Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Samsun Satılık Yazlık

(20 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Samsun

100 m² Satış Aralığı126.483 - 210.805 TL
19,78 Yıl
630.000 TL
İBRAHİM'DEN SİTE İÇERİSİNDE SATILIK BAHÇELİ TRİPLEX
İbrahim Sarıçay
Çakırlar Yalı, Atakum
4+1
Bugün
250 m²
430.000 TL
19 MAYIZ ENGİZ SATILIK YAZLIK
Gürlen Subaşi
Kumcağız, Mayıs
2+1
5gün önce
386 m²
650.000 TL
SAMSUN ATAKUM'DA SATILIK YAZLIK
Ekrem Başyurt
Çakırlar, Atakum
5+1
25.8.2019
586 m²
550.000 TL
YAZLIK ÇATALÇAM HAVUZLU SİTEDE
Yeşilyurt, Atakum
3+1
23.8.2019
170 m²
220.000 TL
İBRAHİM'DEN COSTAL'DA SATILIK YAZLIK
İbrahim Sarıçay
Mimarsinan, Atakum
3+1
21.8.2019
256 m²
2.100.000 TL
ATAKUM ÇAKIRLAR YALI DA SATILIK YAZLIK YATIRIM 55 GEYRİMENKUL
Yılmaz Yurtdaş
Çakırlar Yalı, Atakum
4+1
2gün önce
583 m²
360.000 TL
KANUN-İ GAYRİMENKUL'DEN TAFLANDA SATILIK YAZLIK
Mustafa Kiliç
Taflan Merkez, Atakum
4+1
1.9.2019
270 m²

Samsun Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Samsun satılık daire fiyat artışı %87,79 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Samsun ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 130.302,00 TL iken, bu yıl için Samsun satılık ev ortalama fiyatı 152.215,00 TL oldu.

Samsun ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 1.522 TL'dir. Samsun ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %16,82 artış gösterdi.

Samsun satılık yazlık

Sahip olduğu gelişmişlik ve konumu sebebi ile Samsun satılık yazlık ve emlak seçenekleri pek çok farklı fırsat sunmaktadır. Siz de satılık yazlıklar arasında, doğru bir yatırım yapmak ve hayallerinizdeki evi bulmak için ilanlara göz gezdirmelisiniz.

Karadeniz Bölgesi’nde akla gelen şehirlerin arasında ilk sırada Samsun bulunmaktadır. Orta Karadeniz’in merkezinde bulunan Samsun, alan ve gelişmişlik olarak da bölgede ilk sıralarda yer almaktadır. Deniz kenarında bulunması ile birlikte Karadeniz Sahil Yolu’nun içinden geçmesi sayesinde şehir her geçen gün daha fazla popüler olmaktadır. Çevresinde Sinop, Çorum, Ordu ve Amasya şehirleri ile komşu olan şehir bunlara göre daha büyük ve kalabalık yapıdadır. Samsun, şehir yönetimi olarak büyükşehir belediyesi tarafından yönetilmektedir. Bu büyükşehir belediyesi içerisinde Atakum, İlkadım, Canik ve Tekkeköy ilçeleri bulunmaktadır. Şehir, özellikle Kurtuluş Savaşı döneminde sahip olduğu önemli işlev sonrasında güçlenmeye ve büyümeye başlamıştır. Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesini başlatan şehir olarak bilinen Samsun bu dönemi temsil eden pek çok eser bulundurmaktadır.

Neden Samsun’da satılık yazlık almalısınız?

Samsun, ekonomik anlamda Karadeniz Bölgesi’nin en gelişmiş bölgelerindendir. Uzun yıllar sadece tarım ile geçinmekte olan şehir sonrasında sağlanan büyüme ve gelişme ile birlikte sanayi yönü ile de kendisini göstermektedir. Tarımsal olarak şehirde başta tütün olmak üzere meyve ve sebze çeşitleri, bakliyat ve tarım ürünleri gibi ürünler yetiştirilmektedir. Ekonomi üzerinde etkili olan konulardan en önemlisi sanayisidir. Samsun’da faaliyet göstermekte olan sanayi kuruluşları sayesinde şehirde büyük ilerleme görülmektedir. Şehrin ekonomik olarak sağladığı gelişme sayesinde sosyal anlamda da gelişim göstermiştir. Samsun eğitim kurumları bakımından farklı seçeneklere sahiptir. İlköğretimden başlayarak lise eğimine kadar farklı aşamalarda eğitim kurumlarına sahip bir şehirdir. Bununla birlikte bünyesinde uzun süredir eğitim vermekte olan bir üniversite bulunmaktadır. Hastane ve diğer sağlık kuruluşları bakımından şehir pek çok farklı yerde seçenekleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca üniversite bünyesinde bulunan hastane de hem şehrin hem de çevredeki şehirlerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Samsun satılık yazlık seçenekleri değerlendirilirken bu konular belirleyici şekilde önemli olmaktadır. Samsun’un sahip olduğu bu önemli ekonomik güç emlak piyasası üzerinde büyük etki göstermekte ve bu konuda yatırımcıları kendisine çekmektedir.
Samsun satılık yazlık ve diğer emlak seçenekleri için önemli hususlardan bir tanesi şehrin sahip olduğu potansiyeldir. Şehir kalabalık bir genç nüfusa sahiptir. Bu genç nüfus üzerinde sahip olduğu üniversite de etkili olmaktadır. Üniversite yaşamının şehrin geneline sağladığı fayda ile birlikte de satılık yazlıklar, daire ve dükkânlar ile ilgili seçenekler artmaktadır.


Samsun’da satılık yazlık nereden alınabilir?
Ekonomide sağlanan artış ile birlikte şehir emlak fiyatları ve türleri bakımından da farklı seçenekleri sağlamaktadır. Deniz kenarı bir şehir olması da satılık yazlık seçeneklerini de popüler yapmaktadır. Sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda gelişmişlik seyri gösteren Samsun satılık yazlık ve emlak konusunda da her geçen gün gelişmekte ve yatırımcılara geniş seçenekler vadetmektedir.
Samsun satılık yazlık seçenekleri özellikle belli yerlerde yoğun olarak bulunmaktadır. Denize yakın alanlar yoğun olmak üzere manzaraya sahip olan yerlerde de yazlık seçenekleri bulunabilmektedir. Yazlıklar ile ilgili olarak Atakum ilçesi öne çıkmaktadır. Atakum’da özellikle 19 Mayıs Üniversitesi yerleşkesine yakın Yalı Mahallesi’nde farklı seçenekler bulmak mümkündür. Yine bu alana yakın Körfez Mahallesi ve Taflan Mahallesi’nde de yazlıklar bulunabilir. Yazlık seçeneklerinin Atakum çevresinde yoğunlaşmasının sebebi olarak sahip olduğu güzel plaj olarak da görülmektedir. 10 kilometreden uzun bir plaja sahip olan Atakum, denize girmek isteyenler için ideal bir alandır. Daha uygun fiyatlar ile alınabilecek yazlıklar için Ordu Yolu’na yakın alanlar da bulunmaktadır. Tekkeköy’e bağlı olan bu alanlarda da yine deniz manzarası bulunan yazlıklar mevcuttur.

 

Samsun’da yazlık alırken nelere dikkat etmelisiniz?
Samsun’da yazlık seçenekleri ile ilgili olarak araştırma yaparken dikkat edilmesi gereken önemli konulardan birisi sahil kesimine yakın olmasıdır. Samsun sahil kesiminin belli alanlarında güzel plaj seçeneklerinin bulunması bu konuda belirleyici olmaktadır. Hem Samsun merkezinde hem de çevre şehirlerden yaz aylarında serinleme için denize girmek isteyenler için Atakum, Fener ve Mert Plajları güzel bir tercih olacaktır. Bu plajlara yakın olan yazlık seçenekleri diğer yerlere göre daha yüksek sayılabilecek metrekare fiyatları dikkat çekmektedir.
Yazlık seçenekleri emlak piyasası içerisinde yatırım anlamı olan bir seçenek olarak değerlendirilmektedir. Seçim yaparken doğru konumda olması kayıp yaşatmaması açısından önemlidir. Ayrıca masraf çıkartmayacak nitelikteki yazlıklar bütçeniz için zorlayıcı olmayacaktır. Samsun satılık yazlık seçenekleri değerlendirilirken bu konular ile birlikte bahçesinin, havuzunun ve güzel bir manzarasının bulunması daha avantajlı olacaktır.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım