Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Muğla Gündoğan Satılık Villa

(165 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
3.395.007 TL
Bodrum Gündoğan Denize Sıfır Plajlı Havuzlu Site Manzaralı Villa
Hüseyin Güner
Küçükbük, Bodrum
4+1
3Gün Önce
200 m²
1.500.000 TL
BODRUM GÜNDOĞANDA ELİT SİTE İÇERSİN DE MANZARALI LÜKS VİLLA
Mert Albayrak
Gündoğan, Bodrum
3+1
7Gün Önce
375 m²

Muğla Gündoğan satılık villa

Muğla Gündoğan satılık villa seçenekleri sizin de hayallerinizi süslüyorsa, ilanlara göz atmalısınız. Kriterlerinize uygun en büyüleyici satılık villalar sizi bekliyor…

Muğla Gündoğan, Türkiye’nin popüler tatil beldelerinden Bodrum’un merkezine 25 km uzaklıkta, Yalıkavak ve Göltürk bükünün ortasında yer almaktadır. Sahili boydan boya kumsal olan, mavinin yanı sıra yeşilin de hâkim olduğu Gündoğan’ın eski ismi Rumca’da “güneşin doğuşu anlamına gelen Farilya’dır. 1961 yılında güneşin doğuşu ve batışının oluşturduğu güzel manzaralardan esinlenilerek beldeye “Gündoğan” adı verilmiştir.
M.Ö. 4 yüzyıldan itibaren yaşamın olduğu kanıtlanmış Gündoğan’da özellikle Romalılara ait tarihi eserler bulunmaktadır. Gündoğan’a deniz yoluyla yaklaşık 15 dakika uzaklıktaki Tavşan Adası’ndaki Aziz Apostol Kilisesi, Osman Kulesi, Peynir Çiçeği Mağarası, eski yel değirmenleri, su sarnıçları, camiler ve kaya mezarlıkları Gündoğan’ın tarihi zenginlikleridir.

Neden Muğla Gündoğan’da satılık villa almalısınız?
Doğası, tarihi zenginlikleri, coğrafi özellikleri ile tatilcilerin gözde tatil beldelerinden Muğla Gündoğan satılık villa bulmak için öncelikli tercih edilebilecek, farklı taleplere uygun konutların yer aldığı bir beldedir. Muğla Gündoğan’da denize çok yakın veya yeşilin içinde, tercihe göre çok büyük ya da küçük bir villa satın almak mümkündür.
Dünyada villa tatiline olan talebin artmasıyla birlikte Muğla Gündoğan satılık villa seçenekleriyle öne çıkmaktadır. Yazlık yerlerde konforlu, lüks otel sayısı her geçen yıl artış gösterse de son yıllarda villa kiralayarak tatil yapanların sayısında önemli bir atış yaşanmaktadır. Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinde yaygın olan villa tatili ülkemizde de yayınlaşmaktadır. İnsanların daha rahat hareket edebildikleri, ev konforunda tatil yapabildikleri villa tatiline olan ilgileri, villaların kiralanma oranlarını da arttırmıştır. Villa tatili, özellikle kalabalık ailelerin ve balayı çiftlerinin tatil seçenekleri arasında ilk sırada yer almaktadır.
Doğal güzelliklerinin yanı sıra son yıllarda bölgede konut fiyatlarında ve kira gelirlerinde yaşanan artış dikkate alındığında Muğla Gündoğan satılık villa alternatifleri, turizmcilerin yanı sıra yatırımcıların da dikkatini çekmektedir. İster yaşamak, ister kiralamak için olsun, bölgenin doğal güzellikleri, tarihi dokusu, sıcak aynı zamanda esintili iklimi ile yurtdışından ve yurtiçinden gelen tatilcilerin bölgeye olan yoğun ilgisi Muğla Gündoğan satılık villa seçeneklerini akıllı bir yatırım aracı haline getirmektedir.

Muğla Gündoğan’da satılık villa ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Kendi içinde havuzu olan villalar öncelikli tercih edilmektedir. Bölgenin insanların tatil yapmak için geldikleri bir belde olduğu dikkate alındığında, villanın denize yürüme mesafesinde olması, bulunduğu bölgenin ulaşıma uygunluğu da her zaman yatırımcıları etkileyen ayırıcı özelliklerdir.
Özellikle Gündoğan’da yaşamak ve yatırım yapmak isteyenler için villanın hastane, okul, kafe, alışveriş merkezi ya da market gibi sosyal alanlara yakınlığı da önemlidir ve fiyatı etkileyen faktörlerdir. Gündoğan’a olan talep ile bölgedeki satılık villalar, hem şehirden kaçıp bir tatil bölgesine yerleşmeyi tercih edenler için, hem de sadece kiraya vermek ve kazanç sağlamak isteyenler için son yıllarda dikkat çeken yatırım alternatiflerinden biri haline gelmiştir.

Muğla Gündoğan satılık villa seçeneklerinin hemen tamamı deniz gören bir manzaraya sahiptir. Ancak Gündoğan’da farklı yerleşim bölgeleri, konut fiyatlarını da etkileyen farklı özellikleri ile dikkat çekmektedir. “Yukarı Mahalle” olarak anılan yer bölgenin en eski yerleşim alanıdır. Yukarı Mahalle’de yaz kış sürekli bir yaşam bulunmaktadır. Daha düz alanda kurulmuş olan evlerin arasında mandalina bahçelerinin uzandığı sahil boyunca kumsal olan “Aşağı Mahalle” son yıllarda oldukça ilgi görmektedir. Bu ilgi emlak fiyatlarında da artışa neden olmaktadır. Gündoğan’ın doğusunda yer alan, düzgün kumsalı ve sakinliği ile dikkat çeken “Küçükbük Mahallesi” de son yıllarda ilginin yoğunlaştığı ve emlak yatırımın kazançlı hale geldiği yerlerdendir.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım