Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Koşuyolu Kiralık Daire

(8 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
6.500 TL
KOŞUYOLU MERKEZ İŞIKLARA ÇOK YAKN CADDE ÜZERNDE120+40 TERASLI
Makser Emlak Müşavirliği
Koşuyolu, Kadıköy
2+1
5Gün Önce
160 m²
3.400 TL
Kadıköy Koşuyolu'da Cok Merkezi Kiralık 3+1 Daire
Bahadır Yılmaz
Koşuyolu, Kadıköy
3+1
4Gün Önce
135 m²
2.000 TL
KOŞUYOLU MURAT SİTS.MUTFK BANYO D.GAZ BAKMLI BAHCE KAT MAKSERdn
Makser Emlak Müşavirliği
Koşuyolu, Kadıköy
2+1
1.10.2019
85 m²
3.000 TL
KOŞUYOLU SİTESİNDE KİRALIK DAİRE
Koşuyolu, Kadıköy
3+1
16.9.2019
110 m²

İstanbul Koşuyolu kiralık daire

İstanbul Koşuyolu kiralık daire seçenekleri arasından tam kriterlerinize uygun bir ev bulabilirsiniz. Kiralık evler arasında küçük bir araştırma yapmanız yeterli.

Koşuyolu, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda Kadıköy ilçesine bağlı nezih bir semttir. Üsküdar ilçesine komşudur. Hatta semtin bazı kesimleri Üsküdar ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Koşuyolu semti, İstanbul'un birçok yerleşim yeri gibi tarihi anılar barındıran bir yerdir. Semt eskiden Osmanlı İmparatorluğu döneminde, saraya mensup kişilerin at biniciliği talimi yaptıkları ve atlarını yarıştırdıkları yer olarak bilinir. Semtin adı da bundan dolayı Koşuyolu olarak geçmektedir.

Neden İstanbul Koşuyolu' da daire kiralamalısınız?
İstanbul, sürekli göç alan, nüfus açısından kalabalık en büyük ildir. Koşuyolu da bundan nasibini almıştır. Semtin nezihliği, sakinliği ve konum itibariyle avantajlı olması İstanbul Koşuyolu kiralık daire seçeneklerini değerlendirenlerin buluşma noktasıdır.
Koşuyolu semti bulunduğu konum itibariyle E-5 karayoluna yakındır. Bu da onu kiralık ev bakmak için gözde mekanlar listesine sokar. Semtin yakın çevresinde birçok hastane, okul gibi kurumların bulunması artı değer katar. Semtin yakın çevresinde yer alan çeşitli kafeteryalar, restoranların olması ise burada yaşayanlara hoş ve kaliteli zaman geçirme avantajını fazla uzaklara gitmeden sağlar.
İstanbul Koşuyolu kiralık daire seçeneklerini değerlendirmek için diğer bir seçenek de semtin tarihi dokusudur. Semtin sınırları içerisinde yer alan Adile Sultan Kasrı'nın yaklaşık olarak 200 yıllık geçmişi bulunmaktadır. Ayrıca tarihi Haydarpaşa Garı, Kız Kulesi gibi görülmeye değer yapılar semtten kolay ulaşılabilecek konumdadırlar. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul'un tarihi güzelliklerini görmek Koşuyolu'nda ikamet etmenizle mümkün olabilir.

İstanbul Koşuyolu'nda daire kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
İstanbul Koşuyolu kiralık daire arama esnasında; eski bir yerleşim yeri olduğu için bina yaşı büyük olan evlerde karşılaşmak büyük bir olasılıktır; bu yapılarda daha uygun fiyatlı daire bulma ihtimali yüksektir. Semtin nezih yapısı göz önüne alınırsa kiralık ev arama gibi durumlarda evin eski olma durumu sorun edilmeyebilir. Önemli olan deprem dayanıklılık testinden geçmiş olmasıdır. Bu test için de ilçe belediyesi ile irtibata geçilebilir. Bina yaşı büyük evlerle karşılaştığınızda ev içinde yapacağınız tadilatlarla evinizi değerlendirebilirsiniz. Zaten muhit olarak avantajlı olan daireniz, yapacağınız ufak yeniliklerle daha da değerlenebilir.
Kiralık daireler için dikkat edilmesi gereken bir başka husus da ev sahibi ile yapılacak kira sözleşmesidir. Sözleşme şartlarının detaylıca okunması, ev kiralanmadan önce dairede tamirat gerektiren bir durum olup olmadığının kontrol edilmesi faydalı olabilir.
Tüm bu durumlara ek olarak dikkat edilmesi gereken diğer hususlar; kira sözleşmesini ev sahibi ile yaptığınızdan emin olmanız ve ev adresinizin sözleşmenize tam ve doğru yazılmış olmasıdır.

İstanbul Koşuyolu'nda daire bulmak için doğru ay hangisi?
Genellikle okulların açık olduğu sezonda kiralık daire arama sirkülasyonu biraz daha az olmaktadır. Bu dönemde İstanbul Koşuyolu kiralık daire seçeneklerine talep azalacağından dolayı fiyatlarda da uygunluk gözlemlenebilir. Yaz aylarında ise daha fazla kiralık ev seçenekleri ile karşılaşmanız mümkün.

İstanbul Koşuyolu'nda hangi daireler daha hızlı kiraya verilir?
Genellikle bina yaşı küçük olan kiralık evler, kiracılar tarafından tercih edilmektedir. Bu sebeple yeni binaların avantajı hızlı kiralama açısından her zaman daha yüksek olacaktır. Ancak bu özellik fiyat artışını da artı yönde etkileyecektir. Eski binaların tadilattan geçmesiyle fiyat açısından daha uygun daireler de kiralanabilir. Kiralık evin hastane, okul gibi yerleşkelere yakınlığı da kiralanma hızını etkiler. Özellikle buralarda çalışan personel ve öğrenciler tarafından İstanbul Koşuyolu kiralık daire arama seçeneği rağbet görebilir. Semtin konumundaki avantaj dairelerin daha hızlı kiraya verilmesini hızlandıracaktır.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım