Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Kilis Satılık Daire

(5 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Kilis

100 m² Satış Aralığı97.058 - 161.763 TL
15,28 Yıl

Kilis Satılık Daire Fiyatları

Kilis şehrinde satılık daire fiyatları Kilis Merkez bölgesinde 129.410 TL'den başlayarak, Kilis Merkez taraflarında 129.410 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Kilis geneli ortalama fiyatı 133.303 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 130.259 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %11,46, son 10 yılda ise %72.81 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 15 yıl olarak görülmüştür.

Kilis Satılık Evlerin Bölge Fiyatları

Kilis şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

Kilis satılık daire

Bütçeniz ve kriterleriniz ölçüsünde Kilis satılık daire seçenekleri arasından, kendinize en uygun satılık evi bulabilirsiniz.

Türkiye’nin güneydeki sınır kentlerinden biri olan Kilis, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz arasında bir geçiş güzergahı. Kilis zamanında Hititlerin en önem verdiği kentlerden biri olarak da biliniyor.1995 yılında çıkarılan bir kanun ile il olma şansına erişen Kilis, geçmişten günümüze pek çok medeniyetin varlığına şahitlik ediyor. Köklü geçmişi sayesinde ilin farklı noktalarında yapılan araştırmalar ile medeniyetler ve yerleşim yerleri hakkında yeni bilgiler elde ediliyor. Bunlardan biri olan Oylum Höyük Kilis'in Kalkolitik dönemden Helenistik döneme kadar gerçekleşen gelişmelere şahitlik yaptığına dair birçok materyale ulaşılmasını sağlıyor. Gün yüzüne çıkarılan bu eserler Kilis Müzesi’nde meraklıları ile buluşuyor. Kilis, Suriye’ye komşu olmanın da etkisiyle binlerce Suriyeliye de ev sahipliği yapıyor.

Kilis'te nereden satılık daire alınmalı?

Kilis satılık daire imkanlarından yararlanarak yatırım yapmak isteyenler son yıllarda rahatlıkla istedikleri mevkiden satılık ev bulabiliyor. Kilis, her ne kadar aldığı göç nedeni ile nüfusu en hızlı artan şehirlerimizden olsa da yerel halk imkanları doğrultusunda yakın şehirlere ya da sınırdan uzak olan ilçelere yerleşmeyi tercih ediyor. Bu neden ile Kilis satılık daire seçenekleri geniş bir yelpazede alıcılarını bekliyor. Ayrıca imara açılan arsaların da kısıtlı düzeyde olması Kilis satılık daire fiyatlarında artışa sebep olabiliyor. Eski yapılar ve Elbeyli gibi sınırda bulunan ilçelerde bulunan satılık daireler fiyat bakımından şehir ortalamasının altında seyrediyor. 

Şehirde sınırlı sayıda da olsa gerçekleştirilen konut projeleri yine de yatırımcıyı kendine çekiyor. Genellikle Kilis Merkez'de görülen bu konut projeleri emlak sektöründe kısmi bir hareketlilik sağlamak ile birlikte projede yatırımcıya sunulan özellikler cazip fiyat avantajları ile de dikkat çekiyor. Bu tür konutların pek çoğunda havuzdan cafeye kadar gerek çocukların gerekse de büyüklerin gün içerisinde keyifli vakit geçirecekleri aktivite seçenekleri mevcut. Güvenlik konusundaki hassasiyet de dikkate alınarak oluşturulan bu projeler hem yatırım yapmak isteyen hem de konforlu bir ortamda yaşamak isteyenler için iyi bir alternatif niteliği taşıyor.  

Kilis'te satılık daire almak için doğru ay nedir?

Kilis satılık daire fiyatları da gayet makul seviyelerde seyrediyor. Bu neden ile yılın her ayı ekonomik fiyat seçenekleri ile farklı bütçelere sahip olan birçok kişi dilediği konutu sahip olabilir. Kilis satılık daire fiyatları bölge bölge genel bir değerlendirmeye tabi tutulursa Mercidabık, Aşıt, Beşevler ve Deveciler gibi Kilis merkezi sayılan bölgelerde fiyatlarda kısmen daha yüksek fiyatlar görülebiliyor. Hem merkezi bir konuma sahip olan hem de uygun fiyatlara sahip olan satılık evler için ise yatırımcılar, daha çok Meşetli, Tırıklı, Namık Kemal ve Ketenciler civarında bulunan bina yaşı yüksek olan seçenekleri değerlendirebilir.

 Kilis'te satılık ev alırken nelere dikkat edilmeli?

Kilis’te bir daire satın almak istiyorsanız, özellikle birkaç noktaya dikkat etmellisiniz. Kilis’teki çoğu satılık ev, uzun yıllar öncesinde yapılması gerekçesiyle uygun fiyatlar vadediyor. Ancak bu durumun bazı handikapları da var. Bütçeniz oranında satın alacağınız dairenin maksimum düzeyde temiz, düzenli, bakımlarının yapılmış olmasına dikkat edin. Tadilat gerektirmeyen, bütçenize ekstra masraf çıkarmayacak olan evlere yönelin. Ayrıca evinizin konumu da büyük önem taşıyor. Markete, alışveriş olanaklarına, hastane ve okula ne kadar yakın bir konumda ev alırsanız, hayatınız o kadar kolaylaşır.  

Kilis'te yaşam

Kilis genel olarak sakin bir şehir olma özelliğine sahip. Özellikle akşam saatlerinde şehir sokaklarında pek fazla kişiye rastlamak mümkün değil. Şehirde 2007 yılında 7 Aralık Üniversitesi eğitim hayatına başlayarak günümüzde binlerce öğrencinin eğitim aldığı bir üniversite durumunda. Üniversite Merkez, Mercidabık ve Karataş olmak üzere 3 farklı yerleşkede eğitim veriyor. Üniversitenin gelmesi şehre dinamik bir hava kazandırıyor. 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım