Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Bağcılar Kiralık Dükkan / Mağaza

(97 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.142 - 1.904 TL/m²
17,46 Yıl
1.800 TL
Bağcılar kirazlı kiralık depolu dükkan
Kirazlı, Bağcılar
4Gün Önce
1101 m²

İstanbul / Bağcılar Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Bağcılar kiralık daire fiyat artışı %519,37 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İstanbul kiralık fiyat artışı %409,91 oldu.

2018 yılında Bağcılar ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.405,00 TL iken, bu yıl için Bağcılar kiralık ev ortalama fiyatı 1.374,00 TL oldu.

Bağcılar ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %-2,21 azalış gösterdi.

Bağcılar kiralık dükkân bulmak için hangi özelliklere dikkat etmek gerekir
Bağcılar kiralık dükkân ararken konum, fiyat ve getiri olarak en çok fayda sağlayacak mekânı seçmelisiniz. İstediğiniz tüm özelliklere sahip kiralık dükkânı bulmak için Zingat.com sitesini ziyaret etmelisiniz. Site üzerinden seçeceğiniz kriterlerle anında Bağcılar kiralık dükkânı bulabilirsiniz. Kiralık dükkân ilanlarına bakarken şu özelliklerine de dikkat etmelisiniz;
- Kiralık iş yerinizi araştırmaya başlarken belirli bir düzen dâhilinde işe başlamanızda fayda vardır. İlk olarak Bağcılar kiralık dükkân için bütçenizi belirleyip, bu bütçe dâhilinde uygun fiyatlı yerleri inceleme altına almalısınız.
- İncelemesini yaptığınız kiralık dükkânın kullanım amacınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Dükkân olarak kiralayacağınız yerde işinizi yapabilmek adına gerekli ruhsatı alabilmeniz için bu konuya dikkat etmelisiniz.
- Kiralık dükkânın büyüklüğü yine yapacağınız işe uygun büyüklükte olmalı. Kafe veya restoran gibi gıda sektörüne yönelik bir dükkânın mutfağı, deposu, kileri, lavabosu olması gerekirken bir market için sadece ürünleri koyacak bölüm yeterlidir. Bu nedenle büyüklük ihtiyacınıza göre belirlenmeli.
- Özellikle gıda sektöründe bir iş yapacaksanız kiralayacağınız yerin bacası olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi hâlde sizi zorlayacak masraflar yapmak zorunda kalabilirsiniz.
- Bağcılar kiralık dükkân bulunduğu lokasyonu doğru seçmelisiniz. Çünkü bulunduğu lokasyon müşteri trafiğini artırır. Kiralık dükkân ararken olası müşterilerin geçiş noktası olan caddelerden birinin üstünde, kalabalık ve kolay ulaşılabilir olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralayacağınız iş yerinin ön cephesinin geniş olması, bahçesinin ya da otoparkının bulunması sizi avantajlı duruma getirecektir. Cephe genişliği ve geniş vitrini sayesinde ücretsiz reklam yapma şansı yakalayabilirsiniz. Böylelikle pazarlama giderlerini azaltmış olursunuz. Bahçe veotopark ise arabası olan müşterilerinize büyük kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca bahçesi olan yerlerde açık havadan yararlanma imkânı da bulunur.
- Kiralık dükkân ilanlarını incelerken sizi mağdur edecek geçmişten gelen vergi ya da fatura borcu olup olmadığını da araştırmalısınız.
- Kiralayacağınız iş yerinin deprem yönetmeliğine uygun yapılmasını ve depreme dayanıklı olması sizin ve çevrenizdekilerin can ve mal güvenliği açısından büyük öneme sahiptir. Revizyon gerektiren eskimiş yapılar istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir.
- Kiralanacak olan Bağcılar kiralık dükkânın bakımlı bir yer olmasına ve masraf yaratmayacak bir yer olmasına dikkat etmelisiniz. Kiralık iş yerinin tadilat sorunlarının olmaması, kapılarının, camlarının, dolaplarının sağlam olması gerekir.
- Kiralık daire ararken depozito ve kaparo gibi bedellerin de bütçenize uygun olduğuna emin olmalısınız.
- İşinizin gerektirdiği iç düzenlemeler için baştan mülk sahibi ile konuşmalı ve sorun yaratacak durumları ortadan kaldırmalısınız.
- Kiralık iş yeri için konuştuğunuz kişi ya da kişilerin gerçek mülk sahibi veya yasal vekili olmasına dikkat etmelisiniz. Sahtekârlıklara karşı her zaman tedbirli davranmanız faydalı olacaktır.
- İş yerinizi kiralarken, sahibi ile noter onaylı kira sözleşmesi düzenlemelisiniz. Bu sözleşmeye karşılıklı bilgiler, kira bedeli, kira tarihi dışında kiralık iş yeri için ödediğiniz her türlü bedeli tutarlarıyla birlikte yazdırmalısınız.
- Yıllık kira artış oranınızı en baştan konuşup sözleşmede yer vermelisiniz.
- Aylık ödeyeceğiniz Bağcılar kiralık dükkân bedelini elden teslim etmemelisiniz. Kira bedellerinizi banka aracılığıyla ödemelisiniz. Bu durum hem güvenliğiniz, hem de yasal olarak önem teşkil etmektedir.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım