Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İzmir Balatçık Kiralık Daire

(55 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
1.300 TL
ikçü Egekent İzbana Yakın 2+1 Lüx Daire
Balatçık, Çiğli
2+1
2gün önce
115 m²
1.350 TL
Çiğli Balatçık'ta Kiralık 2+1 Rezidans Daire
Balatçık, Çiğli
2+1
2gün önce
100 m²
1.300 TL
YENİMAHALLE'DE KİRALIK 1+1 DAİRELER
Yeni Mahalle, Çiğli
1+1
3gün önce
50 m²
1.000 TL
FURKAN EMLAK DAN BALATÇIK DA 3+1 DAİRE
Furkan Ayrancı
Balatçık, Çiğli
3+1
11.9.2019
125 m²
650 TL
FURKAN EMLAK DAN HARMANDALI DA 3+1 ARAKAT DAİRE
Furkan Ayrancı
Harmandalı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Çiğli
3+1
9.9.2019
125 m²
1.000 TL
Çiğli Harmandalında Kiralık 3+1 Daire
Murat Yeşilada
Cumhuriyet, Çiğli
3+1
Bugün
120 m²
1.200 TL
Çiğli Tuzla Caddesinde Kiralık 2+1  Sıfır Daire
Murat Yeşilada
Yeni Mahalle, Çiğli
2+1
Bugün
110 m²
Etiketli İlanlar


İzmir Balatcık kiralık daire
İzmir Balatçık kiralık daire seçenekleri arasında istek ve taleplerinizi karşılayan kiralık evler bulmanız mümkün. Farklı alternatiflere göz atmak için ilanları inceleyebilirsiniz.

İzmir'in Çiğli ilçesinde yer alan Balatçık Mahallesi, İzmir'in kuzey kısmında konumlanıyor. Yerleşik düzeni ve İzmir'in tüm kuzey bölgelerine kolay ulaşım sağlanabilir bir noktasında yer alan Balatçık, kiralık ev seçenekleriyle geniş seçeneklere sahip. Eski zamanlarda, Çiğli ilçesinin geneli bataklıklardan ve sazlıklardan oluşuyormuş. Denize olan yakınlığı nedeniyle de yeşil olan alanlara fazlaca çiğ düşüyormuş. Bu nedenlerden ötürü, bu bölgeye yerleşen ilk insanlar, yerleşimlerinin adına ''Çiğli'' ismini vermişler. Çiğli'nin gözde semtlerinden biri olan Balatçık, yaşamak için İzmir'in tercih edilen yerleri arasında bulunuyor. İzmir Balatçık kiralık daire türleri içinde 1+1 2+1, 3+1 ve 4+1 gibi farklı oda seçeneklerine sahip evleri bulmanız mümkün. Kiralık daireler, okullara, üniversiteye ve Çiğli Araştırma Hastanesi’ne yakınlığı ile de öne çıkıyor.

İzmir Balatçık'da üniversiteye yakın kiralık daireler nerede?
İzmir Balatçık kiralık daire seçenekleri, aileye ve öğrenciye uygunluğu ile de oldukça rağbet görüyor. Mahallenin konumlanışı ve her yere yürüme mesafesinde olmasıyla da bölgeyi tercih eden nüfusa kolaylık sağlıyor. Balatçık, okuyan öğrenciler için de çoğunlukla yaşam bölgesi oluyor. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nin ilçede bulunması, Balatçık semtinin dinamik olmasını sağlıyor. Üniversite çevresindeki kiralık evler, bu sayede hem öğrencilerin hem de ailelerin tercih ettiği bir yer. Üniversite'ye yürüme mesafesinde bulunan evler, klimalı, sobalı ve doğalgazlı olmak üzere, isteğe göre farklılık gösterebiliyor.


İzmir Balatçık'da kiralık daire bulmak için doğru ay hangisi?
Birkaç yıl öncesine kadar sakinliğini koruyan ve şehir merkezine kısmen uzak sayılabilecek olan Balatçık, yeni bir devlet üniversitesi olan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi sayesinde nüfusta bir artış gözlemleniyor. Bunun getirisi de birçok yeni binanın, sitenin yapılması ve mevcut binaların kentsel dönüşüm sayesinde yeni binalar yükseliyor, eski binaların ömürlerinin uzatılıyor. Bu gibi noktalar bölgenin tercih edilebilirliğini de artırıyor. Tek vasıta otobüs ile veya İzban ile İzmir'in her yerine kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor. Çeşitliliğin bol olması nedeniyle de kişiye veya aileye uygun kiralık evler yılın herhangi bir ayında kolayca bulunabiliyor.


Neden İzmir Balatçık'da daire kiralamalısınız?
İzmir'in genel olarak yaz aylarında daha dinamik olması ve yaz aylarını geçirmek için tercih edilen bir şehir olması, İzmir Balatçık kiralık daire alanında da uygunluğunu bu sayede koruyor. Üniversiteye, ortaokul veya liseye sahip olması da Balatçık bölgesinde daire kiralamak için bir neden. Gelişmekte olmasıyla birlikte etraftaki cafe, restoran veya marketlerin artmasıyla yaşam koşulları, İzmir Balatçık kiralık daire seçeneklerinin değerlenmesini sağlıyor. Her geçen gün ekonomik açıdan da gelişen Balatçık, kendi işini kurmak isteyenler için de uygun bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bunların yanı sıra, her ne kadar nüfus olarak yoğun bölgelerden biri olsa da, bölgenin getirmiş olduğu sakinlik ve dinginlik de bir o kadar korunuyor. Her bütçeye uygun aralıklardaki İzmir Balatçık kiralık daire türleri, ulaşım noktalarına olan yakınlığı ile ev kiralamayı düşünenleri, bu daireleri kiralamaya bir adım daha yaklaştırıyor.

İzmir Balatçık'ta ev kiralarken nelere dikkat edilmeli?
Kiralamaya karar verilen ev için gerçekleştirilmesi gereken belirli noktalar vardır. Öncelikle ev hakkındaki gerekli tüm bilgiler, detaylı bir şekilde edinilmelidir. Evin tapusunun kime ait olduğu, sözleşme şartları, bina durumu ve yaşı, eksikleri ve çevresi gibi noktalar bunlardan sadece birkaçı. Hastane ve toplu taşıma araçları da bu maddeye örnek olarak gösterilebilir. Evin güvenlik açısından yeterli düzeyde olup olmadığı kontrol edilmeli. Doğalgaz varsa kontrolünün sağlanmalı ve gerekiyorsa bakımını yaptırılmalı.

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım