Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Samsun Kiralık Daire

(661 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
Piyasa Bilgisi Samsun
100 m² Kira Aralığı539 - 899 TL/m²
20,31 Yıl
2.500 TL
ATAKUM SAHİLDE SİTE İÇERİSİNDE,GÜVENLİKLİ,EŞYALI KİRALIK 3+1
Barbaros Köseoğlu
Cumhuriyet, Atakum
3+2
2Gün Önce
140 m²
1.250 TL
Atakum Cumhuriyet'te eşyalı 1+1 Kiralık Daire
İdeal Gayrimenkul
Cumhuriyet, Atakum
1+1
3Gün Önce
70 m²
1.350 TL
Atakum Esenevler'de Kiralık Daire
Ahmet Mahir Gölcü
Esenevler, Atakum
2+1
2Gün Önce
120 m²
1.100 TL
Atakum Denizevleri'de Kiralık Daire
Esenevler, Atakum
1+1
2Gün Önce
85 m²
800 TL
Haus-Fatih'ten Türk-İş'te Kiralık 3+1 Daire
Fatih Kalınsazlıoğlu
Mimarsinan, Atakum
3+1
4Gün Önce
130 m²
900 TL
Atakum Körfez'de Kiralık Daire
Derviş Kılıç
Körfez, Atakum
1+1
14.2.2020
57 m²
2.250 TL
SAHİL YOLUNDA CADDEYE CEPHE SÜPER LÜKS 3+1 KİRALIK DAİRE
Özbay Özcan
Güzelyalı, Atakum
3+1
10.2.2020
190 m²
2.400 TL
İstiklal Cad Şehir Kulübü karşısı Özel Tasarım 4+1 Lüks Daire
B. Buğra Serdar
19 Mayıs, İlkadım
4+1
27.1.2020
225 m²
900 TL
HANÇERLİDE EŞYALI KİRALIK DAİRE
Mehmet Köse
Hançerli, İlkadım
1+1
2Gün Önce
60 m²
950 TL
Atakum Esenevler Tramvay durağına cephe
Ahmet Mahir Gölcü
Esenevler, Atakum
2+1
4Gün Önce
100 m²
3.200 TL
HAUS-Fatih'ten Güzelyalı'da Kiralık Lüx 4+1
Fatih Kalınsazlıoğlu
Güzelyalı, Atakum
4+1
6Gün Önce
245 m²
1.000 TL
TARANWAYA CEPHE 105 M2 SÜPER LÜXS KİRALIK 2+1 DAİRE
Özbay Özcan
Körfez, Atakum
2+1
29.1.2020
110 m²
1.150 TL
2+1 kiralık daire
İdeal Gayrimenkul
Esenevler, Atakum
2+1
2Gün Önce
125 m²

Samsun Kiralık Daire Fiyatları

Samsun şehrinde kiralık daire fiyatları Bafra bölgesinde 514 TL'den başlayarak, Atakum taraflarında 926 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Samsun geneli ortalama fiyatı 740 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 724 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %7,12, son 10 yılda ise %62.33 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 20 yıl olarak görülmüştür.

Samsun Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Samsun şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 4 ilçeye göre bakarsak:

Samsun Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Samsun şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 2 örnek projenin fiyat ortalaması:

Samsun kiralık daire
Karadeniz’in gözde illerinden Samsun kiralık daire seçenekleri ile karşınızda! Geniş fiyat seçenekleri ile kiralık ev arayanlara farklı alternatifler sunuyor. Siz de bu ildeki kiralık evler arasından kendinize ve bütçenize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Türkiye'nin, Orta Karadeniz bölümünde yer alan Samsun doğusunda Ordu, güneyinde Tokat, Amasya ve Çorum ve batısında Sinop ile komşudur. Karadeniz'e kıyısı olan şehir 17 ilçeye sahiptir. “Karadeniz’in başkenti” unvanına sahip il, eğitim, ulaşım, sanayi, ticaret, sağlık, ve ekonomi konusunda bölgenin en gelişmiş şehridir.
Milattan önce 60 bin yılına dayanan öyküsü ile dikkat çeken Samsun, pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Sırasıyla, Kaşkalar, Hititler, Persliler, Pontus Roma ve Bizanslıların hakimiyetinde kalan şehir bir dönem de Ceneviz kolonisi olmuştur. Ardından Osmanlı hakimiyetine girmiştir. Cumhuriyetin kurulmasında büyük bir payı olan şehire, bugün hala "19 Mayıs Kenti” denmektedir. Her ne kadar modern tarih alanında tartışmalı bir konu olsa da ünlü tarihçi Heredot tarafından Amazonlar’ın yani kadın savaşçıların burada yaşadığı iddia edilir.
Ilıman bir iklime sahip olan Samsun, kalabalık, sosyal ve hareketli bir şehirdir. Yemyeşil ormanlara sahip olan Samsun il merkezi, kuzeyden Karadeniz, doğudan Çarşamba, batıdan Bafra ile Ondokuzmayıs güneyden ise Kavak ve Asarcık ilçeleri ile çevrilidir. Kızılırmak ve Yeşilırmak Samsun’dan denize dökülmektedir. Tarım ve hayvancılığın özellikle balıkçılığın öne çıktığı şehir, aynı zamanda sanayi alanında da gelişmiştir. İlin en büyük ilçelerinden Tekkeköy, Organize Sanayi Bölgesi ve Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesi ile binlerce kişiye istihdam sağlamaktadır. Uzun bir kıyıya sahip il, aynı zamanda deniz turizminde Mert, Fener, Bandırma, Atakum ve Atakent plajları ile öne çıkar. Yayla ve doğa turizmi ile de popüler olan ilde, yamaç paraşütü de yapılmaktadır.

Neden Samsun kiralık daire seçeneklerini değerlendirmelisiniz?
İl genelinde pek çok hastane mevcuttur. İlkadım’da Samsun Gazi Devlet Hastanesi, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ondokuz Mayıs Şehir Sağlık Merkezi, Liv Hospital Samsun; Atakum’da 19 Mayıs Üniversitesi Hastanesi Polikinliği, VM Medical Park Samsun Hastanesi, Büyük Anadolu Hastanesi sağlık alanında öne çıkan hastaneler arasındadır. Ulaşım konusuna Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Gar arasında etkili bir ulaşım aracı olan tramvay, Samsun’da hem öğrencilere hem de bölge halkına büyük kolaylık sağlamaktadır. Otobüs ve minibüsler de şehrin en önemli toplu taşıma araçları arasındadır. Samsun kiralık daire seçeneklerine göz atıyorsanız, kiralık dairenizi özellikle toplu taşıma araçlarına yakın bölgelerden seçmeniz avantajlı olacaktır. İl, köklü üniversitesi ile sosyal ve kültürel olanaklara sahip olurken; ilk orta ve lise seviyelerindeki okullarla; eğitim olanakları konusunda da gelişmiş bir yapıya sahiptir. Samsun kiralık daire fiyatları; ulaşım noktalarına yakınlık, binanın inşa edildiği yıl ve evin özelliklerine göre farklılık gösterebiliyor. Şehrin merkezi yerleri içinde bulunan ilçeleri İlkadım ve Altınkum’da yer alan kiralık daireler hareketli ve popüler bölgeler olarak öne çıkıyor. Samsun ilinde ulaşımın rahat olduğu ve toplu taşımaların bir çok noktaya erişim sağladığı yerlerde bulunan kiralık daireler ise genel olarak Esenevler ve Canik gibi yerleşimler yerleri. Canik, Yeşilova ve Gazi mahallelerinde yer alan Toki projeleri dahilinde sunulan kiralık evler uygun fiyat arayanların tercihi olabiliyor.

Samsun ilinde kiralık evler ve özellikleri nelerdir?
Samsun kiralık daire arayanlar için kiralık daireler geniş bir yelpazede sunuluyor. Şehir sanayi, eğitim, tarım, kültür alalındaki gelişmişliği emlak sektöründe sergiliyor. İl genelindeki kentsel dönüşüm ile binalar yenileniyor ve Samsun’un çehresi değişiyor. Yepyeni ve modern konutların varlığı ile farklı kiralık ev seçenekleri sunabilen Samsun, bu açıdan geniş fiyat aralıklarına da sahip. Samsun kiralık daire fiyatları özellikle sahil şeridindeki ilçelerde (Bafra, Alaçam, Tekkeköy, Canik, İlkadım, Terme, Çarşamba, Atakum ve 19 Mayıs gibi) ilçelerde il ortalamasının üzerinde seyrediyor. Özellikle hem üniversiteye ev sahipliği yapan hem de turistik bölge olan Atakum, yepyeni binalar ve farklı metrekare büyüklüklerindeki kiralık evlerle geniş seçenekler sunarken; fiyat bazında diğer ilçelerin üzerine çıkıyor. Samsun’da, güvenlikli ve sosyal tesisleri bulunan lüks sitelerden sıfır kiralık evler bulabileceğiniz gibi; bütçeniz doğrultusunda tekil binada daire ya da bahçesi olan bir müstakil ev bulabilirsiniz.

Samsun’da üniversiteye yakın kiralık daireler nerede?
Samsun kiralık daire seçenekleri içinde öğrenci nüfusunun yoğun olduğu semt üniversiteye yakın olan Atakum ilçesi olarak öne çıkıyor. Üniversitenin bulunduğu yer olan Kurupelit bölgesi yine öğrenciler için popüler bir bölge. Öğrenci nüfusu ikamet etmek için genel olarak Türkiş ve Kurupelit arasında kalan bölgeyi seçiyor. Canik Başarı Üniversitesi ise Canik ilçesinin Gürgenyatak Köyü’nde bulunuyor.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım