Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Samsun Satılık Villa

(45 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Samsun

100 m² Satış Aralığı126.483 - 210.805 TL
19,78 Yıl
3.650.000 TL
İBRAHİM'DEN KÖRFEZDE SATILIK MUHTEŞEM VİLLA
İbrahim Sarıçay
Körfez, Atakum
6+2
4.9.2019
330 m²
2.000.000 TL
Atakum Çakırlar Yalı'da Satılık Villa
Tahsin Yıldırım
Çakırlar Yalı, Atakum
5+1
28.8.2019
534 m²
750.000 TL
Atakum DEREKÖY DE SATİLİK HAVUZLU YAZLIK
Sadık Hamzaoğlu
Çakırlar Yalı, Atakum
5+1
26.8.2019
350 m²
650.000 TL
Atakum Yeşilyurt'ta Satılık Villa
Ahmet Kazanci Hakan Koç
Yeşilyurt, Atakum
7+1
Dün
200 m²
3.000.000 TL
GÜLHAN GAYRIMENKULDEN  BARUTHANE'DE NATAMAM SATILIK VİLLA
İsmail Gülhan
Baruthane, İlkadım
8+3
3gün önce
1300 m²
2.000.000 TL
İBRAHİM'DEN DENİZE SIFIR SATILIK SÜPER VİLLA
İbrahim Sarıçay
Körfez, Atakum
4+1
5gün önce
370 m²
1.500.000 TL
HAKAN'DAN ATAKUM DEFNE SİTESİNDE SATILIK VİLLA
Küçükkolpınar, Atakum
6+1
7gün önce
400 m²

Samsun Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Samsun satılık daire fiyat artışı %87,79 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Samsun ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 130.302,00 TL iken, bu yıl için Samsun satılık ev ortalama fiyatı 152.215,00 TL oldu.

Samsun ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 1.522 TL'dir. Samsun ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %16,82 artış gösterdi.

Samsun satılık villa
Denize sıfır veya deniz manzaralı çeşitleri ile Samsun satılık villa seçeneklerini değerlendirebilir, geniş filtreleme seçeneklerini kullanarak hayalinizdeki villaya hızlıca ulaşabilirsiniz.
Samsun yaşamak ve yatırım yapmak için oldukça ideal bir yerleşim yeri olarak öne çıkıyor. Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın başladığı yer olarak önem kazanan bir il olmasının yanında kültürel pek çok değer barındıran Samsun'un kökeni eski Yunan’a kadar gidiyor. Anadolu Selçuklu hükümdarı II. Kılıçarslan sayesinde Türk yurduna dönüşen Samsun, doğal limanı ile ticaret bölgesi olarak Osmanlı hakimiyetinde de kalmıştır. Tarihin en ilginç kadın savaşçıları olduğu varsayılan Amazon kadınlarının Samsun'da yaşamış olduğu tahmin ediliyor. Hem tarihi dokusuna hem de kültürüne bağlı bir yer olan Samsun, Sinop ve Ordu illerine sınırdır. Karadeniz Bölgesi’nin en gelişmiş illerinden biri olan Samsun'un 17 ilçesi bulunuyor. Sanayi, tarım ve ticaretin gelişmekte olduğu bölgede bol yağışlı bir Karadeniz iklimi görülüyor. Doğa ve denizin birleştiği ilde huzurlu bir yaşam koşulları sunan satılık villalar, 1+1, 2+1, 3+1, 5+2 veya 4+2 gibi seçeneklerle satışa sunuluyor. Villaların büyük çoğunluğu doğal gazlı olmasıyla avantajlı bulunuyor.
Samsun'da satılık villa yatırımı yapmak için 3 neden
*Coğrafi konumu itibariyle ile Karadeniz Bölgesi'nin ortasında yer alan Samsun, diğer bölgelere eşit uzaklıkta olması ile bir avantaj sağlıyor. Samsun satılık villa yatırımı için ideal bir ayrıntı olan bölgeye ulaşım kara, hava ve deniz yolu ile mümkün olabiliyor. Satılık villalar için en uygun ilçelerden olan Atakum, Ondokuzmayıs ve Bafra gibi küçük yerleşim yerleri diğerlerine nazaran daha fazla talep ediliyor.
* Samsun satılık villa için konum önemini koruyor. İster deniz ister doğa manzarası olsun, muhteşem bir doğa manzarası sizi bekliyor. Genellikle Çakırlar mevkinde bulunan denize sıfır villalar, Atakum ve Bafra'da daha dağın eteklerine eğimli araziye yapılabiliyor. Böylece deniz manzarasına önü kapanma korkusu olmadan sahip olabilirsiniz. Yerleşimin kıyıya paralel olarak ilerlediği Samsun'da iç kesimlere giderek toprak değerlenebiliyor.
*Fiyatları ve sağladığı öğrenci dostu imkanlarla önemli bir il olan Samsun bir adet üniversite ve çeşitli yurtları ile gelişmiş bir il olarak öne çıkıyor. Yalnızca öğrenci değil, büyük bir akademik kadroya da ev sahipliği yapıyor. Öğrenci ve akademik kadronun da etkisiyle kültürel faaliyetler; şehrin gelişmesinde büyük unsur. Gelişmiş ve hayat standardının yüksek olduğu şehirler ise, gayrimenkul yatırımını daha uygun bir hale getiriyor.
Samsun'da üniversitelere yakın satılık villalar nerede?
Üniversite kampüsüne yakın Samsun satılık villa seçenekleri daha çok Çakırlar mevkisinde bulunuyor. Genel olarak her yere ulaşımın kolay olması ve merkezi olması nedeniyle, gayrimenkul yatırımı için tercih nedeni. Yaşam alanı olarak da ferah ve güvenli bir ortam sunan Samsun, 4 adet önemli alışveriş merkezine sahip. Piazza, Lovelett, Yeşilyurt ve Bulvar'a yakın bir konumda olan satılık villalar, araştırma hastaneleri, üniversite hastaneleri ve özel hastaneleri ile konforlu bir yaşam sunuyor.
Samsun'da satılık villa ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Yaşam koşullarının giderek betonlaşması ve tek düze hale gelmesi insanları müstakil olan satılık villa seçeneklerine yönlendirebiliyor. Bu açıdan bakıldığında bahçesi olan villalar ileride doğa ve toprağa olan özleminizi gidermek için faydalı olabilir. Samsun satılık villa seçeneklerini değerlendirmeden önce şehir ile iç içe mi yoksa daha uzak mı kalmak istediğinizden emin olmanız daha net kararlar almanıza neden olacaktır. Çevresinde okul, otobüs, marketlerin olup olmadığını araştırmak gelecekte sıkıntı yaşamamanız için ön adım olabilir. Samsun'dan satın alacağınız villayı yazın kullanmak için denize yakın bakmanız avantaj sağlayabilir. Lakin yaşama amaçlı bir villa düşünüyorsanız bölgenin kış koşullarını da düşünmeniz gerekiyor. Yaşam tarzınıza ve isteklerinize uygun, lüks ve güvenlikli gibi detayları da bulunan Samsun satılık villa seçeneklerini keşfedebilirsiniz.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım