Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Alanya Kiralık Daire

(117 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı752 - 1.253 TL
24,06 Yıl
2.000 TL
Alanya Oba'da Kiralık Daire
Zūlfıye Kltr
Oba, Alanya
4+1
2gün önce
181 m²
1.000 TL
KALEDE ŞEHİR MANZARALI KİRALIK 1+1 DAİRE
Abdullah Geçdi
Çarşı, Alanya
1+1
Dün
65 m²
6.500 TL
ALANYA DAMLATAŞ DA DENİZE SIFIR KİRALIK EŞYALI 2+1 DAİRE
Recep Dayantürk
Saray, Alanya
2+1
31.8.2019
80 m²
2.000 TL
Alanya Oba'da Kiralık Daire
Zūlfıye Kltr
Oba, Alanya
4+1
6gün önce
181 m²
1.600 TL
Alanya Güller Pınarı'da Kiralık Daire
Demet Hanım
Güller Pınarı, Alanya
1+1
Dün
80 m²
2.000 TL
Alanya Oba'da Kiralık Daire
Zūlfıye Kltr
Oba, Alanya
4+1
2gün önce
181 m²
2.000 TL
Alanya Cikcilli'de Kiralık Daire
Demet Hanım
Cikcilli, Alanya
2+1
5gün önce
115 m²
2.000 TL
MAHMUTLAR MERKEZDE KİRALIK 2+1 EŞYALI DAİRE
İbrahim Boztaş
Mahmutlar, Alanya
2+1
3gün önce
130 m²
2.000 TL
Alanya Oba'da Kiralık Daire
Zūlfıye Kltr
Oba, Alanya
4+1
4gün önce
181 m²
1.350 TL
MAHMUTLARDA KİRALIK EŞYALI 2+1 DAİRE
Mahmutlar, Alanya
2+1
5gün önce
110 m²
Etiketli İlanlar

Alanya Kiralık Daire Fiyatları

Antalya şehrinde kiralık daire fiyatları Hacet bölgesinde 761 TL'den başlayarak, Kestel taraflarında 1.172 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Alanya geneli ortalama fiyatı 1.007 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 983 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %14,80, son 10 yılda ise %156.43 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 24 yıl olarak görülmüştür.

Alanya Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Alanya şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 5 ilçeye göre bakarsak:

Alanya Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Alanya şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 4 örnek projenin fiyat ortalaması:

Alanya Kiralık Daire


Türkiye'nin Akdeniz Bölgesi'nde yer alan Antalya iline bağlı olan Alanya turizmin göz bebeği noktalarındandır.  Alanya kiralık daire ilanlarının bu kadar yoğun olması ve ilgi görmesinin sebebi bölgenin tatil noktası olmasıdır. Şehir merkezine 154 kilometre uzaklıkta yer alan Alanya 300 bin kişilik nüfusuyla büyük bir ilçedir. İlçe nüfusunun her geçen gün artması Alanya kiralık daire ihtiyaçlarını aynı oranda arttırıyor. Alanya'daki ziyaretçi akını bölgeye yatırım yapılmasını sağlamış, Alanya'yı Kalkındırmıştır. 2012 yılında yapılan Alanya Gazipaşa Havalimanı yerli ve yabancı turist akışının daha hızlı olmasını sağlamıştır.  Alanya sadece turizmde veya Antalya'da değil genel anlamda Akdeniz'de önemli bir konuma sahiptir. Adeta küçük bir yarımada şeklinde olan Alanya; Roma, Bizans,  Selçuklu ve Osmanlı gibi medeniyetler için önemli bir rota olmuştur. Alanya Kalesi, Kızıl Kule ve meşhur tersane eski dönemlerden günümüze ulaşan önemli tarihi yapılardır.  İlçe genelinde Geçmişte yaşanan imparatorlukların izlerini yapılarda ve müzede sergilenen eserler de görmek mümkündür. Alanya Turizm de gördüğü ilgi sayesinde hızlı gelişmiş her geçen gün yeni yatırımlar almıştır. Özellikle inşaat projeleri ilçenin genel temasını değiştirmiş, Alanya modern bir atmosfer kazandırmıştır. Alanya kiralık daire şekillerine bakıldığında dairelerin ideal bir yaşam alanı sunacak kadar modern,   kullanışlı ve ferah olduğu fark edilecektir. 


Alanya’da Akdeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Kışları ılık ve yağışlı yazın ise sıcaktır. Antalya genel olarak yaz sezonunun en uzun sürdüğü şehirdir. Sıcak bir iklime olması sezonun çok erken açılmasına zemin hazırlar.  Bu nedenle Antalya Alanya başta olmak üzere tüm ilçeleri ile birlikte yıl boyunca hareketli bir hayata sahiptir.  Alanya kiralık daire ilanları;  öğrenci, memur, işçi, öğretmen ve çeşitli meslek gruplarından insanların ilgisine maruz kalır. Antalya barındırdığı üniversiteler nedeniyle bir anlamda öğrencilere ev sahipliği yapar. Öğrenciler tatil bölgesinde okumanın keyfini çıkarmak amacıyla yurt yerine Alanya kiralık daire seçeneklerinden faydalanmayı tercih ediyor. Tatil bölgesi olması dairelerin her büyüklükte olmasını sağlıyor. Alanya kiralık daire yapıları modern çehresi ile dikkat çeker.  Kıyı kesimindeki yapılar deniz ile bütünleşirken, yeşil bahçesi ve sunduğu otopark, çocuk parkı gibi temel hizmetlerle yıl boyu yaşanılacak keyifli bir alan vaat eder. İç kesimlerde yer alan yapılar ise denize yürüme mesafesinde olup, havuzlu ve bahçesi olan kiracılara Alanya’nın güzelliklerini sunan yapılardan oluşur. 


Alanya’da Yaşam ve Kiralık Daire Piyasası 


Alanya’da yaşam yaz aylarında oldukça hareketli, her kültürden ve milletten insanın oluşturduğu dinamik bir atmosferi vardır. Kış aylarında ise yazın aksine daha sakin ve huzurludur. Yazın deniz – kum – güneş keyfinin son hız hüküm sürdüğü ilçede kışın daha çok tiyatro, bale, sinema, konser gibi kültürel etkinlikler ön plana çıkar. İlçe halkı belediyenin düzenlediği etkinliklerle vakit geçirir. Kış mevsimi ılıman geçtiği için insanlar sokaklarda dilediği gibi vakit geçiriyor. Alanya kiralık daire bakan ve yaşamı düşünenler gönül rahatlığıyla burada yeni bir yaşam inşa edebilir. Antalya ve bütün ilçeleri beklentileri tamamen karşılamaktadır. Akdeniz’in en güzel ve dinamik şehri Antalya’nın elbette ilçeleri de aynı şekilde kişilerin aradığı her şeyi sunuyor. 


Alanya kiralık daire ilanlarını incelemek, bütçenize göre belli bir çerçevede arama yapmak için internet sitemizi kullanabilirsiniz. Şehir ve ilçelerdeki tüm evleri listeleyebilir; fotoğraflı ilanlardan evi tüm detaylarıyla inceleyebilirsiniz. Üstelik ilan incelemelerinde Alanya kiralık daire piyasasını da öğrenmiş olursunuz. Akıllı cihazlarınızdan dahi bağlanabileceğiniz web sitemiz 7/24 hizmet veriyor. 


ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım