Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Sivas Kiralık Daire

(44 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Sivas

100 m² Kira Aralığı452 - 753 TL
20,29 Yıl
870 TL
HUZUR MAHALLESİNDE KİRALIK DUBLEKS DAİRE
İhsan Ateştenyılmaz
Şeyh Şamil, Merkez
5+1
5gün önce
210 m²
800 TL
SİVAS KILAVUZ DA KİRALIK 3+1 DAİRE
İhsan Ateştenyılmaz
Kılavuz, Merkez
3+1
2gün önce
125 m²
700 TL
SİVAS PAŞA EMLAK KİRALIK DAİRE
Kadı Burhanettin, Merkez
2+1
12.9.2019
105 m²
900 TL
ÇARŞI MERKEZDE KİRALIK  DAİRE
Doğuş Gayrimenkul
Cami-İ Kebir, Merkez
3+1
4.9.2019
110 m²
Etiketli İlanlar

Sivas Kiralık Daire Fiyatları

Sivas şehrinde kiralık daire fiyatları Sivas Merkez bölgesinde 588 TL'den başlayarak, Sivas Merkez taraflarında 588 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Sivas geneli ortalama fiyatı 606 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 592 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %-9,15, son 10 yılda ise %39.32 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 21 yıl olarak görülmüştür.

Sivas Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Sivas şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

Sivas kiralık daire
Sivas'ta kiralık ev seçenekleri ile ilgilenenler; artık aradığınız daireyi daha kolay bulabilirsiniz. Siz de hemen Sivas kiralık daire ilanlarını inceleyin bütçenize ve kriterlerinize uygun daireyi bulabilirsiniz.

Sivas İran ile Karadeniz'i birbirine bağlayan önemli bir güzergah üzerinde bulunuyor. Şehrin M.Ö 8000'li yıllara dayanan bir geçmişi mevcut. Bu süre içerisinde Sivas'ın; Hitit, Pers, Med, Bizans ve Anadolu Selçuklu dönemlerine şahitliği etmiş bir lokasyon. İç Anadolu bölgesinde yer alan şehrin aynı zamanda Doğu Karadeniz bölümü ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde de toprakları bulunuyor.

Neden Sivas'ta daire kiralamalısınız?
İç Anadolu'nun yüksek platoları üzerine kurulan Sivas, demir çelik madenlerine sahip olması nedeni ile göç alıyor. Güçlü bir tarihi geçmişe sahip olması Sivas'ın yerleşik kültürünün de çıkış noktası. Huzurlu bir yaşam alanı arayanlar için gerek Sivas Merkez'de gerekse de ilçelerde geniş seçenekler bulunuyor.
Sivas kiralık daire fiyatlarına bakıldığında ise şehir merkezinde dahi şehir ortalamasının altına düşen alternatifler dikkati çekiyor. Merkezde Fatih, Esentepe, Tuzlugöl, Kılavuz, Diriliş ve Mimar Sinan gibi mahallelerde kiralık daireler oldukça uygun fiyatlara sahip. Dörteylül, Huzur, Demircilerardı, Abdulvahabigazi ve Emek gibi mahalleler ise şehir merkezinde ortalama fiyatlara sahip kiralık dairelerin bulunduğu yerlerden birkaçı. Sivas kiralık daire fiyatları Gemerek, Suşehri ve Gürün ilçelerinde merkeze nazaran daha ekonomik düzeyde kalıyor. Şehir merkezinde ikamet etmek ve konforundan da ödün vermek istemeyenler için de zengin alternatifler bulunuyor. Eskikapı, Sularbaşı, Güzelyurt, İmaret ve Yeşilyurt mahallelerinde yeni yapılan lüks konutlar görmek mümkün. Bu bölgelerde özellikle 1+1 ve eşyalı kiralık ev seçenekleri ile karşılaşabilmeniz mümkün. Bu da şehirdeki üniversite öğrencileri için büyük avantaj sağlıyor. Şehir halkı sadece belli bir merkezde toplanmıyor. Yıldızeli, Şarkışla, Gemerek ve Kangal ilçelerinde de yoğun nüfus görülüyor.

Sivas'ta daire kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
Sivas sert karasal iklim özelliğine sahip. Bu nedenler kış mevsimi özellikle şehrin doğu yönündeki ilçelerinde sert geçiyor. Bu nedenle Sivas kiralık daire seçeneklerini değerlendirirken dış yalıtım özelliğini ön planda tutmakta yarar var. Yalıtım sistemi aynı zamanda iyi bir bütçe planlamasının olmazsa olmazları arasında. Yalıtımı olmayan bir kiralık ev kış boyu yüksek doğalgaz faturasına sebep olur.
Sivas, Kuzey Anadolu deprem kuşağı üzerinde yer alıyor. Bu nedenle yeni inşa edilen konutlar Deprem Yönetmeliğinin kriterlerine uygun yapılıyor. Fakat yaşlı binalarda kiralık evler için aynı güvenlik söz konusu olmayabilir. Bu nedenle Sivas kiralık daire alternatifleri değerlendirilirken konutların dayanıklılığı da göz önünde bulundurulmalı.

Sivas'ta üniversiteye yakın kiralık daireler
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi eğitim hayatına başladığı 1974 tarihinden bu yana şehrin gelişimine katkı sağlıyor. Ülkenin köklü üniversitelerinden biri olan Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde her yıl binlerce öğrenci şehre geliyor. Bu öğrencilerin büyük bir kısmı da konaklamak için kiralık evlere yöneliyor. Üniversitenin asıl kampüsü şehir merkezinde bulunuyor. Bu nedenle merkezde bulunan kiralık evler öğrenciler için avantaj sağlıyor. Bunun yanı sıra Yıldızeli, Hafik, Zara, Kangal, Şarkışla, Gemerek ve Divriği ilçeleri de meslek yüksek okulları sayesinde öğrenciler için yerleşim bakımından tercih edilen ilçeler arasında yer alıyor.

Sivas'ta daire kiralamak için doğru ay hangisi?
Sivas'ta kiralık daire piyasasında bahar dönemi ile birlikte hareketlilik başlıyor. Kış dönemi ise daha sakin geçiyor. Sivas kiralık daire seçiminde lokasyon önemli değil diyenler kış döneminde ekonomik fiyatlara daire kiralayabilir. Üniversitenin kapanması ile birlikte ev kiralamak isteyen öğrenciler özellikle haziran döneminde emlak piyasasını hareketlendiriyor. Eylül döneminde de eğitim hayatının başladığı dönemde de piyasada yine dikkat çeken bir hareketlilik görünüyor.

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım