Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Balıkesir Satılık Bahçe

(151 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Satış Aralığı185.484 - 309.140 TL
21,13 Yıl
42.250 TL
Yol Kenarı satılık hobi Bahçesi..
Ferit Çakı
Büyükdere, Havran
11.9.2019
400 m²
15.500 TL
İvrindi Osmanlar'da Satılık Bahçe
Ferit Çakı
Osmanlar, İvrindi
11.9.2019
321 m²
1.250.000 TL
Havran Camiikebir'de Satılık Bahçe
Ferit Çakı
Camiikebir, Havran
3.9.2019
103000 m²
255.500 TL
Havran Tepeoba'da Satılık Bahçe
Ferit Çakı
Tepeoba, Havran
29.8.2019
5741 m²
155.000 TL
Bandırma Çarıkköy'de Satılık Bahçe
Mutlu Çakır
Çarıkköy, Bandırma
31.8.2019
5100 m²

Balıkesir Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Balıkesir satılık daire fiyat artışı %165,73 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Balıkesir ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 192.598,00 TL iken, bu yıl için Balıkesir satılık ev ortalama fiyatı 233.121,00 TL oldu.

Balıkesir ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 2.331 TL'dir. Balıkesir ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %21,04 artış gösterdi.

Balıkesir satılık bahçe almayı planlayanlar için tavsiyeler
Şehir hayatının kalabalığından sıkılmış, betonermeliğinden bunalmış insanlar için en doğru yatırım satılık bir bahçe almaktır. Hem maddi anlamda hem de hayatına yatırım olacak bir seçenek bu. Çünkü insan stresi atmak için bağ, bahçe ile uğraşabilir. Ya da şehir yaşamından kaçamaklar yapmak için kendine güzel, sakin, huzurlu bir yuva yaratabilir. Toprağı özleyenler için satılık bahçe almak en büyük mutluluk olacaktır. Gönlünüzce keyif yapabileceğiniz bir yere sahip olmanın verdiği mutluluk hiçbir şeyle ölçülemez. Balıkesir satılık bahçe almak için hemen “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. İstediğiniz özelliklere sahip satılık bahçeyi kolayca bulup, hayallerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Balıkesir satılık bahçede ister tarım yapın, ister yuvanızı yapın. Alacağınız arsada küçük bir kulübe yapıp yazları mangala, bostana gidebilirsiniz. Satılık arsa alırken nelere dikkat etmek gerektiğine bakalım.
- Balıkesir satılık bahçe aşırken kullanım amacınızı belirlemeniz size fayda sağlayacaktır. Ne için kullanacaksanız buna uygun bir bahçe bulursunuz. Tarım için mi, üzerine bina yapmak için mi kararlaştırmalısınız.
- Satılık bahçe ararken yaşamak istediğiniz bir yer olsun istiyorsanız bulunduğu yerde nüfusun olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü kimsenin olmadığı kıyıda köşede kalmış yerde ne su olur ne elektrik. Bunları bağlatmak için de nüfusun olması gerektiğini unutmayınız.
- Yatırım amaçlı alacağınız Balıkesir satılık bahçenin gelişime açık bölgelerden olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece ucuza alıp değerlendiğinde kat kat fazlasına satabilirsiniz.
- Almak istediğiniz arsanın yola yakın olması, yol bağlantılarının bulunması kısacası ulaşım kolaylığının bulunması gerekir.
- Satılık bahçenin şeklinin yamuk ya da yuvarlak olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü arsayı değerlendirirken sınırlarının şekli yapmak istedikleriniz için zorluk yaşatabilir. Bu yüzden kare ya da dikdörtgen şeklinde bahçeleri almanız avantajınıza olacaktır.
- Ayrıca Balıkesir satılık bahçe alırken arazinin yapısını inceletmelisiniz. Zemin durumu üzerine bir şey yapılacaksa muhakkak öğrenilmeli. Ve genel altyapı hizmetlerinden yararlanma imkanları da olmalı.
- Satılık bahçe almadan önce imar durumu ve iskân iznini de araştırmalısınız. İmar izni var ise konut mu ya da ticari mi olduğu da bahçeye değer katacak özelliklerdir. İmar durumunu araştırırken kulaktan duyma bilgilerle değil resmi belgelere hareket etmelisiniz. Bu yüzden satılık bahçenin imar durumunu araştırmak için bağlı olunan belediyenin imar ve şehircilik müdürlüğünden, resmi imar durumu belgesi alarak kontrolleri sağlamalısınız.
- Satılık bahçenin tapu kaydını da araştırmalısınız. Tapudaki görünen durumun size söylenen bilgilerle aynı olduğunu karşılaştırmalısınız. Satılık bahçe alırken tapunun müstakil olması daha çok avantaj sağlar. Eğer hisseli tapulu olan yerlerle karşılaşırsanız mutlaka parsellenmiş yerleri tercih etmelisiniz.
- Tapu Müdürlüğünden satılık bahçe üzerinde herhangi bir kısıtlama olup olmadığını araştırmalısınız. Satın almak istediğiniz bahçenin ödenmemiş vergi borçlarının, ipotek, haciz ve benzeri durumların olmadığına dikkat etmelisiniz.
- Satılık bahçe alırken yeni düzenlemelerden de haberdar olmalısınız. Çünkü yapılan son düzenlemelerden biri tarım arazilerini koruma amaçlı. Toprak koruma ve arazi kullanım kanunuyla tarım arazileri yatırım aracı olmaktan çıkarılmaya çalışılıyor. Bu yüzden aldığınız satılık bahçenin arsa niteliğinde mi yoksa arazi niteliğinde mi olduğuna dikkat etmelisiniz.
- Bir diğer düzenleme de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sağlandı. Tarım arazileri bu bakanlığın belirlediği büyüklüklerin altındaysa ifraz edilemiyor. Mutlak tarım arazilerinde ve özel ürün arazilerinde 2 hektarın altında kalan araziler hisselendirilemiyor, pay ve paydaş sayıları arttırılamıyor. Satılık bahçe alımı yapacaksanız tüm bu konulara dikkat etmelisiniz.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım