz'da kiralık 2380 m2 bahçe
Nilgün Tokat
Mimar Sinan, Eyüpsultan
28.1.2020
2380 m²
350.000 TL
Buse den Tuzla Aydınlıda Satılık Arsa
Fatma Çökerdenoğlu
Aydınlı, Tuzla
31.1.2020
145044 m²
535.000 TL
Sancaktepe Kemal Türkler'de Kiralık Konut İmarlı
Sultan Biter
Kemal Türkler, Sancaktepe
21.1.2020
175 m²

İstanbul Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2020 yılları arasında İstanbul kiralık daire fiyat artışı %418,92 olarak gerçekleşti.

2019 yılında İstanbul ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.610,00 TL iken, bu yıl için İstanbul ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 1.619,00 TL oldu.

İstanbul ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %0,56 azalış gösterdi.

İstanbul kiralık arsa alternatifleri arasından bütçenize en uygun olanı değerlendirerek siz de arsa üzerine kurabileceğiniz işletmeler için en doğru yeri seçebilirsiniz.
Gün geçtikçe artan nüfus ve dolayısıyla artan talep doğrultusunda her bir karışı gittikçe değerlenen İstanbul'da bulunan kiralık arsalar çeşitli iş kollarından yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Dükkan, mağaza, cafe, restoran, atölye ve fabrika yerine açık alanda yapılabilecek iş kollarına yönelik olarak iş sahipleri İstanbul kiralık arsa alternatiflerini değerlendirmektedir.

Neden İstanbul'da arsa kiralamalısınız?
Eğer açık alanda yapılabilecek iş kollarından birine yatırım yapmayı düşünüyorsanız İstanbul kiralık arsa seçenekleri sizin için ideal bir tercih olabilir. Yoğun nüfusu sayesinde her sektöre ihtiyaç duyan bir şehir olan İstanbul'da spor faaliyetlerine de yoğun bir ilgi gösterilmektedir. Genciyle yaşlısıyla her yaş aralığındaki çoğu İstanbul yerlisi günlük yaşantısında sportif aktivitelere de zaman ayırmaya özen göstermektedir. Bu anlamda özellikle erkeklerin bir numaralı tercihi halı saha maçlarıdır. Siz de uygun mevkilerde bulunan kiralık arsalar üzerine kurabileceğiniz bir halı saha ile bu alandaki talebi karşılayan bir hizmet sağlayarak iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca bu şekilde günlük kullanımın yanı sıra arsa üzerine kurabileceğiniz spor okulları sayesinde profesyonel anlamda düzenli spor eğitimi veren kulüpler arasına da katılabilirsiniz. Spor faaliyetlerinin yanı sıra otopark işletmeciliği ve oto yıkama için de farklı semtlerde bulunan kiralık arsa seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Yoğun nüfusun getirisi olan yüksek araç sayısı İstanbul'un başlıca sorunlarından biri olan trafiğe neden olduğu gibi, park sorununu da beraberinde getirmektedir. Otoparklara olan ihtiyaç giderek artmaktadır. Böylece kiralık arsalar için uzun süreli bir kullanım alanı daha ortaya çıkmaktadır. Benzer şekilde oto yıkama işlerinde de gerekli olan kapalı bir mekândan ziyade geniş ve açık bir alandır. Bazı bireyler için lüks statüsüne girebilecek bir ihtiyaç olan oto yıkama İstanbullular tarafından oldukça sık gerçekleştirilen bir eylemdir. Bu anlamda oto yıkama işletmeciliği yapmayı düşünen bireyler için de İstanbul kiralık arsa seçenekleri uygundur. Tüm bu iş kollarının yanı sıra kiralık arsa üzerinde yapabileceğiniz pek çok iş alanı mevcuttur. Bu gibi girişimlerde önemli olan seçtiğiniz konumdur. Dolayısıyla İstanbul kiralık arsa seçenekleri Türkiye'nin diğer şehirleriyle kıyaslandığında seçilebilecek en iyi konuma sahiptir.

İstanbul'da kiralık arsa ararken nelere dikkat etmelisiniz?

İstanbul'da bulunan kiralık arsalar avantajlı olduğu kadar dikkatli incelenmesi gereken de bir konudur. Öncelikle arsa seçimi yapılırken planlanan yatırıma en elverişli bölgeler saptanmalı ve bu doğrultuda ilanlara öncelik verilmelidir. Örneğin arsa üzerinde herhangi bir işletme kurmayı düşünüyorsanız ticari arsaları tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde burada işletme kurmaya yönelik imar iznininiz bulunmayacaktır. Ancak konut inşaatı ve ileriye yönelik yatırımlarınız için tabela değeri yüksek arsaları da tercih edebilirsiniz. Bir diğer önemli husus ise arsanın bulunduğu konumdur. İstanbul'un gelişmişlik düzeyi ve artan nüfusu göz önünde bulundurulduğunda şehir merkezinde arsa bulmak günümüzde imkansız hale gelmiştir. Ancak Sultanbeyli, Esenyurt, Halkalı, Arnavutköy, Başakşehir, Beykoz ve Çekmeköy gibi merkezden nispeten daha uzak ve henüz tamamen dolmamış ilçe ve semtlerde kiralık arsa bulabilirsiniz. Bunların haricinde daha uygun alternatifler için şehir dışı olarak değerlendirilebilecek, aslında İstanbul'a bağlı ama şehir hayatının dışında kalan Şile, Tuzla, Silivri gibi ilçelerdeki kiralık arsa seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Arsa seçimi tamamlandıktan sonra ise dikkat edilmesi gereken bazı yasal ve hukuki konular büyük önem arz etmektedir. Öncelikle arsaya ait kullanılabilir alanının saptanması kiracı için en önemli husustur. Özellikle inşaat faaliyetleri gerçekleştirilecekse arsanın imar izni ve ruhsat durumu mutlaka sorgulanmalıdır. Bunların yanı sıra bazı arsalar kişilere veya kurumlara ait olmasına rağmen devlet tarafından yeşil alan olarak belirlenmiş olabilir. Dolayısıyla arsa kiralarken ilk yapmanız gereken arsanın tapusunu incelemek ve arsanın bağlı olduğu belediye üzerinden gerekli sorgulama işlemlerini yaptırmaktır. Hemen akabinde kontrat süresi ve şartlarında dikkatli olmanız gerekir. Arsaya yapacağınız yatırım sonrası kira sözleşmenizin süresi bittiği taktirde veya siz kontratı fes etmek istediğinizde devir hakkınızın olup olmayacağını mal sahibi ile mutlaka görüşmelisiniz.

İstanbul kiralık arsa seçenekleri iş sahipleri başta olmak üzere bir çok bireyin ilgisini çekmektedir. Doğru yer seçimleri gerçekleştirilip belli başlı hususlarda dikkatli olunduğu taktirde iyi bir yatırım yapmak için kiralık arsada en doğru adres İstanbul olabilir.

 

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım