Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Aydın Kiralık Daire

(781 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Aydın

100 m² Kira Aralığı1.050 - 1.750 TL
12,54 Yıl
1.250 TL
Didim Altınkum'da Kiralık Daire
Şahin Bülbül
Altınkum, Didim
3+1
Bugün
125 m²
2.000 TL
Kuşadası Soğucak'ta Kiralık Daire
Figen Coşar
Soğucak, Kuşadası
2+1
2gün önce
100 m²
1.480 TL
KUŞADASI KİRALIK, DENİZ MANZ. 3+1 HAVUZLU DAİRE(22)
Serkan Çakır
İkiçeşmelik, Kuşadası
3+1
Dün
135 m²
1.300 TL
Kuşadası Kadınlar Denizi'de Kiralık Daire esyalı kılmalı havuzlu
Mustafa Teksöğüt
Kadınlar Denizi, Kuşadası
2+1
4gün önce
100 m²
750 TL
Didim Cumhuriyet'te Kiralık Daire
Şahin Bülbül
Cumhuriyet, Didim
1+1
2gün önce
55 m²
1.300 TL
Rw den Kuşadası Değirmendere'de havuzlu sitede Kiralık Daire 2+1
Ramazan Göktaş
Değirmendere, Kuşadası
2+1
2gün önce
85 m²
950 TL
AYDIN KİRALIK 2+0 KURTLUŞ MAHALLESİNDE
Oktay Dindar
Kurtuluş, Efeler
2+1
9.9.2019
65 m²
1.250 TL
Kuşadası Değirmendere'dehavuzlu sitede  2+1 Kiralık Daire
Değirmendere, Kuşadası
2+1
3.9.2019
85 m²
600 TL
Doğugazi bulvarında ferah daire !
Yasin Yeşil
Cuma, Efeler
1+1
25.8.2019
48 m²
1.750 TL
Kuşadası Ege Mah. de kiralık daire
Figen Coşar
Ege, Kuşadası
2+1
2gün önce
100 m²
1.380 TL
KUŞADASI KİRALIK, 3+1 HAVUZLU DAİRE(16)
Serkan Çakır
İkiçeşmelik, Kuşadası
3+1
Dün
135 m²
1.150 TL
Kıbrıs caddesinde doğalgazlı!
Yasin Yeşil
Kurtuluş, Efeler
2+1
23.8.2019
115 m²
1.200 TL
Kuşadası Ege'de Kiralık Daire
Figen Coşar
Ege, Kuşadası
2+1
2gün önce
90 m²
1.250 TL
KUŞADASI KİRALIK DAİRE (R)
Serkan Çakır
Ege, Kuşadası
2+1
Dün
90 m²
2.500 TL
Kuşadası Ege Mah. Kiralık 3+1 merkezi ısıtmalı daire
Figen Coşar
Ege, Kuşadası
3+1
2gün önce
145 m²
1.000 TL
KUŞADASI SIFIR HAVUZLU KİRALIK DAİRE(15)
Serkan Çakır
İkiçeşmelik, Kuşadası
2+1
28.8.2019
85 m²
1.000 TL
KUŞADASI KİRALIK, HAVUZLU SIFIR DAİRE(8)
Serkan Çakır
İkiçeşmelik, Kuşadası
2+1
28.8.2019
85 m²
Etiketli İlanlar

Aydın Kiralık Daire Fiyatları

Aydın şehrinde kiralık daire fiyatları Nazilli bölgesinde 597 TL'den başlayarak, Efeler taraflarında 1.377 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Aydın geneli ortalama fiyatı 1.421 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 1.388 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %10,68, son 10 yılda ise %260.99 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 13 yıl olarak görülmüştür.

Aydın Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Aydın şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 5 ilçeye göre bakarsak:

Aydın Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Aydın şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:

Aydın kiralık daire ararken nelere dikkat etmek gerekiyor
Aydın, yaşanılacak en güzel şehirlerimizdendir. İnsanların birbiriyle ilişkileri sıcacıktır, havası insanı yormaz, denize yakın, çok kalabalık olmayan ama gelişmiş illerimizdendir. Yazları gidilebilecek deniz imkânı çoktur. Didim, Kuşadası başta olmak üzere özellikle yazları hareketlidir. Ayrıca İzmir’e yakın olması da bir avantajdır. Bu güzelliklere sahip şehrimizde yaşamak isteyenler, Aydın kiralık daire ilanlarına bakarken Zingat.com sitesinden arama yapabilirsiniz. İstediğiniz özellikleri site üzerinden seçip anında en uygun ilanları görebiliyor, istediğiniz evin piyasa değerini hesaplayabiliyor ve size en uygun bölgedeki ilanları kolayca görebiliyorsunuz. İster satılık ister kiralık; onlarca ilan arasından aradığınızı bulabilirsiniz. Zingat.com Aydın kiralık daire arayışınızda en yakın yardımcınız olacak. Kiralık daire ararken dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunuyor. Bunları tek tek ele alalım;
- Kiralık daire ararken aylık ödeyebileceğiniz kira miktarını belirleyerek, cebinize uygun ilanlara bakmalısınız. Böylece zaman kaybından ve boşa harcanan emekten kurtulmuş olursunuz.
- Baktığınız kiralık dairenin kullanıma uygun yani içerisindeki eşyaların kullanılabilir olmasına dikkat etmelisiniz. Yer döşemeleri, dolapları, kapıları, mutfak tezgâhı gibi demirbaşların sağlam ve sağlıklı olması gerekir. Ayrıca baktığınız Aydın kiralık dairenin tadilat ve bakım, onarım gibi masraflarının olmamasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralık daire ararken ısı yalıtımı olan ilanlardan yana tercih yapmanız faydanıza olacaktır. Çünkü ısı yalıtımı bir evdeki ısı kaybını önler ve daha iyi ısınmayı sağlar. Ayrıca tasarruf etmeye imkân verir. Isı yalıtımı olan kiralık daire duvarlarında rutubet sorunlarıyla karşılaşmazsınız. Hem sağlıklı hem de konforlu bir ev ortamına kavuşmuş olursunuz.
- Yaşayacağınız kiralık dairenin güneş ışığı alıyor olmasını kontrol etmelisiniz. Güneş ışığı alan kiralık daire aydınlık olur ve daha kolay ısınır. Beğendiğiniz kiralık daireyi günün farklı saatlerinde ziyaret ederek cephesinin fayda sağlayıp sağlamayacağını kontrol edebilirsiniz.
- Kiralayacağınız dairenin konumunu doğru seçmelisiniz. Kiralık daire işe, okula, hastaneye, alışveriş merkezine, toplu taşıma araçlarına yakın mesafede olmalı. Böylece hayatınıza kolaylık sağlayacaktır.
- Ayrıca kiralayacağınız dairenin binası, çevresi güvenilir mi, yaşam standartlarınıza uygun mu araştırmalısınız. Aydın kiralık dairenin etrafında sağlığınızı olumsuz etkileyecek sanayi tesislerinin olmamasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralık daire büyüklüğü seçiminizi etkileyecek bir diğer özelliktir. Kiralık daire bakarken 1+1, 2+1 ya da daha fazla büyüklükte olan bir yer olması tamamen ihtiyaçlarınıza uygun olmalı. Evde yaşayacak kişi sayısına uygun bir seçim yapmalısınız. Ayrıca kiralık daire odalarının sayısının yanı sıra odalarının geniş olmasına ve oda şeklinin düzgün olmasına dikkat etmelisiniz. Kolonları ya da kirişleri yüzünden rahat yerleşemeyeceğiniz daireler size zorluk çıkaracaktır.
- Kiralık daire ararken fiyatının yanı sıra araştırmanız gereken rakamsal değerlerde bulunuyor. Mesela, aylık ödenecek aidat, bakım giderleri var mı bakmalısınız. Toplu konutlar içinden kiralık daire bakıyorsanız ortak giderleri de araştırmalısınız. Ayrıca depozito ve kapora gibi ön ödemeler isteniyor mu araştırmalısınız.
- Yaşamak istediğiniz Aydın kiralık dairenin depreme dayanıklı olmasını ve deprem yönetmeliğine uygunluğunu araştırmalısınız.
- Aradığınız kiralık daire bulduğunuzda gerçek mülk sahipleriyle muhatap olduğunuza emin olmalısınız. Ve ev sahipleri ile kira sözleşmesi yapmalısınız. Bu sözleşmenin noter onaylı olması haklarınızı koruyacaktır.
- Kira sözleşmesinde genel hükümler dışında yıllık kira artış oranınızı konuşmalı ve yazdırmalısınız. Ayrıca ödediğiniz kapora, depozito bulunuyorsa tutarlarıyla birlikte yazdırmalısınız.
- Evde eksik bir eşya varsa veya kiradan düşülerek sizin karşılayacağınız bir masraf varsa sözleşmeye yazdırmanız faydanıza olacaktır.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım