Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Milas Kiralık Daire

(66 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı734 - 1.223 TL/m²
20,3 Yıl
1.100 TL
MİLAS GÜMÜŞLÜK MAHALLESİNDE KİRALIK 3+1 DAİRE
Suzan Çöllüoğlu
Gümüşlük, Milas
3+1
3Gün Önce
120 m²
900 TL
HAYITLI MAHALLESİNDE 3. KAT KİRALIK DAİRE
Ahmet Çavuş Hayıtlı, Milas
3+1
3Gün Önce
125 m²
1.000 TL
ARTI EMLAK TAN HAYITLI MAHALLESİNDE KİRALIK DAİRE
Ahmet Çavuş Hayıtlı, Milas
3+1
3Gün Önce
125 m²
850 TL
MİLAS KÖY İÇİNDE KİRALIK DAİRE
Şenol Sandal
Kemikler, Milas
2+1
5Gün Önce
80 m²
1.000 TL
MİLAS MERKEZDE KİRALIK DAİRE
Şenol Sandal
Ahmet Çavuş Hayıtlı, Milas
3+1
5.11.2019
140 m²
1.600 TL
MİLAS HAYITLI'DA KİRALIK EŞYALI DAİRE
Şenol Sandal
Ahmet Çavuş Hayıtlı, Milas
3+1
31.10.2019
130 m²

Milas Kiralık Daire Fiyatları

Standart bir 3+1 dairenin Milas geneli ortalama fiyatı 985 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 962 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %22,24, son 10 yılda ise %133.17 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 21 yıl olarak görülmüştür.

Milas Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Milas şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 4 örnek projenin fiyat ortalaması:


Milas kiralık daire
Milas kiralık daire seçenekleri, geniş fiyat yelpazesi ile hem yazlık, hem de kışlık kiralık ev arayışında olanlara özel alternatifler sunuyor.

Muğla'nın Bodrum'dan sonra en büyük ilçesi olan Milas, kuzeyde Aydın’ın Söke, Koçarlı ve Çine ilçeleri, doğuda Muğla’nın Yatağan ve Muğla merkez ilçeleri, batıda ise Bodrum ilçeleri ile Milas ile komşudur. En yakın havalimanı, Bodrum Havalimanı olmakla beraber; Bodrum Limanı vasıtası ile deniz yolu ile de Milas'a gidilebilmektedir. Ayrıca Milas-Güllük-Bodrum-Yatağan-Muğla arasında dolmuş seferleri bulunmaktadır.

Neden Milas'tan daire kiralamalısınız?
Popüler tatil beldelerine yakınlığı sebebiyle ismini her geçen yıl biraz daha fazla duyuran Milas, göz kamaştıran bir ilçedir. Sahilleri, doğal güzelliği ve tarihi dokusu ile günbegün değer kazanan ilçe, İç ve dış turizme hizmet eden bir bölge olması itibari ile özellikle yaz dönemleri daha fazla değer görmekte ve "İkinci Bodrum" olarak anılmaktadır. Bodrum'da konut fiyatlarının yükselmesi ile yaz aylarında talebin çok yükselmesi; kiralık ev arayışında olanların rotalarını Milas’a doğru çevirmektedir. Çevre il ve ilçelerin geçiş noktasında bulunan Milas'ın ulaşım açısından cazip bir lokasyonda olması, Milas kiralık daire seçeneklerine olan rağbeti artırmıştır. Bodrum’da imar izni olarak 3 kata kadar izin verilirken; Milas’ta 6 kata kadar kat izni verilmesi; fiyatların daha makul olmasını sağlamaktadır. Bu sayede Milas kiralık daire fiyatları daha ulaşılabilir seviyelerdedir.
Halıları ve yöresel lezzetleri ile de turistleri çeken Milas'ta bulunan Kral Hekatomnos Anıtmezarı ve ile Beçin'i Ortaçağ Şehri, UNESCO'nun dünya mirası geçici listesinde yer almaktadır. Milas ilçesinin Turizm Gelişim Alanı olarak seçilerek; bu alana sahil kesiminin de dahil edilmesi, Milas kiralık daire alternatiflerine değer kazandırmıştır. Konut projelerine yönelik yatırımlar son hızla ilerlerken mevcut kiralık evler daha ekonomik şartlarda sunulmaktadır.


Milas'tan daire kiralamak isteyenler nelere dikkat etmelidir?
Otel, tatil köyü, motel, pansiyon... vb. işletmelerde evlerindeki konforu bulamayanlar ya da daha ekonomik seçim yapmak isteyenler, tercihlerini bu yönde dönemlik ev kiralamaktan yana kullanmaktadır. Ülkemizde de son yıllarda yazlık ev kiralama fikri yaygınlaşmıştır. Mülk sahipleri de kullanmadıkları dönemlerde yazlık evlerini kiraya vererek, gelir elde etmektedir.
Haftalık, aylık ya da sezonluk yazlık ev kiralarken dikkat edilmesi gereken önemli konular şunlardır: Öncelikle evin denize, merkeze ve alışveriş noktalarına olan mesafesine dikkat edilmelidir. Milas, sahile direkt kıyısı olmayan bir bölge olduğu için denize gidilmeyen zamanlarda kullanılmak üzere dairenin müstakil ya da ortak kullanımlı havuzu olup olmadığı önemli bir detay olarak sorulmalıdır. Küçük çocuklu aileler, çocuk havuzu tercih ediyorsa, bu konuyu atlamamalıdır. Tatil evlerinin en temel ihtiyaçlarından olan barbekü yapma imkânı hakkında da önceden bilgi edinilmelidir. Evin manzarası, oda sayısı, eşyaların konforu ve yeterliliği incelenmelidir. Özellikle sahil kenarında evlerde yaşanması muhtemel nemlenme ve rutubet gibi sorunların olmadığı teyit edilmelidir. Konutun deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılıp yapılmadığı; ısı ve ses yalıtımın olup olmadığı da sorulmalıdır. Araç sahibi olanlar ya da araç kiralayanlar evin garajı ya da otoparkı olup olmadığını kontrol etmelidir.
Eğer konut bir gayrimenkul uzmanı aracılığı ile kiralanıyor ise firmanın adres, telefon ve diğer iletişim bilgileri kontrol edilmelidir. Ev, üçüncü kişiler üzerinden kiralanıyor ise bu kişilerin güvenilir olduğundan emin olmadan, isme havale yapılmamalı; ödemeler hesap numarası ya da IBAN üzerinden gerçekleştirilmelidir. Evini kiralanan kişi ile ücret ödenen kişinin aynı olmasına dikkat edilmelidir. Kira yatırılırken; para gönderilen hesap numarasının doğru olup olmadığı, hesap hakkında şikayet olup olmadığı ve şirketin hesap hareketlerinin sağlamlığı kontrol ettirilmelidir. Vergi ve temizlik parası gibi ekstra bedellerle karşılaşılmaması için kiralama öncesi bu konular mülk sahibi ile konuşarak netleştirilmelidir. Tüm bu hususlara dikkat edildiği takdirde; Milas kiralık daire seçenekleri, hem güvenilir hem de çok cazip olacaktır.

 

 

 

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım