Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Sakarya Satılık Dükkan / Mağaza

(78 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Sakarya

100 m² Satış Aralığı149.555 - 249.258 TL
20,15 Yıl
785.000 TL
MEVKİİSİNDE TEK SATILIK DÜKKAN
S. Ertaş Gayrimenkul
Yenidoğan, Adapazarı
2.9.2019
120 m²
3.300.000 TL
SERDİVAN AGORA AVM CİVARI SATILIK BİNA..
Nihal Işık
Arabacıalanı, Serdivan
3.9.2019
285 m²
45.000 TL
Hendek Yeni'de Satılık Dükkan / Mağaza
Şükrü Karagöz
Başpınar, Hendek
29.8.2019
80 m²

Sakarya Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Sakarya satılık daire fiyat artışı %118,20 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Sakarya ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 186.614,00 TL iken, bu yıl için Sakarya satılık ev ortalama fiyatı 194.388,00 TL oldu.

Sakarya ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 1.944 TL'dir. Sakarya ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %4,17 artış gösterdi.

Sakarya satılık dükkan/mağaza
Sanayisi ve ticari hareketliliği ile fark yaratan Sakarya satılık dükkan/mazağa seçenekleri arasında siz de doğru yatırıma imza atabilirsiniz. Bütçenize uygun satılık dükkanlar sizi bekliyor.

Doğusunda Düzce, batısında Kocaeli bulunan il Güney Marmara bölümünün ekonomik varlığı ile ön plana çıkıyor. Bulunduğu coğrafyanın konumu ve gelişmişliği sayesinde şehrin ticari faaliyetlerinde sürekli bir gelişim görmek mümkün.

Neden Sakarya'da dükkan/mağaza satın almalısınız?
Gayrimenkul yatırımı gibi doğru adımlarla yapılan ticari gayrimenkul yatırımı da pek çok bakımdan avantaj sağlıyor. Sakarya satılık dükkan/mağaza seçeneklerini doğru seçenekler üzerinde değerlendirirseniz uzun vadede iyi bir yatırıma imza atabilirsiniz. Öncelikle satılık dükkan ya da mağaza alırken konuma önem vermelisiniz. Stratejik bir noktadan satın alınan bir mağaza işletme amacı ile olmasa dahi kısa sürede kiraya verilerek kazandırmaya başlayabilir.
Yapılan her yatırımda risk olduğunu unutmamak gerekiyor. Sakarya satılık dükkan/mağaza tercihi de kritik detaylara özen gösterilerek yapıldığında riskler en aza indirgenebilir. Ayrıca satın alınan dükkan işletme olarak değil de yatırım amacı ile kullanılacaksa yani kiraya verilmişse stopaj vergisinden de yatırımcı muaf olur. Çünkü ticari bir yatırım olduğu için stopaj vergisi kiracı tarafından ödenir.

Sakarya'da dükkan/mağaza satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?
Sakarya satılık dükkan/mağaza seçenekleri arasından satın alınacak olan mağaza ya da dükkanın gün içerisinde yoğun olan cadde üzerinde olması daha fazla kişiye ulaşılması ve ticari hacmi bakımından önemli. Ayrıca yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerdeki mağazalar da tercih edilebilir. Açacağınız dükkan ya için bölgede yapacağınız fizibilite çalışması ile kendinize ve işinize en uygun konumu seçerek sirkülasyon hacmi yüksek bir satılık mağaza bulabilirsiniz. Sakarya'nın ticari açıdan kalbi olarak nitelendirilebilecek olan Çark Caddesi tüm bu özelliklere sahip. Merkezi konumu ve yaya trafiğinin günün her saatinde yoğun olması cadde üzerinde bulunan dükkanların değerini artırıyor.
Çark Caddesi’ne bağlanan Sanayi Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi de şehrin hareketli noktaları içerisinde sayılıyor. Hastane çevresinde bulunan satılık dükkan ve mağazalar da konumları nedeni ile ilgi görüyor. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin de bulunduğu Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı gibi bulvara çıkan Limonlu Sokak, Gürcan Sokak ve Dermirciler Sokak da talep görüyor.
Dükkanın bulunduğu konumda gerçekleştirilen altyapı çalışmaları ve bölgenin gelir seviyesi de uzun vadeli bir yatırım da değer arttıran özellikler arasında gösterilir.
Sakarya satılık dükkan/mağaza tercihi yaparken dükkanın projede olması ruhsat alım aşamasında yaşanabilecek olası sorunları ortadan kaldırıyor. Satın alınacak olan iş yerinin projede bulunması kiracı bulma sürecini kolaylaştırıyor. Ayrıca dükkanın satılmak istenmesi halinde yaşanabilecek zorluklar ortadan kaldırılıyor.
Tanıtım ve reklam açısından cephe genişliği, depreme dayanıklılığı, dekorasyon için yapılması gereken ekstra masraflar da Sakarya satılık dükkan/mağaza bakarken göz önünde bulundurulması gereken konular içerisinde yer alıyor.

Sakarya'da üniversiteye yakın satılık dükkan/mağazalar nerede?
Sakarya Üniversitesi şehrin pek çok noktasında bulunan fakülteleri ile eğitim veriyor. Fakat fakültelerin pek çoğu Serdivan ilçesinde bulunuyor. Özellikle üniversite caddesi üzerindeki satılık iş yerleri de öğrencilerin bu bölgede yoğunlaşması nedeni ile değer kazanıyor. Üniversite Caddesi ile kesişen Necip Fazıl Kısakürek Caddesi de yine üniversitenin ve yurtların bulunduğu noktalara yakınlığı nedeni ile ilgi çekiyor.
Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin Hendek ilçesinde bulunması da bölgeye hareket kazandırıyor. Fakülteye bağlı olarak Şehit Gaffar Okkan Bulvarı ve Prof. Dr. Ayhan Kızıl Caddesi ilçenin en hareketli yerleri içerisinde gösteriliyor. Bu bölgeler ilçe adliyesi gibi önemli kurumsal merkezlere olan konumu ile de değer kazanıyor.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım