Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Karaman Satılık Daire

(121 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
Piyasa Bilgisi Karaman
100 m² Satış Aralığı123.028 - 205.046 TL/m²
24,91 Yıl
148.000 TL
GEVHER HATUN MAH.KOMBİLİ 3+1 150m2 SATILIK DAİRE
Süleyman Ünüvar
Gevher Hatun, Merkez
3+1
20.1.2020
150 m²
230.000 TL
ENES emlaktan KIRBAĞI MAHALLESİNDE SATILIK DAİRE
Mahmut Özdoğan
Kırbağı, Merkez
3+1
4Gün Önce
165 m²
190.000 TL
ENES emlaktan TABDUKEMRE MAHALLESİNDE SATILIK DAİRE
Mahmut Özdoğan
Tabduk Emre, Merkez
3+1
5Gün Önce
150 m²
145.000 TL
ENES emlaktan DOĞUKIŞLADA SATILIK DAİRE
Mahmut Özdoğan
Gevher Hatun, Merkez
3+1
5Gün Önce
130 m²
295.000 TL
ENES emlaktan KOÇAKDEDE MAHALLESİNDE SATILIK DAİRE
Mahmut Özdoğan
Koçakdede, Merkez
3+1
7Gün Önce
170 m²
118.000 TL
ENES emlaktan APART FİYATINA DAİRE
Mahmut Özdoğan
Yunuskent, Merkez
2+1
7Gün Önce
90 m²
350.000 TL
FİNAL GROUPDAN SATILIK DUBLEKS  DAİRE
Mahmudiye, Merkez
5+1
6Gün Önce
200 m²

Karaman Satılık Daire Fiyatları

Karaman şehrinde satılık daire fiyatları Karaman Merkez bölgesinde 161.406 TL'den başlayarak, Karaman Merkez taraflarında 161.406 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Karaman geneli ortalama fiyatı 166.261 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 162.464 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %9,85, son 10 yılda ise %95.76 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 25 yıl olarak görülmüştür.

Karaman Satılık Evlerin Bölge Fiyatları

Karaman şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

Karaman Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Karaman şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 1 örnek projenin fiyat ortalaması:

Karaman satılık daire
Karaman satılık daire seçeneklerini değerlendiriyorsanız, geniş fiyat yelpazesine sahip satılık daireler arasından kendinize ve bütçenize en uygun daireyi bulabilirsiniz.

Türkiye'nin tahıl cenneti olarak bilinen Karaman 1989 yılında il unvanı kazandı. Tahıl ürünlerinin şehir halkının gelir kaynaklarının başında bulunması Karaman'ın gıda sektöründe gelişme göstermesinin önünü açtı. Ülke genelinde tanınmış olan birçok bisküvi fabrikası il sınırları içerisinde bulunur. Ekonomik açıdan da her geçen gün gelişme gösteren Karaman satılık ev seçeneklerine yatırım yapmak isteyenleri de bu şehre davet eder.

Karaman satılık daire seçeneklerini değerlendirirken nelere dikkat etmek gerekir?
Karaman satılık daire fiyat analizlerini incelemek amaç ne olursa olsun yatırımcıya deneyim kazandırır. Karaman satılık daire seçeneklerini değerlendirerek yatırım avantajlarından yararlanmak isteyenler; bütçe konusunda sıkıntı yaşamıyor ise Tapduk Emre ve Hisar gibi merkezi bölgelerde bulunan satılık evleri değerlendirebilir.
2017 yılında Kırbağ mevkiinde yapılmış olan TOKİ konutları ise özellikle dar gelirli kişiler için yatırımdan ziyade yerleşim için tercih ettiği projeler arasında yer alıyor. TOKİ konutlarına ve farklı bölgelerdeki Karaman satılık daire seçeneklerine rağbet hızla devam ediyor. Satılık daire seçenekleri kısa vadede bazı riskleri içinde barındırıyor olsa da uzun vadede her daim kazandıran bir yatırım aracı özelliği taşıyor.
Karaman satılık evler içerisinde eski yapılar da mevcut. Bu yapılar fiyat olarak genel ortalamanın altında olsa da ileride çeşitli tadilatlar nedeni ile yeni bir gider sebebi olabilir. Konforundan ödün vermek istemeyenler ise ayırdıkları bütçe doğrultusunda yüksek standartlara sahip verimli konutlar bulabiliyor. Karaman satılık daire fiyatları özellikle merkez mahallelerde ortalamanın üzerinde bulunuyor.

Karaman'da üniversitelere yakın satılık daireler nerde?
1987 yılında Konya Selçuk Üniversitesi’nin fakültesi olarak eğitim veren fakülte Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi adı ile 2007 yılından bu yana akademik düzeyde öğrenci yetiştiriyor. Genç ve dinamik bir kadroya sahip olan üniversite binlerce öğrenciye sahip. Öğrenci potansiyeli, yatırımlarını konut satın alarak değerlendirmek isteyen yatırımcıların da yüzünü güldürüyor.
Yatırımcılar doğru bölgelerden konut alırsa kiracı bulma konusunda da problem yaşamıyor. Üniversite Yunus Emre Yerleşkesi ile hemen hemen tüm fakülteleri tek bir kompleks içerisine alıyor. Konaklama için yurt yerine kiralık ev tercihinde bulunan üniversite öğrencileri daha çok üniversiteye yakın olna Gevher Hatun ve çevresini tercih ediyor. Karamanoğlu Mehmet Bey Meslek Yüksek okulu ise yerleşkenin dışında Kazım Karabekir Paşa'da bulunuyor. Bu durumda Gevher Hatun gibi Kazım Karabekir Paşa mevkii de öğrencilerin konaklamak için tercihleri içerisinde bulunuyor. Şehirde ulaşım konusunda problem yaşanmadığı için Cedit ve İmaret gibi yakın ilçelerde de öğrenciler konaklıyor. Organize Sanayi Bölgesi’ne yakın olması sebebi ile de Hamidiye ve Cumhuriyet mahalleleri de büyük talep görüyor.

Tarihi açıdan Karaman
Zengin bir tarihi yapısı vardır Karaman’ın. Anadolu Selçuklu Devleti ve Karamanoğulları Beyliği’ne merkezlik yapması ile tarihsel süreçte önemli bir yeri bulunur. Karaman, Fatih ile birlikte Osmanlı hakimiyetine geçer ve birlikte mübadeleye uğrayarak sosyal dinamikleri değişir. Anadolu’nun en eski yerleşim alanlarından biri olması nedeni ile camiden kiliseye kadar değerli pek çok mimari yapıya ev sahipliği yapar.

Karaman'da yaşam
Tarihte pek çok olayın seyrini değiştiren bir şehir olan Karaman, Türkçeyi resmi dil ilan eden ve şehrin tek üniversitesine de ismini veren Karamanoğlu Mehmet Bey ile bilinir. Bunun yanı sıra Yunus Emre'nin de doğduğu topraklar olan şehirin manevi yönü de güçlü.
Tarih turizmine önem verenlerin ziyaret etmekten keyif alacakları mimari eserlerin arasında Karaman ve Ermenek Kalesi gelir. Fisandon Kilisesi ve Taşkale Tahıl Ambarı da görenleri kendine hayran bırakan mekanlar içerisinde yer alır.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım