Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Efeler Kiralık Daire

(187 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.039 - 1.731 TL
12,33 Yıl
700 TL
AYDIN KİRALIK 1+1 ZAFER MAHALLESİNDE KÖŞE BİNA
Oktay Dindar
Zafer, Efeler
1+1
4gün önce
50 m²
1.200 TL
Efeler Zafer'de Kiralık 3+1 eşyalı asansörlü daire 1200 TL
Barış Mayadağ
Zafer, Efeler
3+1
13.9.2019
130 m²
900 TL
Efeler Meşrutiyet'te Kiralık eşyalı 2+1 3. kat daire 900 TL
Barış Mayadağ
Meşrutiyet, Efeler
2+1
8.9.2019
100 m²
900 TL
AYDIN MERKEZ SOĞUK KUYU KİRALIK DAİRE
İhtişam Emlak İnşaat Gayrimenkul Ofisi
Cuma, Efeler
2+1
Bugün
75 m²
1.400 TL
aydın efeler kiralık merkezi sistem ısıtma
Haydar Dönmez
Kurtuluş, Efeler
3+1
3gün önce
152 m²
1.500 TL
aydın efeler kiralık daire
Haydar Dönmez
Kurtuluş, Efeler
3+1
3gün önce
210 m²
950 TL
aydın kiralık merkezi sistem daire
Haydar Dönmez
Kurtuluş, Efeler
1+1
3gün önce
63 m²
850 TL
AYDIN MERKEZ ZAFER MAHALLESİ ÜNİVERSİTEYE YAKIN EŞYALI DAİRE
İhtişam Emlak İnşaat Gayrimenkul Ofisi
Zafer, Efeler
1+1
6gün önce
45 m²
Etiketli İlanlar

Efeler Kiralık Daire Fiyatları

Aydın şehrinde kiralık daire fiyatları Cumhuriyet bölgesinde 700 TL'den başlayarak, Zafer taraflarında 1.545 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Efeler geneli ortalama fiyatı 1.427 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 1.394 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %9,67, son 10 yılda ise %262.57 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 12 yıl olarak görülmüştür.

Efeler Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Efeler şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 4 ilçeye göre bakarsak:

Efeler Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Efeler şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 2 örnek projenin fiyat ortalaması:

Efeler kiralık daire
Aydın Efeler kiralık daire arayışında iseniz, bu ilçede kriterlerinize uygun dilediğiniz özelliklerde kiralık daireler bulabilirsiniz. İlanlara göz gezdire-rek aradığınız kiralık eve çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Efeler, Aydın’ın en büyük ve merkez ilçesi olarak bilinir. Hal böyle olunca şehirleşmenin de en hızlı bir biçimde gelişiyor. Eğitimden sağlık imkanları-na modern mimari yapılardan alışveriş merkezlerine kadar şehir halkının aradığı her şey ilçede mevcut. Tüm bu koşullar da Efeler kiralık daire se-çeneklerinin talep görmesine neden oluyor.
Aydın Efeler’de hangi daireler hızlı kiraya verilir?
Yatırım amacı ile alınacak olan konutların Efeler’de özellikle de hastane, okul ya da kamu kurumları etrafında kısa bir süre içinde hızla kiralanabili-yor. Bu durum ilçenin potansiyeline ve talep görmesine bağlı bir özellik. Mevcut durumda Efeler ilçesinde yatırım amacı ile elinde konutu bulunan pek çok kişi kolaylıkla kiracı bulabiliyor. Fakat yeni konut projelerinin yükselmeye başlaması konut sayısında olduğu gibi kiralık daire sayısında da artışı beraberinde getiriyor. Yeni projeler ve yepyeni daireler arasında özellikle üniversite öğrencileri düşünülerek metrekare bakımından daha küçük olan kiralık daireler dikkat çekiyor. Üniversite civarında bulunan bu kiralık daireler de kısa süre içerisinde kiraya veriliyor. Konut sahipleri kira-cı bulma konusunda sıkıntı yaşamıyor.
Şehrin organize sanayi bölgesi olan ASTİM de Efeler sınırları içinde yer alıyor. Organize Sanayi Bölgesi’ne ev sahipliği yapması nedeni ile özellikle ASTİM’e yakın olan Tepecik, Kocagür ve Çeştepe gibi mahallelerde bulu-nan konutların kiraya verilmesi oldukça kısa süre içinde tamamlanıyor.
Aydın Efeler’de kiralık daire ararken nelere dikkat edilmeli?
Aydın’ın en gelişmiş ilçesi olan Efeler aynı zamanda en kalabalık ilçe olma unvanını da elinde tutuyor. Orta ve Zafer mahallelerinde eski konutlar ye-rini daha modern ve konforlu dairelere bırakıyor.
Zafer Mahallesi öğrenciler tarafından en çok tercih edilen yerlerden olduğu için kiralık evler daha yüksek fiyattan veriliyor. Oysaki Cumhuriyet Ma-hallesi ve Zeybek Mahallesi aynı fiyat aralığında daha geniş kiralık daire seçenekleri sağlıyor.
Efeler kiralık daire seçenekleri değerlendirilirken fiyatın yanı sıra konu-tun yapımında kullanılan malzemeden işçiliğe kadar çoğu zaman geri plan-da kalan detaylara da dikkat edilmesi gerekir. Sınırlı bütçeye sahip olan ki-şilerin daha çok Zeybek Mahallesi ve Çeşmetepe Mahallesi’nde bulunan TOKİ konutlarını tercih edebilir.
Aydın Efeler’de üniversiteye yakın kiralık daireler
Aydın Efeler kiralık daire fiyat değerlendirmesi yapıldığında en yüksek ortalamaya Zafer Mahallesi’nin sahip olduğu görülüyor. Adnan Menderes Üniversitesi bünyesinde akademik eğitim veren pek çok fakültenin Zafer Mahallesi’nde toplanmış olması bu durumun ana kaynağı.
Yine üniversiteye yakınlığı nedeni ile Orta, Adnan Menderes ve Güzelhisar mahallelerinin de öğrenciler tarafından tercih edilmesi nedeni ile kira fiyat-larının yüksek olduğu gözleniyor.
Ulaşım konusunda zorluk yaşanmayan ilçede kiralık konut bakımından en uygun fiyatlara sahip olanlar arasında ise Cumhuriyet, Yedi Eylül, Fatih, Efeler ve Mimar Sinan Mahalleleri geliyor.
Aydın Efeler’de neden daire kiralamalı?
Efeler, Aydın’ın en yoğun ilçelerinden biri olmanın yanı sıra yüzölçümü olarak da en büyük ilçe olma özelliğine sahip. Bu neden ile Efeler pek çok ilçeye nazaran hem şehirleşme bakımından hem de altyapı bakımından daha hızlı gelişme gösteriyor.
Efeler kiralık daire fiyatlarının geniş skalası farklı bütçeye sahip olan her-kese uygun seçeneklerin bulunmasına imkân tanıyor. İlçenin sakin olması ve ilçedeki suç oranının düşük olması Efeler’i tercih edilir kılıyor.
Eğitim seviyesi yüksek olan ilçe tarım nedeni ile yaz aylarında mevsimlilik göç de alıyor.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım