Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Kırıkkale Kiralık Dükkan / Mağaza

(7 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı444 - 740 TL
19,12 Yıl
5.000 TL
MİLLET BULVARINDA KİRALIK DÜKKAN
Gökhan Şerbetçioğlu
Yenimahalle, Merkez
24.8.2019
600 m²
850 TL
Kiralık İşyeri
Mehmet Baygın
Güzeltepe, Merkez
9.9.2019
65 m²
1.300 TL
Kiralık İşyeri
Mehmet Baygın
Ovacık, Merkez
30.8.2019
90 m²
14.000 TL
YENİŞEHİR ÖĞRENCİ CENNETİNDE KİRALIK DÜKKAN
Gökhan Şerbetçioğlu
Yenişehir, Yahşihan
25.8.2019
650 m²
3.500 TL
GÜRLER MAHALLESİNDE KİRALIK 450m2 DÜKKAN
Gökhan Şerbetçioğlu
Gürler, Merkez
24.8.2019
500 m²
Etiketli İlanlar

Kırıkkale Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Kırıkkale kiralık daire fiyat artışı %48,47 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Kırıkkale ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 549,00 TL iken, bu yıl için Kırıkkale ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 564,00 TL oldu.

Kırıkkale ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %2,73 artış gösterdi.

Kırıkkale kiralık dükkân/mağaza
Kırıkkale kiralık dükkân/mağaza alternatifleri iş ve iş yeri sahibi olmak isteyen kişileri bekliyor. İl genelinde geniş yelpazede yer alan kiralık mağaza seçenekleri arasından siz de kendi iş kolunuza uygun kiralık dükkânlar bulabilirsiniz.

İç Anadolu Bölgesi'nde; Orta Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nin kavşak noktasında yer alan Kırıkkale, Ankara'ya bağlı bir ilçe iken; 1989 yılında il statüsüne kavuşmuştur. Kırıkkale'de; 9 adet ilçe, 11 adet belediye; bu belediyelere bağlı 85 adet mahalle ile şehrin toplamında 185 adet köy bulunmaktadır. Kırıkkale’nin, doğusunda Çorum ve Yozgat, güneyinde Kırşehir, batısında Ankara, kuzeyinde Çankırı illeri bulunur. Karayolu ve demiryolu ile ulaşımın mümkün olduğu Kırıkkale ilinde terminal, şehir merkezine yaklaşık 78 km uzaklıktadır. Tarihsel ve kültürel olarak zengin bir geçmişe sahip olan il, turizm kenti olma potansiyeli taşımaktadır. Tarihi dokusu ile zengin bölgede, hediyelik eşya mağazaları, kiralık dükkânlar arasında ilgi çekmektedir.
Kırıkkale il merkezi kamusal ağırlıklı bir sanayi şehri olup, diğer ilçeler ile kırsal kesimin ekonomik yapısı tarıma dayalıdır. Ülkemizin önemli sanayi merkezlerinden birisi olan Kırıkkale bünyesindeki sanayi kuruluşları sayesinde savunma ve petro-kimya sektörlerinin merkezidir. Şehirdeki imalat sanayi; kamuya ait büyük işletmelerin yanında, özel sektöre ait küçük ve orta ölçekli işletmelerden oluşmaktadır. İl merkezindeki bu yapılanma, imalat sektörüne yönelik Kırıkkale kiralık dükkân/mağaza seçeneklerini gündeme getirmiştir.

Kırıkkale'de üniversitelere yakın kiralık dükkân/mağazalar nerede?
Kırıkkale Üniversitesi çeşitli birimleri ile farklı alanlara dağılmıştır. Kırıkkale Üniversitesi merkez binası Güzel Sanatlar Fakültesi, Ankara Yolu üzerindedir. Sağlık Bilimleri Fakültesi, Kızılırmak Mahallesi'nde; Hukuk, Eğitim, Fen Edebiyat, Mühendislik, Endüstri Mühendisliği, Diş Hekimliği ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ankara Yolu üzerinde, Yenişehir mahallesindedir. Fatma Şenses Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ise Yunus Emre Caddesi'ndeki Atadönmez mahallesindedir. Tıp Fakültesi de Fabrikalar mahallesinde yer almaktadır. İslami İlimler Fakültesi ile Sağlık Meslek Yüksek Okulu yine Yenişehir mahallesinde bulunmaktadır. Kampüs Çarşısı, Karacaali Köyü Erenler mahallesindedir. Kırıkkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Kızılırmak mahallesinde yer almaktadır. Özellikle Ankara Yolu üzerindeki fakülte çevrelerinde cafe - restoran benzeri yiyecek - içecek ve sektörlerine yönelik Kırıkkale kiralık dükkân/mağaza alternatifleri avantajlı seçimler olabilir. Erenler Mahallesi'ndeki Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi yakınında ise medikal amaçlı eczane vb. için kiralık dükkânlar tercih edilebilir.

Kırıkkale'de dükkân/mağaza kiralarken nelere dikkat edilmelidir?
Kırıkkale kiralık dükkân/mağaza alternatifleri arasında seçim yaparken; doğru karar verip, ticari anlamda başarı kazanabilmek için bazı önemli konulara dikkat etmek gerekmektedir. Bu sayede kiralık mağazalar içinde çalışma alanı için en uygun seçeneğe kolayca ulaşmak mümkün olabilir. Öncelikle iş yeri ihtiyaç ve beklentisine uygun dükkân ya da mağaza kiralanmalıdır. Kiralanacak mağaza veya dükkânın yapılacak işe uygun özellikler taşıması gerekir. Bununla beraber; dükkânın büyüklüğüne de dikkat edilmelidir. Mağazanın büyüklüğü, iş hacmini karşılayacak nitelikte olmalıdır. İş hacmine uygun büyüklükteki mağaza ya da dükkânlar; daha yüksek performans alımına neden olmaktadır. Dükkânın konumu ticari başarıyı sağlayan önemli etkenlerdendir. Dükkânın kolay erişilebilir bir konumda olması çok önemlidir. Kolay erişim, hem müşteriler, hem de çalışanlar için kolaylık sunmaktadır. İşletmenin önünde ya da yakınında park yerlerinin bulunması da avantaj sağlamaktadır.
Kırıkkale kiralık dükkân/mağaza seçenekleri içinde, mutlaka farklı alternatifler değerlendirilmelidir. Farklı seçenekleri değerlendirmek; birçok yönden kıyaslama fırsatı sunmaktadır. Değerlendirmeler yapılırken taşınmaz mülk ile beraber; mülk sahibi de araştırılmalıdır. Sözleşme yapılacak kişinin, mülk sahibi olup olmadığı öğrenilmelidir. Bu durumu tespit etmek için dükkân ya da mağazanın tapusu incelenebilir. Kira kontrat yapılırken; kira bedeli, kira artış oranı ve depozito gibi bedeller, kontratta belirtilmelidir. İşletmeye ait önceden kalan elektrik, su ve doğalgaz gibi borçları olup olmadığı araştırılmalıdır. Önceden kalan herhangi bir borç bulunuyorsa; bu borçlardan sorumlu olunmadığı, kontratta yazmalıdır. Ayrıca yapılacak işin niteliğine göre belediyenin dükkâna ruhsat verip vermeyeceği araştırılmalıdır.

 

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım