Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Mersin Cumhuriyet Kiralık Dükkan / Mağaza

(14 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
500 TL
CUMHURİYET MAH. UYGUN FİYATA KİRALIK DÜKKAN
PinCumhuriyet, Yenişehir
500 TL
Dükkan / Mağaza
30m²
7gün önce
4.500 TL
ÜRENSEL'DEN CUMHURİYET MAH 190 M2 KİRALIK İŞ YERİ
PinCumhuriyet, Yenişehir
4.500 TL
Dükkan / Mağaza
190m²
4gün önce
2.000 TL
ARGE PORTAKAL GAYRİMENKUL DEN KİRALIK DÜKKAN
Arge Portakal Group
PinPalmiye, Yenişehir
2.000 TL
Dükkan / Mağaza
175m²
1.10.2018
1.000 TL
Cumhuriyet Mh.de 70 M2 İÇİ YAPILI KİRALIK KÖŞEBAŞI DÜKKAN MAĞAZA
PinCumhuriyet, Yenişehir
1.000 TL
Dükkan / Mağaza
70m²
30.9.2018
750 TL
ERGÜN DEN PİRİREİS MAH DE İÇİ TEMİZ YOLA YAKIN KİRALIK DÜKKAN
PinPirireis, Yenişehir
750 TL
Dükkan / Mağaza
60m²
28.9.2018
3.000 TL
REMAX LOCA'DAN PALMİYE MAH.'DE KİRALIK DÜKKAN
Remax Loca Gayrimenkul Danışmanlık
PinPalmiye, Yenişehir
3.000 TL
Dükkan / Mağaza
81m²
28.9.2018
Aradığın evi
bulamadın mı?
Sen yorulma! Aradığın evi bulmanda biz yardımcı olalım
BİLGİLERİNİ 
BIRAK
2.000 TL
FULL YAPILI DEVREN KİRALIK GUZELLIK SALONU
PinPirireis, Yenişehir
2.000 TL
Dükkan / Mağaza
100m²
18.9.2018
1.500 TL
POZCU'DA ÇOK İŞLEK CADDEDE BOŞ KİRALIK 71m2  DÜKKAN 1500TL
PinCumhuriyet, Yenişehir
1.500 TL
Dükkan / Mağaza
71m²
Bugün
500 TL
NEMRUT TAN MERSİN YENİŞEHİR CUMHURİYET MH KİRALIK DÜKKAN KD-55
Sermin Akdulum
PinCumhuriyet, Yenişehir
500 TL
Dükkan / Mağaza
25m²
2.10.2018
650 TL
FORUM TURYAP'TAN, TULUMBA KÖRÜSÜ CİVARI, 100m2, KİRALIK DÜKKAN
Turyap Mersin Forum Temsilciliği
PinPirireis, Yenişehir
650 TL
Dükkan / Mağaza
100m²
6.4.2018
10.000 TL
ANA CADDE ÜZERİNDE MUHTEŞEM LOKASYONDA MAĞAZA
Coldwell Banker King Gayrimenkul
PinPirireis, Yenişehir
10.000 TL
Dükkan / Mağaza
500m²
3.4.2018
85.000 TL
Merkezi konumda içi masrafsız devren kiralık dükkan
PinPirireis, Yenişehir
85.000 TL
Dükkan / Mağaza
90m²
28.2.2018
140.000 TL
Cumhurriyette lebi derya muhteşem yıllık kiralık dükkan
PinCumhuriyet, Yenişehir
140.000 TL
Dükkan / Mağaza
950m²
20.2.2018
32.000 TL
Almina gayrimenkulden merkezi konumlu kiralık dükkan
PinPirireis, Yenişehir
32.000 TL
Dükkan / Mağaza
140m²
11.2.2018

Kiralık dükkan/mağaza
Kiralık dükkan/mağaza seçenekleri ve bu seçeneklerin sunmuş olduğu sayısız avantajlar sayesinde yeni bir iş kurmak ve mevcut işinizi geliştirmek artık çok kolay!

Kozmopolit şehirlerden en küçük yerleşim birimlerine yurdun dört bir yanında bulunan kiralık dükkân/mağaza alternatifleri yeni kiracılarını bekliyor. Hayalinizdeki işi yapabileceğiniz veya işinizi hayal ettiğiniz noktaya getirebileceğiniz yeni dükkan ve mağaza seçenekleri için ilanlara göz atmanız yeterli! Size ve işinize uygun bir lokasyonda, istediğiniz özelliklere sahip dükkân veya mağazalardan dilediğinizi seçebilirsiniz.

Yapacağınız işe en uygun kiralık dükkân/mağaza bulmanın yolları nelerdir?
Kiralık dükkân/mağaza arayışındaysanız ilk olarak kiralayacağınız yerden beklentilerinizi saptamanız gereklidir. Bu dükkân veya mağazada yapacağınız işin gereksinimlerini iyi bir şekilde analiz etmenizde fayda vardır. Bu analiz doğrultusunda kiralayacağınız dükkanın sahip olduğu potansiyel müşteri kitlesi, teknik koşulları ve çevre ile ilişkisi gibi farklı unsurlar sizin için önem teşkil etmeye başlar. İlk adım olarak hedef kitlenizi belirleyebilirsiniz. Daha sonra hedef kitlenizin nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu lokasyonları tespit etmeniz gereklidir. Belirlenen bölgelerde bulunan kiralık dükkânlar arasından bazıları bütçenize uyarken, bazılarının kira ve depozito bedelleri bütçenizin üst limitinden yüksek kalacaktır. Dolayısıyla bu kiralık mağaza veya dükkan seçeneklerini elemeniz gerekir. Elinizde kalan alternatifler arasında da eleme yapabilmek için yapacağınız işin teknik gereksinimlerine ait bir liste oluşturmanız gerekir. Örneğin gıda sektöründe bir iş yapacaksanız dükkânda baca olması sizin için bir gereklilik olabilir. Sergileme gerektiren satış odaklı bir mağaza işi düşünüyorsanız, bulmuş olduğunuz kiralık mağazalar arasında eleme yaparken sizin için mağazanın sahip olduğu vitrin alanının büyüklüğü belirleyici olabilir. Benzer şekilde dükkânın sahip olduğu aydınlatma ve havalandırma koşulları da dükkân seçiminizde belirleyici birer kriter olabilir. Kiralık dükkân/mağaza seçenekleri arasında eleme yaparken sadece sahip olduğu avantaj ve dezavantajlara bakmak da yeterli olmayacaktır. Dükkânın bulunduğu binanın da olumlu ve olumsuz yönleri değerlendirilmelidir. Bu anlamda bina yaşı, kat sayısı, asansör, otopark, güvenlik gibi özellikler ön plana çıkmaktadır. Yapacağınız işe bağlı olarak dükkân veya mağazanın bulunduğu kat da sizin için belirleyici olabilir. Tüm bu unsurlar göz önünde bulundurulduğunda doğru bir kiralık dükkân/mağaza seçimi yapmak için pek çok parametre olduğu görülebilir. Ancak gerekli adımlar sıralı bir şekilde izlendiğinde işinize ve kendinize en uygun kiralık dükkân veya mağazayı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kiralık dükkân/mağaza ararken dikkat edilmesi gerekenler
Kiralık dükkân ve mağaza ararken ilk bakılan unsur genellikle kira bedelidir. Ancak sizin kiralamayı düşündüğünüz dükkân veya mağazada sizden önce çalışan iş sahibi belli bir hak talebinde bulunabilir. Halk arasında "hava parası" diye tabir edilen, "devir ücreti" diye de bildiğimiz bu bedel bir önceki iş sahibinin talebine bağlı olarak iş yerinden iş yerine oldukça büyük farklılıklar gösterir. Dolayısıyla kiralayacağınız dükkân veya mağaza seçimini yaparken bu bedel hakkında mutlaka bilgi almanız gerekmektedir. Aksi takdirde sonradan öğreneceğiniz yüklü miktardaki bu bedeller sizi maddi ve manevi zorluklara sürükleyebilir. Bunun yanı sıra yapacağınız işin gerektirdiği ruhsatlara ilişkin de detaylı bir araştırma yapmanızda fayda vardır. Bazı ruhsat işlemlerinde okul, hastane gibi kamusal alanlara yakınlıkla ilişkili sınırlandırmalar getirilmiştir. Kendinize tamamen uygun bir dükkân bulsanız bile ilgili ruhsatları alamadığınızda kiraladığınız dükkanda istediğiniz işi yapamayabilirsiniz. Bu nedenle kiralayacağınız dükkân veya mağazanın resmi gerekliliklerini de mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir. Seçiminizi yeni yapılan binalarda bulunan dükkân veya mağazalardan yana kullanacaksanız da dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Bazı inşaatlarda henüz bitmemiş binalarda bulunan daire, dükkan ve mağazaların kiraya verildiği bilinmektedir. Kiralayacağınız dükkânın iskan izninin bulunup bulunmadığını net bir şekilde öğrenmelisiniz. Ardından kontrat işlemlerine geçebilir; mal sahibi ile görüşerek kontrat süresi, koşulları ve gelecekteki devir hakkınız üzerine taleplerinizi karşılıklı olarak belirterek bir anlaşmaya varabilirsiniz.

 

 

SEN YORULMA,
EVİNİ BİZ BULALIM

Bilgilerini bırak, evini zingat.com bulsun!
100%
Güvenli
Doğru ve
Tam Bilgi
Hızlı
Geri Dönüş
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım