Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Bafra Kiralık Daire

(2 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı382 - 636 TL/m²
23,08 Yıl
650 TL
BAFRA DA KİRALIK DAİRE
Tabakhane, Bafra
3+1
8.1.2020
150 m²
500 TL
BAFRA DA KİRALIK DAİRE
Emirefendi, Bafra
3+1
2Gün Önce
120 m²

Bafra Kiralık Daire Fiyatları

Standart bir 3+1 dairenin Bafra geneli ortalama fiyatı 514 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 502 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %10,12, son 10 yılda ise %85.5 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 23 yıl olarak görülmüştür.

Bafra kiralık daire arayışına katkı sağlayacak bilgiler
Kirada yaşayanlar için ev bulmak, eşya taşımak çok zahmetli bir iştir. İstenilen özelliklerde kiralık daire bulmak bazen çok uzun zaman alır. İstediğiniz özelliklere sahip Bafra kiralık daire bulmak için Zingat.com sitesinden daire aramalısınız. Zingat.com sitesinin akıllı arama motoru sayesinde seçeceğiniz kriterlere sahip istediğiniz konumda ve fiyattaki evi anında görebilirsiniz. Bafra kiralık daire arayışını kolaylaştıran Zingat.com sayesinde artık kiralık daire bulmak zahmetli bir iş olmaktan çıkıyor. Kiralık daire ararken evin konumu, büyüklüğü ve fiyatı gibi birçok özelliğe dikkat etmek gerekiyor. Kiralık daire seçiminde pişman olmamak için şunlara dikkat etmek gerekiyor;
- Kiralık daire fiyatının bütçenize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Sizi zorlayacak tutarlardan uzak durmalısınız.
- Kiralık daire konumu seçerken de size fayda sağlayacak yerlerden olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü hastaneye, çarşıya, okula, işe toplu taşıma araçlarına ya da duraklarına yakın mesafedeki Bafra kiralık daireler size daha çok avantaj sağlayacaktır. Kiralık daire konumunda dikkat etmeniz gereken bir özellikte bulunduğu çevrede sağlığı olumsuz etkileyen atıkları çevreye salan tesis ve sanayi bölgesi olmamasıdır. Her şeyden önce can sağlığınızı koruyacak kiralık dairelerde oturmalısınız.
- Kiralık daire ararken bakım ve onarım gibi giderleri olmayan yerleri seçmelisiniz. Yaşayacağınız yerin tesisat sorunları olmamalı, parkeleri, döşemeleri, dolapları, kapıları sağlam olmalı. İçerisinde rahatça yaşayabileceğiniz, konforlu bir yaşam alanı sunmalı.
- Kiralık dairenin ısı yalıtımı özelliği olması da bir seçim kriteriniz olmalı. Isı yalıtımı sayesinde kiralık dairede ısı kaybı olmaz. Böylece doğalgaz faturaları da daha az gelir. Ve ısı yalıtımı duvarlarda oluşabilecek küf, mantar gibi rutubet sorunlarını da engeller. Hem tasarruf sağlayan hem de konfor sağlayan bir özellik olarak ısı yalıtımlı daireleri seçmelisiniz.
- Kiralık daire bakarken bulunduğu çevrenin, bölgenin yaşam tarzınıza, ihtiyaçlarınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde yaşadığınız yerde mutsuz olursunuz.
- Bafra kiralık daire ararken cephesine dikkat etmelisiniz. Güneş ışığından faydalanan cephesel özelliklere sahip daireler daha avantajlı olacaktır. Güneş ışığı alan dairenin odaları aydınlık olacaktır ve daha kolay ısınacaktır.
- Kiralık daire ararken aidat gibi yan giderleri de araştırmalısınız. Özellikle site tarzındaki güvenlikli kiralık dairelerde kira bedeli gibi aidatlar olduğu için çok dikkat olmalısınız.
- Kiralamak istediğiniz kiralık dairenin ödenmemiş geçmiş faturalarının olup olmadığını araştırmalısınız. Ödenmeyen borçlar yüzünden mağdur olabilirsiniz.
- Yaşayacağınız kiralık dairede ev sahibi ya da akrabalarının olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü aynı binada olduğunuzda en ufak bir konu fazlaca büyüyebiliyor. Bu durumda da sıkıntılarınız hiç bitmez.
- Baktığınız Bafra kiralık daire için depozito, kapora isteniyor mu araştırmalısınız. Bu bedeller için de bütçe ayırmalı ve bütçenizi aşıp aşmayacağının kontrolünü yapmalısınız.
- Kiralık daire tutarken mutlaka mülk sahipleri ile kira sözleşmesi yapmalısınız. Kira sözleşmenizde ödediğiniz her kalemi, yaptığınız her masrafı tutarları ve açıklamalarıyla birlikte yazdırmalısınız.
- Kiralık daireyi teslim aldığınız şartları, mesela eksik bir şey var mıydı, sizin eklediğiniz bir şey var mıydı yazdırmalısınız. Yine evden çıkarken yapılması istenen şeyleri de konuşmalı ve sözleşmeye yazdırmalısınız. Kira sözleşmesi sadece kiracıyı değil aynı zamanda mülk sahibini de koruyan bir anlaşmadır.
- Kira ödemelerinizi elden teslim etmemelisiniz. En doğru ödeme şekli her zaman bankalar aracılığıyla, ispatlı bir şekilde yapılması olacaktır.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım