Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Küçükyalı Kiralık Daire

(24 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
2.100 TL
UĞUR EMLAK'TAN KÜÇÜKYALI MEKTEP CAD. MANTOLAMALI BİNA 3+1 ARAKAT
İsmail Uğur Boyraz
Küçükyalı, Maltepe
3+1
3Gün Önce
140 m²
2.250 TL
ÜÇEL DEN ALTINTEPE DE SIFIR BALKONLU 2+1 3.KAT KİRALIK!!
Ümit Buğra İşgüdar
Altıntepe, Maltepe
2+1
4Gün Önce
100 m²
1.200 TL
Maltepe Küçükyalı'da Kiralık Daire
Seniha Erdoğan
Küçükyalı, Maltepe
2+1
10.2.2020
80 m²
2.750 TL
Maltepe Küçükyalı'da Kiralık Daire
Seniha Erdoğan
Küçükyalı, Maltepe
3+1
3.2.2020
145 m²

İstanbul Küçükyalı kiralık daire
İstanbul Anadolu yakasının gözde semti Küçükyalı, modern yapıları ve kiralık ev seçenekleriyle yeni kiracılarını bekliyor! İstanbul Küçükyalı kiralık daire seçeneklerine göz atabilir, kendiniz için en doğru eve kolayca taşınma imkânı bulabilirsiniz.
Küçükyalı, İstanbul Maltepe ilçesinde yer almakla beraber Bostancı ve Maltepe arasında bir semttir. Birçok insan tarafından Maltepe'nin Cihangir'i olarak ifade edilmektedir. Şehir planlaması ise İstanbul’un diğer semtlerine göre daha planlıdır. Semtin birçok bölgesinden erişebileceğiniz Ada manzarası bölgeyi gözde hale getirirken ve uygun fiyatlı kiralık daireler sebebiyle de tercih edilmektedir. Geçmiş yıllarda yalıları ve plajlarıyla bilinen Küçükyalı, zamanla nüfusun artmasıyla birlikte oluşan yol ihtiyacı nedeniyle, yalıların biraz sahilden uzak kalmasına neden olmuştur. Sahil bölgesinde yer alan evlerin birçoğunda geniş balkon ve teras bulunmaktadır.
Neden İstanbul Küçükyalı kiralık daire seçeneklerini değerlendirmelisiniz?
Küçükyalı, E-5 sahil yoluna olan bağlantısı ile metro, otobüs, minibüs ve denizyolu gibi birçok farklı ulaşım seçeneğine sahiptir. İstanbul’da trafik problemi her geçen gün artmaktadır. Küçükyalı'nın her bölgeye kolay ulaşılabilir olması, yaşamak için uygun bir semttir. Örneğin; Bostancı'dan hareket eden deniz otobüsleriyle Kabataş'a geçmeniz mümkündür. Gereksinimlere göre 1+1’den 4+1’e, 4+2’den 6+2’ye kadar farklı oda ve salon sayılarına göre İstanbul Küçükyalı kiralık daire seçenekleri bulunmaktadır. Kiralık daire fiyatları da evlerin özellik eriklerine göre değişiklik göstermektedir.
Küçükyalı, sosyal-kültürel aktivite seçenekleri için oldukça elverişli bir konumdadır. Ataşehir, Pendik, Bostancı, Kadıköy gibi merkezlere de yakın olması sebebiyle sosyal yaşam koşulları bakımından üst seviyede yer almaktadır. Bağdat Caddesi’ne yakın olması nedeniyle hareketli bir sosyal yaşama ulaşmanız mümkündür. Küçükyalı'da yaşamınızı renkli ve eğlenceli hale getirebilecek sinemalar, kafeler, restoranlar ve konser alanları bulunmaktadır.
Küçükyalı, spor severlerin keyif alabileceği birçok etkinlik seçeneklerine sahiptir. Sahilde yer alan basketbol ve futbol sahaları, hem çocukların hem de yetişkinlerin eğlenceli vakit geçirmeleri için son derece elverişlidir. Küçükyalı Yelken Kulübü’nün de bulunması sebebiyle amatör ve profesyonel sporcu yetişmesinde de fırsat sunuyor. Sahilde bisiklet, paten ve kaykay keyfi, koşu-yürüyüş alanları ve daha fazla birçok seçenek için İstanbul Küçükyalı kiralık daire fırsatlarını değerlendirmelisiniz.
Küçükyalı’da okula yakın kiralık evler nerede?
Kiralık ev ararken çocuk sahibi olan ailelerin tercihleri her zaman okula yakın dairelerdir. Küçükyalı’da ilk ve orta düzeyde eğitim veren devlet okulları bulunmaktadır. İstanbul Küçükyalı kiralık daire seçeneklerini okullara yakın mevkiler arasında değerlendiriyorsanız; Aydınevler Mahallesi sınırları içerisinde; Küçükyalı Askeri Lojmanları Anaokulu, Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu ve İlkokulu, Küçükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bulunmaktadır. Küçükyalı Mahallesi'nde ise Muhsine Zeynep Ortaokulu, Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi ve Kadir Has Anadolu Lisesi eğitim vermektedir. Bu okullara ek olarak, en büyük özel kolejlerden olan Tekden koleji de Küçükyalı Mahallesi’nde yer almaktadır.
Küçükyalı’da üniversiteye yakın kiralık evler nerede?
Üniversite öğrencilerinin zamandan tasarruf etmek amacıyla her zaman kampüslerine yakın evleri tercih etmektedirler. İstanbul Ticaret Üniversitesi Küçükyalı Kampüsü, Küçükyalı Mahallesi’nde bulunmaktadır. Ayrıca, Marmara Üniversitesi taşınacağı yeni yerleşkesi için inşaat çalışmalarına Küçükyalı’da devam etmektedir. Bu üniversitede eğitim gören öğrenciler için Küçükyalı en ideal semtlerin başında gelmektedir.
Küçükyalı’da daire kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
Küçükyalı’da kiralık evler için araştırma yaparken konutun sağlık kuruluşlarına olan yakınlığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Altıntepe’de tam teşekküllü bir hastane ile eşdeğer olan Kızılay Tıp Merkezi bulunmaktadır. Bu merkez Kızılay’ın en büyük merkezlerinden biridir. Evi kiralamadan önce Tapu dairesinden evi kiralayacağınız kişinin gerçek ev sahibi olduğunu kontrol ediniz. Evi kiralayacağınız kişi vekil ise yasal vekil olup olmadığını mutlaka teyit ediniz. Tapu dairesindeki kayıtlara bakarak, kiralayacağınız evin kapı numarası ve adresi ile sözleşmedeki kapı numarası ve adresinin uyuştuğunun teyidini alınız. Kira artış bedelinin hangi dönemlerde ve hangi tutarlarda yapılacağını sözleşmede belirtiniz. Ev sahibine depozito veriyorsanız ne için verdiğinizi ve hangi şartlarda geri alanacağınızı sözleşmenize yazınız. Son olarak da, kiraladığınız evi teslim alırken, hangi durumda teslim edildiğini ve evde bulunan demirbaşların durumunu detaylandırarak yazınız.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım