Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Kiralık Yazlık

(3 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.312 - 2.186 TL/m²
19,75 Yıl

İstanbul Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2020 yılları arasında İstanbul kiralık daire fiyat artışı %425,23 olarak gerçekleşti.

2019 yılında İstanbul ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.610,00 TL iken, bu yıl için İstanbul ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 1.621,00 TL oldu.

İstanbul ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %0,68 azalış gösterdi.

İstanbul kiralık yazlık

İstanbul kiralık yazlık seçenekleri farklı fırsatları ayağınıza seriyor. Yazlıklar arasında küçük bir araştırma yaparak bu şehre farklı bir açıdan yaklaşabilir, muhteşem bir yaz geçirebilirsiniz.

İstanbul, Marmara ve Karadeniz’e kıyı olması sebebiyle yazlık (sayfiyelik) arayışına cevap veren pek çok kiralık evi de içinde barındırır. İstanbul il sınırları dahilinde denize komşu olan yazlık mekanların sayısı oldukça fazladır. Özellikle Marmara Denizi ve Karadeniz’e komşu konumdaki daireler İstanbul kiralık yazlık ihtiyacına cevap verir. Yazlık daireler; Silivri, Büyükçekmece, Avcılar, Adalar, Şile, Kadıköy, Beykoz, Çatalca, Tuzla semtlerinde farklı metrekare ve özelliklerle kiralanabilir. İstanbul’da 1+1, 2+1, 3+1 ya da dubleks, tripleks şeklinde kiraya verilen çok sayıda yazlık mevcuttur.

İstanbul kiralık yazlık ararken nelere dikkat etmelisiniz?
İstanbul Kiralık Yazlık konusunda farklı seçenekler sunan bir ildir ancak kiralık yazlıklar konusunda karar verirken öncelikle amacınızı iyi şekilde belirlemelisiniz. Sakin ve sessiz bir ortamda yalnızca kafa dinlemek ve gece hayatına dâhil olmadan bir tatil yapmak istiyorsanız; Şile’ye bağlı Ağva iyi bir seçenek olabilir. Ancak tercihinizi daha hareketli bir çevreye sahip kiralık yazlıktan yana kullanmak istiyorsanız; Avrupa yakasının Büyükçekmece, Silivri bölgesini tercih edebilirsiniz.
Kiralık yazlıklar için kiralama yapmadan önce eşyalı bir ev tercih ediyorsanız; temel beyaz eşyalar; fırın, ocak, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi aletlerin çalışır durumda olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Yazlık kiralamalar genellikle dönemsel şekilde gerçekleştirileceği için bu kısa süre içinde beyaz eşya tamiriyle uğraşmak tatil keyfinizi kaçırabilir.
İstanbul ili genelinde kiralık yazlık araştırması yaparken her sene düzenli olarak Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan İstanbul’da denize girilebilir bölgeler listesini kontrol etmeniz yararlı olacaktır. Temiz ve düzgün bir sahile sahip olup olmadığı kiralık bir yazlık tutarken dikkat etmeniz gereken en başat kriteri oluşturur.
Yazlık tatilini deniz odaklı şekilde düşünüyorsanız; kiralama yapacağınız yazlığın denize olan mesafesini iyi değerlendirmelisiniz. Ayrıca, denize uzak mesafede bir yazlık kiralamayı düşünüyorsanız, plajında duş almak ve güneşlenmek için gerekli olan şezlong gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz imkanların bulunup bulunmadığını da önceden kontrol etmelisiniz.

İstanbul’da yazlık kiralamak için 3 neden
İstanbul metropolünde iş yoğunluğunuz size kısa süreli hafta sonu tatilleri dışında boş zaman imkânı vermiyorsa İstanbul il sınırları içinde kiralık yazlık tutmak iyi bir tercih olabilir. İstanbul kiralık yazlık tercihi hem işinize yakınlık hem de maliyet açısından avantajlar içermektedir; İstanbul’un merkezine birkaç saat mesafede yer alan; Silivri, Büyükçekmece, Tuzla, Şile, Çatalca, Adalar, Beykoz bu konuda farklı fırsatlar sunar.
Ayrıca, İstanbul dışında tatil seçenekleri yol ücreti, uçak bileti, yakıt gibi ekstra maliyetler oluşturabilir. İstanbul il sınırlarında yer alan pek çok plaj, deniz tatili yapmak için fırsatlar tanır; Şile; Sofular, Ayazma, Alacalı, Doğancalı plajları, Kadıköy; Suadiye, Caddebostan plajları, Beykoz; Su Ürünleri, Riva Elmas Burnu plajları, Küçükçekmece; Menekşe plajı, Silivri; Altınorak, Çatalca; Karacaköy Çobankule, Binkılıç Çilingöz plajları. Sayılan plajlara yakın noktalarda bulunan kiralık yazlıklar uygun fiyatlarla kiralanabilir.

İstanbul’da kiralık yazlık bulmak için doğru ay hangisi?
İstanbul kiralık yazlık arayışınızı özellikle yaz dönemlerinin başlangıcında gerçekleştirmeniz halinde fiyatların oldukça yüksek olduğunu göreceksiniz. Yazlık kiralamak için en iyi dönem kış ayı başları olduğu söylenebilir, yıllık kiraya vermek isteyenleri sezonluk şekilde kiralamak konusunda ikna edebilirseniz kârlı bir kiralama yapmış olursunuz. Ancak çoğu kiralık yazlık sahibi kiralama işlemini sezonluk değil senelik şeklinde yapmak ister.
Kış ayında bir evi senelik bir bedel ödeyerek kiralamak, evi yaz dönemi tutmanız halinde artacak fiyatlarla karşılaştırıldığında avantajlı da olabilir. Bu tamamen tutacağınız evin durumu, konumu ve ev sahibinin yaklaşımına göre değişir. Özellikle; Prens Adaları olarak adlandırılan; Kınalı, Burgaz Adası, Heybeliada, Büyükada dörtlüsünde sezonluk kiralık dairelerden daha çok, yıllık şekilde kiraya verilmek istenen yazlıklar olduğunu göreceksiniz. Adaların özellikle İstanbul’un keşmekeşinden ve egzoz kokusundan uzak temiz havası, sakin doğası ile ön plana çıkar. Sadece yaz sezonu için değil kış aylarında da sakinlik arayanlar için tercih sebebi olabilir.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım