Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Keçiören Kiralık Dükkan / Mağaza

(18 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı548 - 913 TL/m²
18,73 Yıl
2.500 TL
YÜKSELTEPE 1666.CADDE ÜSTÜ 96 m2 2.250. TL.
Tahsin Bağuç
Yükseltepe, Keçiören
23.1.2020
110 m²
8.000 TL
UFUKTEPE OSMAN GAZİ MAH. ANA CADDE ÜZERİ OKUL YANI 500m2 DÜKKAN
Cihan Emlak Gayrimenkul Danışmanlık Merkezi
Osmangazi, Keçiören
29.1.2020
550 m²
2.500 TL
KURUMSALA VEYA ŞAHSA 200m2 YÜKSELTEPE'DE KİRALIK DÜKKAN
Kerimoğlu Emlak Ofisi
Yükseltepe, Keçiören
28.1.2020
230 m²

Ankara / Keçiören Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2020 yılları arasında Keçiören kiralık daire fiyat artışı %247,83 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde Ankara kiralık fiyat artışı %291,15 oldu.

2019 yılında Keçiören ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 636,00 TL iken, bu yıl için Keçiören kiralık ev ortalama fiyatı 673,00 TL oldu.

Keçiören ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %5,82 artış gösterdi.

Keçiören kiralık dükkân/mağaza
Ankara'nın en hareketli merkezlerinden olan Keçiören'de farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek kiralık dükkanlar arıyorsanız, geniş seçenekler sunan Keçiören kiralık dükkân/mağaza ilanlarına göz atmalısınız.
Keçiören, Ankara'nın en işlek caddelerinin bulunduğu ilçelerden biri. Hareketli bir çarşısının olması kiralık mağaza arayışında olanların da ilgisini bu bölgeye çeviriyor.
Keçiören'de dükkân kiralarken nelere dikkat etmek gerekir?
Keçiören kiralık dükkân/mağaza olanakları ile ilgilenenler daha sonraki dönemde mağdur olmamak için bazı noktalara dikkat etmeli. Keçiören, Ankara'nın en merkezi noktaları içerisinde yer alması nedeniyle dükkân almak yerine pek çok kişi kiralamayı tercih ediyor. Kiralık dükkânlar özellikle cadde üzeri ve yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde astronomik rakamlara çıkabiliyor. Bu nedenle yapılacak işin getirisi ve kira giderleri dikkatli bir biçimde değerlendirilmeli. Keçiören'in en merkezi noktalarından olan Kızlarpınarı Caddesi günün her saatinde işlek bir konumda. Cadde üzerinde ve caddenin paralelinde bulunan kiralık mağazalar da yoğun ilgi görüyor. Keçiören kiralık dükkân/mağaza seçenekleri değerlendirilirken yapılacak olan iş de belirleyici olmalı. Çünkü iş yerini açabilmek için belediyeden ruhsat almak gerekir. Kiralanan dükkân işe uygun olmazsa ruhsat alma aşamasında zorluk yaşamak söz konusu olur. Kiralık dükkânın araştırması yaparken kiralanmak istenen yerin eski borçlarının olmamasında yarar var. Kira kontratı yapılırken ise kiranın döviz yerine Türk Lirası üzerinden olması kiranın sabit olmasını sağlar. Gıda sektörü üzerine bir iş için Keçiören kiralık dükkân/mağaza incelemesi yapılıyorsa tadilata ihtiyaç duymayan bir mutfağa ve baca çıkışının olmasına özen göstermek gerekir. Aksi halde yapılacak tadilat ciddi masraf getirir.

Keçiören'de hangi kiralık dükkân/mağaza hızlı kiraya verilir?
Dükkân satın almak gayrimenkulden sürekli gelir elde ederek yatırım yapma düşüncesinde olanların değerlendirdikleri kârlı seçeneklerden biri. Fakat yatırımı kazanca dönüştürebilmek için de bazı noktalara hassasiyet göstermek gerekir. Keçiören'de dükkan alarak kiraya vermek isteyenler öncelikle işlek caddeleri tercih etmeli. Ara sokaklarda ya da apartman altında olan dükkanlara rağbetin daha az olduğunu bilmekte yarar var. Keçiören kiralık dükkân/mağaza arayışında olanlar çoğunlukla Fatih Caddesi, Atatürk Caddesi, Selçuklu Caddesi, Ayvalı Caddesi ve Yozgat Bulvarı üzerinde yoğunlaşıyor. Keçiören'de dükkanların amortisman süreleri farklılık gösteriyor. Bu farkı yaratan ise kiralık dükkânın lokasyonu ve masrafsız olması. Uzatmalı bir süreçten sonra nihayete kavuşan Keçiören metrosunun da hizmet vermeye başlaması ile birlikte ilçeye ulaşım daha kolay. Metro hattının geçtiği Mecidiye, Dutluk, Şehitler çevresinde bulunan caddelerdeki kiralık daireler hızlı kiraya veriliyor. İş yerinin rahat erişilebilir olması potansiyel müşterilere ulaşmak için de büyük avantaj sağlar. Dükkânın kolay dizayn edilebilen ve işlevsel olması kiralık dükkân arayanların taleplerinin başında yer alıyor. Bu nedenle yatırımcılar dükkân tercihi yaparken içinde sütün ya da kolon olmamasına dikkat etmeli.
Keçiören'de mağaza kiralamak için doğru ay hangisi?
Keçiören'de, yaya trafiğinin yoğun olduğu ve gün boyu hareketli olan bölgelerde kiralık dükkân ya da mağaza arayanlar için yıl boyu fiyatlar hemen hemen aynı seviyede. Çünkü talebin yoğun olduğu cadde ve bulvarlarda bütün yıl kiralık dükkân arayan kişilerle karşılaşmak mümkün. Bunun yanı sıra yapılacak iş gereği cadde üzerinde olmayan seçenekleri değerlendirmek isteyenler özellikle eylül sonu ve mart başı arasında kalan dönemi değerlendiriyor. Bu dönem içerisinde uygun fiyatlara sahip ya da pazarlık payı yüksek olan Keçiören kiralık dükkân/mağaza olanakları bulabilirsiniz. Kiralık dükkân için ideal ay olmasa dahi ihtiyaçlara cevap verecek bir seçenek ile karşılaşmak uzun vadede yeni bir kiralık mağaza arayışına sebep olmayacağı için bir artı olacak.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım