Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Başakşehir Kiralık Dükkan / Mağaza

(94 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.149 - 1.915 TL/m²
22,17 Yıl
10.000 TL
Bahçeşeşehir Bahçekent Flora'da Kiralık 410 m2 Natamam Dükkan
Uğur Eryiğit
Bahçeşehir 1. Kısım, Başakşehir
9.10.2019
410 m²

İstanbul / Başakşehir Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Başakşehir kiralık daire fiyat artışı %268,80 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İstanbul kiralık fiyat artışı %402,10 oldu.

2018 yılında Başakşehir ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.299,00 TL iken, bu yıl için Başakşehir kiralık ev ortalama fiyatı 1.382,00 TL oldu.

Başakşehir ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %6,39 artış gösterdi.

Başakşehir kiralık mağaza arayışında dikkat edilmesi gerekenler

Kiralık iş yeri seçimi kiralık eve göre daha yoğun bir araştırma gerektirebilir. Çünkü kiralık mağaza seçiminde başkalarını da hesaba katmalı ve müşterilere yönelik seçimlerde bulunmalısınız. Ama kiralık dairede kendi istekleriniz ve durumunuza dikkat etmeniz yeterli olur. Bu nedenle Başakşehir kiralık mağaza ararken geniş kapsamlı düşünmeniz gerekir. Kiralık iş yeri arayışında birçok konuya dikkat etmelisiniz. Bu nedenle de önünüzde seçeneklerinizin, olması gerekir. Zingat.com sitesi sunduğu geniş yelpaze ile istediğiniz özelliklere sahip ilanları kolayca bulmanıza yardımcı olur. İstediğiniz özelliklere sahip Başakşehir kiralık mağaza bütçenize uygun olmalı. Kendi masraflarını çıkartmasının yanı sıra size iyi bir kazanç sağlaması da gerekir. Bu yüzden kiralık mağaza arayışınızda şu kriterlere dikkat etmelisiniz;

 • Kiralamaya karar verdiğiniz mağazanın yapısının kullanım amacınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Yapacağınız iş için ruhsat alabilmeniz adına da bu önemli bir konu. İş yerinizin işinizi yapabilmenize uygun olması gerekir. Bir market ile bir butiğin gerektirdiği mağaza özellikleri farklıdır. Bu yüzden kiralayacağınız yer işinizin gereklerini karşılamalı.
 • Başakşehir kiralık mağaza ararken cephesi geniş olan yerleri tercih etmenizde fayda vardır. Cephe genişliği olan mağaza sahibine ücretsiz reklam yapma fırsatı sunar. Ayrıca bir mağazanın kendini göstermesi, içindeki ürünler hakkında bilgi verebilmesi için bir iyi vitrininin olması gerekir. Geniş bir cephesi olan kiralık mağazada geniş bir vitrine sahip olursunuz.
 • Kiralayacağınız mağazanın büyüklüğüne karar verirken işinizin gereklerini göz önünde bulundurmalısınız. Bir kıyafet mağazası için ürünlerinizi sergileyeceğiniz alan ve personel odası yeterliyken bir restoran için ayrıca depo, kiler, mutfak olması gerekir. Bu yüzden seçeceğiniz kiralık mağazanın ihtiyaçlarınıza uygun büyüklükte olması gerekir.
 • Seçeceğiniz Başakşehir kiralık mağaza konumunu doğru seçmelisiniz. Kiralık mağaza cadde üstünde veya insan trafiğinin yoğun olduğu bir yerde olmalı. İnsanların rahat ulaşım sağlayabileceği ve herkesin görebileceği konumda olması iyi bir kazanç sağlamasına yardımcı olacaktır. Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerden kiralık mağaza bulmanız daha avantajlı olacaktır.
 • Kiralık mağaza ararken, tutmak istediğiniz yerin ödenmemiş faturalarının olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde mağdur olabilir ve olumsuz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Kiralık mağaza için düzenleme yaparak masraf yapacaksınız ama kiralayacağınız yerin bakım, onarım gibi canınızı sıkacak tadilat masraflarının olmamasına dikkat etmelisiniz. Kiralayacağınız yerin bakımlı olmasına, tesisatlarının sağlam olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Kiralamak istediğiniz mağaza yeni ise deprem yönetmeliğine uygunluğunu, yıllanmış ise depreme dayanıklı olmasını araştırmalısınız. Can güvenliğinizi tahliye atacak yapılardan uzak durmalısınız.
 • Başakşehir kiralık mağazayı araştırırken aylık ödeyeceğiniz aidat giderleri gibi yan giderlerinin olup olmadığını araştırmalısınız. Seçim kararlarınızı etkileyecek bir nitelik olarak karşınıza çıkacaktır.
 • Aradığınız kiralık mağazayı bulduğunuzda mutlaka mağaza sahibi ile kira sözleşmesi yapmalısınız. Muhatap olduğunuz kişi ya da kişilerin gerçek mülk sahibi veya ona yasal olarak vekalet eden kişiler olduklarını da araştırmalısınız.
 • Yapacağınız kira kontratının noter onaylı olması gerekir. Bu sözleşmeye kiralık mağaza için ödediğiniz kapora, depozito gibi giderler varsa mutlaka tutarları ile birlikte yazdırmalısınız.
 • Tutacağınız kiralık mağazanın yıllık kira artışını baştan konuşup net miktarlarla sözleşmeye yazdırmalısınız. Enflasyon oranında gibi yuvarlama rakamlar yerine net rakamlar daha çok fayda sağlayacaktır.
 • Kiralık mağaza bedelini öderken ödemelerinizi elden yapmamalısınız. Kira bedellerini yasanın da söylediği gibi bankalar aracılığıyla mülk sahibine teslim etmelisiniz. Hem böylece oluşabilecek sorunlara karşı, elinizde kiranızı ödediğinize dair bir belge olur.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
 • Kiralık Favori İlanlarım