Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Sivas Kiralık İşyeri Ofis

(3 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Sivas

100 m² Kira Aralığı452 - 753 TL
20,29 Yıl
Etiketli İlanlar

Sivas Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Sivas kiralık daire fiyat artışı %39,32 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Sivas ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 634,00 TL iken, bu yıl için Sivas ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 576,00 TL oldu.

Sivas ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %-9,15 azalış gösterdi.

Sivas kiralık iş yeri ofis
Sivas kiralık iş yeri ofis seçenekleri; geniş yelpaze ile karşınızda... Siz de beklediğiniz iş ve iş yeri fırsatı için seçenekleri inceleyin, karşılaştırın; kendinize en uygun ofise kolayca taşının.

İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinin birleşme noktasında bulunan Sivas ili, bölgenin en eski ve en önemli yerleşim yerlerindendir. 2 bin 768 kilometrekarelik yüz ölçümüne sahip olan Sivas ili; kapladığı alan itibari ile ülkemizin en büyük ikinci ilidir. Şehir, kuzeyden Ordu, kuzeybatıdan Tokat, doğudan Erzincan, kuzeydoğudan Giresun, batıdan Yozgat, güneybatıdan Kayseri, güneyden Malatya ve Kahramanmaraş illeri ile çevrilidir. Ekonomisi ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılığa dayalı olan Sivas'ta; buğday, arpa, çavdar, ay çekirdeği, patates ve şeker pancarı gibi ürünler; en çok yetiştirilen ürünlerinin başında sayılmaktadır. İl genelinde sanayi sektörü, yeni gelişim göstermeye başlasa da küçük sanayi siteleri ile organize sanayi bölgeleri, sanayi sektörünün temelini oluşturmaktadır. Sivas'ta tarım ve sanayi sektörlerini ticaret, ulaştırma ve haberleşme sektörleri takip etmektedir. Özellikle demir ve demirciliğe dayalı alt sanayi kolları, başı çeken sektörler olarak ekonomiye güç katmaktadır. Sivas ilinde hakim olan ekonomik yapıya dayanarak; gerek hizmet sektörlerinde; gerekse hizmet sektörünün dışındaki sanayi ve ticaret sektörlerine ait alt dallardaki işyerleri, yatırım açısından güçlü bir potansiyeli oluşturabilir. Ticari yönden fark yaratmak isteyen işletmeler, Sivas kiralık iş yeri ofis potansiyelini değerlendirerek, yatırım yapabilir.

Neden Sivas'ta iş yeri/ofis kiralanmalıdır?
Selçuklular ve Osmanlılar döneminde önemli bir ticaret merkezi olan Sivas'ın geçmişte sahip olduğu bu gücü yeniden kazanması için kamu ve özel sektör ticareti desteklemektedir. İlde genel olarak; Cumhuriyet’in ilk yıllarından itibaren günümüze kadar ağırlıklı olarak kamu yatırımları yapılmış olsa da günümüzde özel sektör de yatırımlarını artırmaktadır. Özel sektörün sunduğu yeni yatırımlar maden sektörü başta olmak üzere; otomotiv yedek parça, tekstil (çorap, kot kumaşı) ve mobilya imalatı alanlarında daha fazla görülmektedir. Bu sektörlerin yanı sıra hizmet sektöründe de il genelinde ticari faaliyetler çoğalmıştır. Yeni iş hacmi şehirdeki Sivas kiralık iş yeri ofis yatırımlarını artırmaktadır. Şehirde, sektörler arası çeşitlilik ve rekabet arttıkça; kiralık ofis hizmetleri de nitelik olarak daha kaliteli hale gelmektedir. Tarihsel ve turistik değerler olarak zengin bir dokuya sahip olan Sivas'ta; özellikle Cumhuriyet Üniversitesi'nin varlığı ile kent kültürünün gelişimi sonucu şehrin kimliği de her geçen gün yenilenmektedir. Sivas ilinde yaşanan bu gelişim ve kentleşme; Sivas kiralık işyeri ofis alternatiflerine de yansımaktadır. İl genelinde ticaret hayatında gözlenen ivme, bölgedeki kiralık iş yerleri potansiyelini daha cazip kılmaktadır.

Sivas'ta iş yeri ofis kiralarken en çok nelere dikkat edilmelidir?
Sivas kiralık iş yeri ofis alternatifleri arasında değerlendirme yaparken; en doğru kararı verip, ticari başarı elde edebilmek için bazı noktalara önemle dikkat etmek gerekmektedir. Böylece kiralık ofisler arasında en uygun seçeneğe ulaşmak mümkün olabilir. İlk olarak iş yeri ihtiyaçlarına uygun nitelikte ofisler araştırılmalıdır. Aynı zamanda işyerinin hacmine yani ofisin boyutlarına da önem verilmelidir. İşyerini lokasyonu da ticari başarıyı sağlayan önemli etkenlerin başında gelmektedir. Ofise ulaşım, kolaylıkla sağlanabilmelidir. Ayrıca ofise ait park yerinin bulunması da önemli bir etkendir. Mümkün olduğunca farklı alternatifler görülmeli ve kıyaslanmalıdır. İnceleme yapılırken kiralanacak ofis ile beraber; mülk sahibi de araştırılmalıdır. Kontrat yapılacak kişinin, işyerinin sahibi olup olmadığı incelenmelidir. Kontrat yapılırken; kira bedeli, kira artış oranı ve depozito gibi ücretler, mutlaka belirtilmelidir. Ayrıca yapılacak işin niteliğine göre belediyenin dükkana ruhsat verip vermeyeceği de tespit edilmelidir.

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım