Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Kütahya Satılık Daire

(279 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Kütahya

100 m² Satış Aralığı115.541 - 192.568 TL
17,76 Yıl

Kütahya Satılık Daire Fiyatları

Kütahya şehrinde satılık daire fiyatları Kütahya Merkez bölgesinde 154.054 TL'den başlayarak, Kütahya Merkez taraflarında 154.054 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Kütahya geneli ortalama fiyatı 158.688 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 155.065 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %10,87, son 10 yılda ise %57.2 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 18 yıl olarak görülmüştür.

Kütahya Satılık Evlerin Bölge Fiyatları

Kütahya şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

Kütahya satılık daire
Kütahya satılık daire seçenekleri, uygun fiyat aralıklarıyla ev sahibi olmak isteyenleri bekliyor. Siz de satılık daireler arasından bütçenize ve kriterlerinize en uygun evi kolaylıkla bulabilirsiniz.
Kütahya, Ege Bölgesi'nde yer almaktadır. Karasal iklim ile Ege ve Marmara'nın ılıman iklim özelliklerinin geçiş özelliklerini taşıyan bir iklime sahiptir. Akdeniz, Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinin özelliklerini taşıyan karma bir bitki örtüsü vardır. Kütahya'nın yemek kültürünü genel olarak buğday ve süt ürünleri oluşturur. Sıkıcık, Kütahya usulü kavurma ve labada dolması başta olmak üzere şehrin kendine has birçok yemeği vardır. Şehir, çinileri ve porselenleri ile dünyaca ünlüdür. Tabakçılık, urgancılık, yemenicilik ve semercilik gibi kaybolmak üzere olan el sanatlarının son temsilcileri Kütahya şehrinde bulunmaktadır. Aizanoi Antik Kenti ve Enne Barajı Tabiat Parkı Kütahya'da özellikle gezilmesi gereken yerlerdir.
Kütahya'da satılık daire alırken nelere dikkat edilmeli?
Kütahya satılık daire seçeneklerini değerlendirirken bazı temel kurallara dikkat etmelisiniz. Öncelikle bütçenizi belirleyin. Sonrasında Kütahya satılık daire fiyatları arasından bütçenize en uygun olan satılık evleri filtreleyin. Evi kredi kullanarak satın alacaksanız, evin krediye uygun olup olmadığını kontrol edin. Satın alacağınız dairenin bulunduğu apartmanının zemin etüdünün yapıldığından emin olun. Binanın yalıtımlı olmasına da dikkat etmelisiniz. Yalıtımlı bir binada daire alırsanız yakıt giderleriniz daha az olacaktır. Evin cephesi ve güneş alma durumu da yakıt tüketimini etkileyen faktörlerdir. Kütahya satılık daire seçeneklerini değerlendirken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de evin konumudur. Evin hastaneye, markete veya iş yerinize yakın olması yaşam kalitenizin artmasını sağlayacaktır. Evin çok eski olmamasına ve özellikle de tadilat gerektirmemesine özen gösterin. Böylelikle tadilat için fazladan para harcamak zorunda kalmazsınız. Son olarak alacağınız dairenin site içerisinde yer alması güvenliğinizi ve hayat standartlarınızı artıracaktır.
Kütahya satılık daire fiyatları uygun mu?
Kütahya satılık ev fiyatları geniş bir yelpazeye sahiptir. Genel olarak fiyatlar evin büyüklüğüne, konumuna ve bulunduğu kata göre fiyatlar değişmektedir. Oda sayısı da fiyatı etkileyen bir başka faktördür. Altıntaş ve Tavşanlı bölgelerinde uygun fiyatlı evlere daha sık rastlayabilirsiniz. Bahçelievler ve Balıklı taraflarında ise yüksek fiyatlı satılık evler bulabilirsiniz.
Kütahya'da evimi kolayca kiraya verebilir miyim?
Kütahya şehrinde yerel halkın yanında öğrenci nüfusu da epey fazladır. Ayrıca ulaşım anlamında ve yaşam kalitesi bakımından rahat olan Kütahya’yı pek çok memur da özellikle tercih eder. Dolayısıyla kiracı potansiyeli bir hayli fazladır şehirde. Önemli olan evinizin konumudur. Üniversite yakın yerlere ve şehir merkezine yapacağınız yatırım evin kiraya verme hızını etkiler.
Neden Kütahya'da ev satın almalıyım?
Kütahya satılık daire fiyatları çeşitlilik gösterdiği için bütçenize uygun ev bulmak kolaydır. Fiziki yapı ve büyüklük bakımından Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Dumlupınar Üniversitesi şehirdeki öğrenci sayısı ile dikkat çeker; bu da yatırımlarınızın değerlenmesine neden olur. Türkiye Arkeoloji Müzesi, Çini Müzesi, Dumlupınar Atatürk Evi Müzesi ve Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Müzesi olmak üzere bünyesinde toplam 9 adet müze bulunduran Kütahya kültürel anlamda da gelişmiş şehirler arasında yerini alır. Kütahya’da ulaşım bir hayli rahattır. İlde şehir içi ulaşım özel halk otobüsleri ve minibüsler ile sağlanmaktadır. Özel halk otobüsleri sayesinde şehrin her bölgesine kolayca erişmeniz mümkündür. Kütahya doğal güzellikleri, termal turizmi, çini ve porselenleri ile dikkatleri üzerine çeken bir şehirdir. Bu sebeple yaz kış turist çeken Kütahya sağlık turizminde gelişen bir seyir göstermektedir. Termal kaynaklardan faydalanmak için bile şehre birçok insan gelmektedir.

 

 

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım