Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Antalya Kiralık Dükkan / Mağaza

(260 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Antalya

100 m² Kira Aralığı782 - 1.304 TL
17,68 Yıl
5.000 TL
ÇAĞLAYAN BARINAKLAR'DA KİRALIK DÜKKAN & OFİS
Çağlayan, Muratpaşa
3gün önce
175 m²
89.000 TL
ALANYA MAHMUTLAR'DA KİRALIK, ASMA KATLI GENİŞ DÜKKAN
Mahmutlar, Alanya
9.9.2019
400 m²
4.000 TL
CADDE ÜSTÜ MUKEMMEL KONUMDA 300 M2 DUKKAN
Murat Kocaman
Cumhuriyet, Muratpaşa
3gün önce
320 m²
11.000 TL
GÜZELOBA MERKEZDE  PLAJLARA YAKIN MAĞAZA
Güzeloba, Muratpaşa
5gün önce
850 m²
12.000 TL
TERMOSSOS CADDESİNDE 3 KATLI 650 M² KİRALIK İŞYERİ
Emlak Marketi Antalya
Doğuyaka, Muratpaşa
4gün önce
650 m²
15.000 TL
Kiralik dukkan
Hatice Çetin
Kızıltoprak, Muratpaşa
3gün önce
900 m²
1.900 TL
SAMPİ KAVŞAĞINDA CADDEYE YAKIN KİRALIK DÜKKAN
Emlak Marketi Antalya
Yeşilbahçe, Muratpaşa
4gün önce
70 m²
6.000 TL
GEBİZLİ YAŞAM HASTANESİ KARŞISI 150 M2 KİRALIK
Emlak Marketi Antalya
Yenigün, Muratpaşa
4gün önce
150 m²
Etiketli İlanlar

Antalya Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Antalya kiralık daire fiyat artışı %431,77 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Antalya ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 859,00 TL iken, bu yıl için Antalya ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 926,00 TL oldu.

Antalya ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %7,80 artış gösterdi.

Antalya kiralık dükkân ararken nelere dikkat etmek gerekiyor

Antalya kiralık dükkân ararken hayatın hareketli ve canlı olduğu bölgeleri tercih etmelisiniz. İnsanların yoğun olduğu ve kolay ulaşabilecekleri yerler daha kazançlı olacaktır. Size uygun en doğru Antalya kiralık dükkânı bulmak Zingat.com sitesini ziyaret etmelisiniz. Buradan en güvenilir ilanlara hızlıca ulaşabilirsiniz. Baktığınız ilanları istediğiniz kriterlere göre sıralayabilir ve en çok getiriyi sağlayacak yeri zahmetsizce bulabilirsiniz. Kiralık dükkân arayışınızda seçim yapmanızı kolaylaştıracak bilgileri şöyle sıralayabiliriz;
- Kiralık dükkânı kullanım amacınızın ne olacağı seçim yaparken kararlarınızı doğrudan etkileyecek bir etkendir. Kiralayacağınız mekânı mağaza için mi yoksa depo için mi kullanacağınızı belirlemelisiniz. Kullanım amacınıza uygun bir yer kiralamalısınız.
- Kiralayacağınız Antalya kiralık dükkânın büyüklüğü yapacağınız iş için uygun olmalı. Genişliği, artı bölümlerinin olması yapacağınız iş ile ilgilidir. Mesela bir büfe için ürünlerin sergileneceği genişlik yeterliyken, bir restoran için sunumların yapılacağı yer haricinde mutfak, depo, kiler, personel odası, lavabo gibi bölümlerin olması gerekir. Bu yüzden yine yapacağınız iş, kiralık dükkânın büyüklüğünü belirlemenizde yardımcı olacaktır.
- Kiralayacağınız dükkân cephe genişliği olmasına da dikkat etmelisiniz. Cephe genişliği olan kiralık dükkân kendi, kendinin reklamını yapabilir. Böylece pazarlama masraflarını da en aza indirerek, ücretsiz reklam yapma fırsatı yapmış olursunuz.
- Kiralamak istediğiniz yerin bulunduğu konum eğer perakende bir şeyler satmak istiyorsanız cadde üstünde olmalı. Kiralık dükkân ulaşımı kolay ve nüfus yoğunluğunun olduğu yerlerden seçilmeli. Böylece kiralık dükkânın getirisi yüksek olacaktır.
- Antalya kiralık dükkân ararken beğendiğiniz dükkânın, ödenmemiş vergi borcu ve elektrik, su, doğalgaz gibi fatura borçları olmadığına emin olmalısınız. Aksi takdirde mağdur olabilir ve hatta kullanmadığınız bu şeyleri siz ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden mutlaka geçmiş borçlarının sıfırlanmış olmasını kontrol etmelisiniz.
- Kiralık dükkân ararken baktığınız yerlerde işyeri ruhsatı alıp alamayacağınızın kontrolünü de yapmalısınız. Çünkü bazı yerlerin işe uygun olmaması sebebiyle ruhsat izni verilmeyebiliyor. Bu izni alabileceğiniz yerler olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralık dükkân ararken ayrıca aylık ödenecek yan giderler olup olmadığını araştırmalısınız.
- Kiralamayı düşündüğünüz yerin, bakımlı ve kullanıma uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kiralayacağınız yerin size masraf yaratmaması gerekir. Tesisatının sağlam olması, duvarlarında rutubet sorunlarının olmaması gerekir.
- Kiralık dükkânın bütçenize uygun olmasına da dikkat etmelisiniz.
- Kiralayacağınız dükkânın depreme dayanıklı olmalı. Can güvenliğini tehlikeye atacak yerlerden uzak durmalısınız.
- İstediğiniz kiralık dükkânı bulduğunuzda mutlaka gerçek mülk sahibi ile kira kontratı yapmalısınız. Bu sözleşmede ödediğiniz tüm kalemlere de yer vermelisiniz. Ayrıca kapora, depozito gibi miktarları araştırmalı ve varsa sözleşmeye de eklemelisiniz. Yapacağınız bu sözleşmenin kanunen geçerli olabilmesi için noter onaylı olması gerekir.
- Ayrıca Antalya kiralık dükkânın gerçek mülk sahibi ya da sahipleriyle muhatap olduğunuzu araştırmalısınız. Dolandırıcılara karşı tedbirinizi her zaman almalısınız.
- Yapacağınız kira sözleşmesinde mutlaka yıllık kira artış oranı belirlemelisiniz. Bu oran net rakamlardan oluşursa daha faydalı olacaktır.
- Kiralık dükkânı hangi özellikler ile teslim aldığınız ve daha sonra taşınırken neler yapmanız gerektiğini kiralık dükkânın kira kontratında yer vermelisiniz.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım