Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Nevşehir Kiralık Daire

(5 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı395 - 658 TL
23,63 Yıl
1.200 TL
Saklı Bahçede 3+1 ters Dublex kiralık daire
Alpaslan Şehirlioğlu
15 Temmuz, Merkez
3+1
6gün önce
165 m²
21.000 TL
Yurt Yapımına Uygun KOmple kiralık daire
Alpaslan Şehirlioğlu
Güzelyurt, Merkez
3+1
6gün önce
870 m²
1.200 TL
üniversiteye 200 m mesafede eşyalı ev
Alpaslan Şehirlioğlu
2000 Evler, Merkez
3+1
Dün
181 m²
Etiketli İlanlar

Nevşehir Kiralık Daire Fiyatları

Nevşehir şehrinde kiralık daire fiyatları Nevşehir Merkez bölgesinde 513 TL'den başlayarak, Nevşehir Merkez taraflarında 513 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Nevşehir geneli ortalama fiyatı 528 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 516 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %8,56, son 10 yılda ise %40.55 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 24 yıl olarak görülmüştür.

Nevşehir Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Nevşehir şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

Nevşehir Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Nevşehir şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 1 örnek projenin fiyat ortalaması:

Nevşehir kiralık daire
Nevşehir'de kaliteli bir yaşam alanı arayanlar için zengin kiralık daire seçenekleri mevcut. Siz de Nevşehir kiralık daire seçenekleri arasından ihtiyaç duyduğunuz evi en uygun koşullarda tutabilirsiniz.

Nevşehir, Peri Bacaları ve yer altı şehirleri sayesinde yaz kış zengin bir turizm potansiyeline sahip. Bu nedenle şehir yılın her döneminde hareketli. Turizm kaynaklarının doğru kullanılabiliyor olması Nevşehir'in mimari açıdan da gelişmesine katkı sağlıyor.

Nevşehir'de daire kiralamanın püf noktaları
Ulaşımın kolay olduğu ve toplu taşıma araçlarına yakın olan yerlerdeki konutların kiralanması zaman bakımından artı puan kazandırır. Bu nedenle konutu kiralamadan önce mesai öncesinde ya da sonrasında trafiğin bölgedeki yoğunluğu araştırılabilir. Nevşehir kiralık daire tercihi yapılırken konutun daha önceden kalma elektrik, su ya da aidat gibi borçlarının olmaması gerekir. Nevşehir kiralık daire seçimini nihayete erdirmeden önce konutun alışveriş merkezlerine, hastane ya da okul gibi merkezlere yakınlığı gibi detaylara hassasiyet göstermekte yarar var. Esentepe, Mehmet Akif Ersoy semtleri hem konumları hem de yeni yapılan konutların zenginliği bakımından kiracıların öncelik verdikleri yerlerin başında geliyor.
Şehirde bir de üniversite bulunuyor. Üniversite öğrencileri ise Nevşehir kiralık daire seçenekleri arasından doğru seçim yapmak için 2000 Evler Mahallesi ve Ragıp Üner Mahallesini değerlendiriyor.

Nevşehir'de hangi daireler hızlı kiraya verilir?
Konutlardaki fonksiyonellik en az kiralık dairenin fiyatı kadar kiralama sürecini etkiliyor. Konut satın alarak kiraya vermek isteyenlerin Nevşehir'de ne tür kiralık evlerin tercih edildiğini iyi analiz etmesi gerekir. Nevşehir kiralık dire seçenekleri ile ilgilenenler pek çok yerde olduğu gibi daha çok merkeze yakın konumda olan konutlara ilgi gösteriyor. Temiz ve bakımlı olan kiralık evler masrafsız olacağı için daha çabuk kiraya veriliyor. Bunun yanı sıra şehir halkının yoğunlaştığı merkezlerden olan Afetevleri, Esentepe, Sümer ve Bahçelievler çevresi bulundukları konum itibari ile geniş avantaj sağlıyor. Nevşehir karasal iklim koşullarına sahip bir şehir olduğu için ısınma tipi kiralık dairelerin kiralanma süresini etkiliyor. Doğalgazlı ısıtma tipine sahip olan kiralık daireler sobalı konutlara göre daha avantajlı. Kiralık daire arayanların tercihi artık yeni konutlardan yana oluyor. Bu nedenle yaşlı binalardaki kiralık dairelerin kiraya verilmesi biraz zaman alabilir. Kiracılar tuttukları daireye ekstra masraf yapmak istemiyor. Ürgüp ve Avanos gibi özel bir öneme sahip olan ve doğal yapısı ile dikkat çeken merkezlerde hayatın her an hareketli olması bu bölgelerdeki kiralık konutların da hızlı kiraya verilmesinde önemli bir rol oynuyor.

Nevşehir'de daire kiralamak için doğru ay
Nevşehir kiralık daire alternatifleri Tekelli ve Afetevler civarında ortalama fiyatların üzerine çıksa da yine merkezde bulunan Yeni, 350 Evler ve Mehmet Akif Ersoy Mahalleleri şehir ortalaması ile orantılı seyrediyor. Avanos ve Ürgüp gibi turizm merkezleri olarak sayılabilecek olan ilçelerde ise fiyatları yüksek kiralık daireler bulunuyor. Avanos'ta Cami-i Kebir, Orta; Ürgüp'te ise Sivritaş, Eski ve Altıkapılı civarında yüksek fiyatlı kiralık daireler bulunuyor. Bu bölgeler herkes tarafından talep görüyor. Şehir halkının genelinin ilgi göstermiş olduğu yerlerden daire kiralamak için, doğru ay kavramından söz etmek pek doğru olmaz. Bir konut yılın her dönemi talep görüyorsa fiyatlarında düşme beklenmemeli. Ancak yine de popüler olmayan lokasyonlardan fiyat bazında uygun kiralık daireler arıyorsanız; ev kiralamak için eylül ve mart arasındaki dönemleri tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında fiyatlarla birlikte kiralık ev seçeneklerinin artış gösteriyor. İlanları sürekli takip ederek, bütçenize en uygun kiralık evleri seçebilirsiniz.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım