Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Karaman Kiralık Dükkan / Mağaza

(15 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Karaman

100 m² Kira Aralığı398 - 664 TL
24,93 Yıl

Karaman Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Karaman kiralık daire fiyat artışı %69,97 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Karaman ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 520,00 TL iken, bu yıl için Karaman ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 525,00 TL oldu.

Karaman ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %0,96 azalış gösterdi.

 

Karaman kiralık dükkan/mağaza

Karaman kiralık dükkan/mağaza seçenekleri ile geniş fiyat aralıklarıyla sunulan kiralık dükkanlar arasında iş kolunuza en uygun mağazayı bulmanız çok kolay.

İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan Karaman, 1989’da Konya’dan ayrılmış ve il olmuştur. Karaman Merkez, Başyayla, Ayrancı, Sarıveliler, Ermenek ve Kazımkarabekir olmak üzere 6 adet ilçesi bulunmaktadır. Güneyinde Mersin, Güneybatısında Antalya ve kuzeyinde Konya ile komşu olan Karaman’ın Merkez ilçesinde denize uzaklığı nedeniyle karasal iklim hüküm sürüyor. Ancak daha güneyde bulunan Ermenek, Başyayla ve Sarıveliler ilçeleri Akdeniz iklimi etkisi altında. İklim çeşitliliği ilde farklı bitki türlerinin yetişmesinde büyük etken.
M.Ö. 8 binli yıllarda yerleşik hayata geçildiği düşünülen Karaman, Hititler’den Firigyalılara, Lidyalılara kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış. Milattan önce 322 de Yunan Kralı Perdikkos ve Filippos tarafından işgal edildikten sonra Yunanlıların hakimiyetine giren kent, ardından Anadolu Selçuklu Devleti’nin yıkılma sürecine kadar Anadolu Selçuklular’da kalmış. Karamanoğlu Mehmet Bey’in Moğollar ile yaptığı savaşı kazanması ile Karaman Karamanoğlu Devleti’nin başkenti olmuştur.

Neden Karaman kiralık dükkan/mağaza seçeneklerini değerlendirmelisiniz?
Karaman’ın kültürüne büyük katkı sunan medeniyetlerden bir iz, Aşran köyünde karşımıza çıkar. Hıristiyanlar tarafından kutsal bir antik kent olarak bilinen Derbe, turistlerin akınına uğrar. Ayrıca, İç Anadolu Bölgesi’nin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Karaman sahip olduğu yüzlerce höyük ile de ev sahipliği yaptığı uygarlıkların izini taşır. Bu da Karamandaki turizm potansiyelini artıran bir etmendir. Mersin ve Antalya gibi turizm bölgelerine yakın olması da bu etkiyi güçlendirir. Karaman ayrıca bereketli tarım alanlarına sahiptir. Bu nedenle sanayisi de tarıma bağlı olarak gelişme göstermiştir. Gıda sanayisinde özellikle bisküvi ve bulgur ile öne çıkan Karaman’da aynı zamanda arpa, buğday, şekerpancarı, mısır ve ayçiçeği üretilir. Bölge teşviklerinden de yararlanan ve böylelikle gelişimini sürdüren Karaman, Karaman Organize Sanayi Bölgesi gıda konusunda söz sahibi iken, ambalaj, kağıt, maden ve toprak gibi sektörlerle de öne çıkar. Ayrıca Karaman güneş ve rüzgar enerjisi konusunda da bölgenin en büyük potansiyeline sahiptir. Yenilenebilir enerji kaynakları konusunda yatırımlara açık bir bölgedir ve sahip olduğu Ermenek Barajı ülkemizin en büyük barajları arasında yerini alır.
Gelişme potansiyelinin büyük olduğu şehir bu avantajları ile göç almaya devam eder. Siz de hızla gelişen ilçede girişimci olabilir ve Karaman kiralık dükkan / mağaza seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Karaman’da okula yakın kiralık iş yerleri nerede?
İşletmenizin tarzına ve hedef kitlesine göre, kiralayacağınız iş yerinin konumu da oldukça önemli bir yer teşkil eder. Eğitim sektörü, gıda sektörü veya hızlı tüketim sektörü içerisinde iş yapıyorsanız, okula yakın kiralık dükkan kiralayabilirsiniz. Özellikle merkezde bulunan okul yoğunluğu dikkat edildiğinde, bu bölgedeki kiralık mağaza seçenekleri, ihtiyacınızı karşılayabilecek fiyat, konum ve aradığınız diğer özellikleri içerebilir.

Karaman’da üniversitelere yakın kiralık iş yerleri nerede?
Karaman, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Karaman ilçesini yalnızca nüfus bakımından değil, ekonomik ve sosyal açıdan da olumlu etkiler. Üniversite’nin geniş arazi üzerine hemen hemen tüm fakülte ve yüksekokullarını topladığı Yunus Emre Yerleşkesi, Üniversite Mahallesi’nde bulunur. Yerleşke otogara 6 km, şehir merkezine ise 3 kilometre mesafede yer alır. Merkezden ulaşım, belediye otobüsleri ve minibüsler ile gerçekleşmektedir. İş kolunuza uygun yatırımlar için üniversite yakınlarındaki Karaman kiralık dükkan/mağaza seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Ayrıca; ulaşım konusunda öğrencilerin sıkıntı yaşamadığı ve ikamet için merkez ilçeyi değerlendiren üniversite öğrencileri için şehir merkezindeki Karaman kiralık dükkan/mağaza seçenekleri gözden geçirilebilir.

Karaman’da kiralık iş yeri yatırımı yapmak için 3 neden
Gelişen kentleşmesi ve artan nüfusu ile Karaman, İç Anadolu Bölgesi’nin gelişmiş ve gelişmeye devam eden ilçelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yeni yapılan konutlar, açılan büyük alışveriş merkezleri, stadyum gibi ekonomik açıdan önemli merkezleri giderek artarken, Karaman’da yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Karaman gelişmiş bir ilçe olmasına rağmen satılık dükkan fiyatları çevre il ve ilçelere göre çok daha uygundur. Antalya gibi büyük bir şehre yakınlığı ile dikkat çeken Karaman, turizme ve sanayiye oldukça yatkın bir ilçedir.

Karaman’da hangi iş yerleri daha hızlı kiraya verilir?
Siz de Karaman’da yatırım için bir iş yeri satın alabilir ve bu iş yerini, Karaman kiralık dükkan /mağaza arayanlar için bir seçenek olarak sunabilirsiniz. Bir konutu hızlı ve sorunsuz bir şekilde kiraya vermek için, konutun konumu, yapısı ve değeri önemli ölçüde etkili olan faktörler arasındadır. Karaman’ın merkezi sürekli gelişen ve giderek büyüyen bir ilçe olarak görüldüğü için yatırım amaçlı konut arayan kişi sayısı da her geçen gün artıyor. Dolayısıyla, merkezde bulunan Karaman kiralık dükkan/mağaza seçenekleri, diğer bölgelerde bulunan kiralık mağazalar ile kıyaslandığında daha hızlı müşteri bulabiliyor. Siz de merkezde veya merkezi bir kuruma sahip bölgede bir dükkana sahipseniz, bu alanlarda kolayca müşteri bulabilirsiniz. Karaman kiralık dükkan/mağaza seçeneklerini gözden geçirirken; mağaza konumu, merkez yola uzaklığı gibi etkenlere dikkat etmenizde fayda olabilir.

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım