Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Osmangazi Kiralık Dükkan / Mağaza

(85 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı719 - 1.199 TL
17,54 Yıl
7.000 TL
Osmangazi Veysel Karani'de Kiralık Dükkan / Mağaza
Grand Gayrimenkul
Veysel Karani, Osmangazi
4gün önce
480 m²
13.500 TL
CB CLASS'TAN YALOVA YOLUNDA KİRALIK İŞYERLERİ
Ayhan Korkmaz
Ovaakça Merkez, Osmangazi
3gün önce
1500 m²
1.750 TL
YUNUSELİ AKYILDIZ 2.KARANFİLCD.KİRALIK DÜKKAN
Yunuseli, Osmangazi
7gün önce
58 m²
1.600 TL
BURSA OSMANGAZİDE KİRALIK CADDE USTU DUKKAN
Saygılı Gayrimenkul
Demirtaşpaşa, Osmangazi
11.9.2019
160 m²
1.500 TL
SAĞLIK OCAĞI İLE AYNI BİNADA KİRALIK DÜKKAN
Murat Karakoç
Demirtaş Cumhuriyet, Osmangazi
2.9.2019
120 m²
Etiketli İlanlar

Bursa / Osmangazi Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Osmangazi kiralık daire fiyat artışı %325,00 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde Bursa kiralık fiyat artışı %376,10 oldu.

2018 yılında Osmangazi ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 887,00 TL iken, bu yıl için Osmangazi kiralık ev ortalama fiyatı 927,00 TL oldu.

Osmangazi ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %4,51 artış gösterdi.

Osmangazi kiralık dükkan/mağaza

Osmangazi kiralık dükkan/mağaza seçenekleri içinde yapacağınız küçük bir araştırma ile iş kolunuza uygun, doğru bir lokasyona sahip ekonomik mağazaları kolayca bulabilirsiniz. Kiralık dükkanlar bu ilçede sizi bekliyor…

Bursa’nın en büyük ilçesi olan Osmangazi ilçesinde 136 mahalle ve 8.802 sokak ve cadde bulunmaktadır. Uludağ’ın eteklerine kurulan Osmangazi, batıda Nilüfer Deresi, kuzeyde Katırlı Dağları ve Nilüfer Çayı’ndan doğuda Gökdere Vadi¬si’ne kadar uzanır. İs-tanbul, İzmir ve Eskişehir karayolunun kesiştiği kavşakta yer alan Osmangazi, Gemlik’e yalnızca 30 kilometre, Mudanya Limanı’na 31 ve Yalova’ya da 74 kilometre mesafede bulunur. Konum olarak avantajlara sahip metropol ilçe, otomobil ve otomobil yan sanayi, dokuma, havlu, mobilya sanayi konusunda öne çıkar. Tarihi ve kültürel açıdan da birçok zenginliğe sahip olan Osmangazi ilçesi nüfus yoğunluğunun yüksek rakamlara ulaştığı ilçelerden birisidir. Yerli ve yabancı turistlerin gezmek için sıklıkla ziyaret ettiği Osmangazi; mevcut işyerleri ile her sektöre kapılarını açan kozmopolit bir lokasyondur.

Osmangazi’de kiralık dükkan nasıl bulunur?
Osmangazi kiralık dükkan/mağaza seçenekleri arasında kiralamayı düşündüğünüz iş yeri ile ilgili çalışmak istediğiniz sektöre göre en uygun adres ve metrekarede yer alan iş yerini bulabilmeniz için sıkı bir araştırma yapmanız önem taşır. Bu sayede alacağınız riskleri azaltarak gelecekte karşılaşabileceğiniz sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Osmangazi’de bulabileceğiniz en uygun kiralık dükkanlar Ulu, Tahtakale, Hamitler, Dikkaldırım Altıparmak gibi semtler olarak öne çıkıyor. Osmangazi kiralık dükkan/mağaza seçenekleri içinde yer alan fiyat aralığı olarak şehir ortalamasına yakın düzeyde bulunan kiralık dükkanlar ise Kükürtlü, Kırcaali ve Nalbantoğlu semtlerinde bulunabilir. Diğer semtlere göre nispeten daha yüksek olan kiralık mağaza seçenekleri için Soğanlı ve Yunuseli semtlerine göz atabilirsiniz

Bursa Osmangazi kiralık mağaza seçeneklerine göz atarken nelere dikkat etmelisiniz?
Osmangazi kiralık dükkan/mağaza seçenekleri içerisinde bir iş yerini devir alırken en önemli noktalardan birisi dükkanın bulunduğu lokasyondur. Kiralamayı düşündüğünüz yer işlek bir cadde üzerinde mi yer alıyor? Lokasyonda bulunan müşteri potansiyeli nedir? Bu gibi konuların iyice araştırılması gerekir. Kiralamak istediğiniz dükkanın yapacağınız iş için elverişli olup olmadığını belirlemeniz yine en önemli noktalardan biridir. Bağlı bulunduğunuz belediyenin dükkanınıza uygun ruhsat verip vermeyeceğini netleştirmeniz gerekir. Osmangazi kiralık dükkan/mağaza seçenekleri içerisinde karar verdiğiniz dükkanı kiralamadan önce kiralık mağaza sahibi hakkında detaylı bir araştırma yapmalısınız. Kira sözleşmesi imzaladığınız kişi dükkan sahibi değil ise o kişinin vekil olduğuna dair yazılı bir belge istemeyi ihmal etmeyin. Kiralamak istediğiniz dükkan ya da iş yeri hisseli bir mülk ise tüm hissedarların kiralama işlemini onayladığına dair elinizde bir belge olması da önem taşır. Pastane, kafe, restoran, market ya da bar gibi, insan trafiğinin yoğun olduğu bir dükkan açmayı planlıyorsanız kiralama yapacağınız işin içeriği ile ilgili bulunduğunuz binada olan yetkili kişilere bilgi vermeli ve yazılı onay almalısınız. Kiralayacağınız dükkan ya da mağazanın elektrik, su ve doğalgaz gibi borçları olup olmadığını muhakkak önceden araştırmalısınız. Kiralık mağazalar arasında beğendiğiniz yerin kira tutarının kontratınızda Türk Lirası üzerinden yer alması sizin için daha avantajlı olacaktır. Kira kontratını imzalamadan önce maddelerini detaylı olarak inceleyin. Kira bedeli ve kira artış oranını kontrata mutlaka eklettirin. Kira ödemelerini mutlaka banka kanalıyla yapın. Bursa’nın Osmangazi ilçesinde amacınız doğrultusunda beklentinize en uygun kiralık dükkanlar ve mağazaları kolayca bulabilirsiniz.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım