Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Antalya Kiralık Daire

(575 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Antalya

100 m² Kira Aralığı766 - 1.276 TL
17,79 Yıl
2.300 TL
Alanya Oba'da Kiralık Daire
Zūlfıye Kltr
Oba, Alanya
4+1
181 m²
1.500 TL
kıralık ev elmalı mahalesı
Hatice Çetin
Elmalı, Muratpaşa
2+1
125 m²
6.000 TL
ANTALYA MURATPAŞA ALİ ÇETİNKAYA CAD.KİRALIK 260m2 OFİS
Serihan Seren
Çaybaşı, Muratpaşa
3+1
265 m²
3.250 TL
(360 DERECE) HAVALİMANINA YAKIN MOBİLYALI SIFIR LÜKS DAİRE
Yaşar Kırkpantur
Yeşilova, Muratpaşa
1+1
55 m²

Antalya Kiralık Daire Fiyatları

Antalya şehrinde kiralık daire fiyatları Korkuteli bölgesinde 466 TL'den başlayarak, Kaş taraflarında 1.561 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Antalya geneli ortalama fiyatı 1.051 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 1.028 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %7,80, son 10 yılda ise %167.98 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 18 yıl olarak görülmüştür.

Antalya Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Antalya şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 5 ilçeye göre bakarsak:

Antalya Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Antalya şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:

Antalya kiralık daire bulmayı kolaylaştıran en hızlı yol
En güzel Antalya kiralık daireye ulaşabilirim diyorsanız mutlaka Zingat.com sitesini ziyaret etmelisiniz. Aradığınız özelliklere sahip kiralık daireyi anında bulabilir, beğendiğiniz yerlerin piyasa değerini hesaplayabilir ve istenen miktarla karşılaştırma yapabilirisiniz. Ayrıca seçeceğiniz kiralık dairenin bulunduğu bölge hakkında da fikir edinebilirsiniz. Antalya kiralık daire aramayı kolaylaştıran ve bu süreçte size destek olan bir yardımcı olarak karşımıza çıkıyor. Kiralık daire arayışını kolaylaştıran diğer özellikler de şunlardır;
- İncelemiş olduğunuz kiralık dairelerin kullanıma uygun halde olmasına dikkat etmelisiniz. İncelediğiniz yer yeni yapılmışsa tüm tesisatının hazır durumda ve evin tüm ihtiyaçlarının tamamlanmış olmasına dikkat etmelisiniz. Yıllanmış yapılardan kiralık daire arıyorsanız parkelerinin ya da yer döşemelerinin, kapıların, dolapların mutfak tezgahının, fayanslarının sağlam ve sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz.
- Özellikle tesisatın bakımlı veya yenilenmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Kiralamak istediğiniz dairenin bakım, onarım ve tadilat sorunlarının olmaması gerekir.
- Antalya kiralık daire ararken izolasyonun olmasına dikkat etmelisiniz. Isı yalıtımı evdeki ısı kaybını engelleyerek, enerji tasarrufuna yardımcı olur. Ayrıca ısı yalıtımı evin duvarlarında oluşup kötü bir görüntü yaratabilecek küf, mantar gibi rutubet sorunlarını engeller.
- İçinde yaşamak istediğiniz kiralık dairenin binada bulunduğu cephesine dikkat etmelisiniz. Kiralık daire odalarının güneş ışığı alıyor olması size değer katacaktır. Güneş ışığı alan kiralık daire hem aydınlık olur hem de daha kolay ısınır.
- Kiralık daire seçerken konumuna da dikkat etmelisiniz. Kiralayacağınız daire sizin veya eşinizin işine, çocuklarınızın okuluna, hastaneye, alışveriş merkezlerine, toplu taşıma araçlarına ya da duraklarına yakın olması avantajınıza olacaktır. Kiralık dairenin bulunduğu çevrenin ve komşularının güvenilir olmasına ve yaşam tarzınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
- Antalya kiralık daire ararken büyüklük olarak 2+1, 3+1 ya da daha büyük daireler olması tamamen ihtiyacınızla doğru orantılıdır. Aile olarak yaşayacağınız kiralık dairede oda sayısını evdeki birey sayısına göre seçmeniz zorluk yaşamamanız adına doğru bir adım olacaktır. Oda sayısı kadar odaların genişliğine de dikkat etmelisiniz. Kiralık daireye eşyalarınızı yerleştirdikten sonra size yaşam alanı kalması gerekir.
- Kiralık daire seçiminizi etkileyecek bir özellikte kira bedelidir. Seçeceğiniz kiralık daire bütçenize uygun olmalı ve sizi zorlamamalı.
- Kiralık daire ararken aylık aidat giderleri ve bakım giderlerini de araştırmalısınız. Özellikle toplu konutlardan kiralık daire bakıyorsanız ortak giderleri de araştırmalısınız.
- Kiralamak istediğiniz yer yeni yapılmışsa deprem yönetmeliğine uygunluğunu, yıllanmış bir yapıysa depreme dayanıklılığını araştırmalısınız.
- Kiralamak istediğiniz Antalya kiralık dairenin ödenmemiş fatura borcu bulunmadığına dikkat etmelisiniz. Eskiden kalan ödenmemiş elektrik, su ve doğalgaz faturaları yüzünden siz mağdur olabilirsiniz.
- İstediğiniz gibi bir kiralık daire bulduğunuzda gerçek mülk sahipleri veya yasal vekilleri ile muhatap olduğunuza dikkat etmelisiniz. Mülk sahibi veya yasal vekilleri ile mutlaka kira sözleşmesi yapmalısınız.
- Bu sözleşmeye ödediğiniz kapora, depozito gibi miktarları da yazdırmalısınız. Ayrıca kira sözleşmenizde yıllık kira artış oranını belirleyip yazdırmanız da avantaj sağlayacaktır.
- Evi teslim aldığınız ve çıkarken teslim edeceğiniz şartların yazılı olması faydalı olacaktır.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım