Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Bayraklı Kiralık Dükkan / Mağaza

(21 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı967 - 1.611 TL/m²
19,79 Yıl
17.000 TL
BAYRAKLI MERKEZİNDE KÖŞE KONUMLU DÜKKAN
Point Gayrimenkul Değerleme
Mansuroğlu, Bayraklı
11.10.2019
400 m²

İzmir / Bayraklı Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Bayraklı kiralık daire fiyat artışı %437,08 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İzmir kiralık fiyat artışı %500,00 oldu.

2018 yılında Bayraklı ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.112,00 TL iken, bu yıl için Bayraklı kiralık ev ortalama fiyatı 1.186,00 TL oldu.

Bayraklı ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %6,65 artış gösterdi.

Bayraklı kiralık dükkân seçimini kolaylaştıracak bilgiler
Kullanım amacınıza uygun olan dükkânı bulmak için Zingat.com sitesinden yardım alabilirsiniz. İstediğiniz özellikleri girerek anında en uygun ilanları görüntüleyebilirsiniz. Kiralamak istediğiniz dükkânın özelliklerine, size fayda sağlamasına ve kazancınıza katkı sağlamasına dikkat etmelisiniz. Bayraklı kiralık dükkân ilanlarına bakarken seçiminizi kolaylaştıracak özellikleri şöyle sıralayabiliriz.
- Kiralayacağınız iş yerinin büyüklüğü kullanım amacınıza uygun olmalı. Yapacağınız işin ihtiyaçlarına karşılayan ilanlara bakmalısınız. Mesela bir büfe ile restoran için aynı büyüklük yeterli gelmez. Büfe için 4 metrekare yer yeterliyken restoranda masa ve sandalyelerin sığacağı geniş bir alan ve mutfak, depo, kiler gibi bölümlerin de olması gerekir. Bu yüzden ihtiyaçlarınızı belirlemeli ve arayışınızı buna göre yapmalısınız.
- Bayraklı kiralık dükkân ararken kira tutarını karşılayabileceğinize dikkat etmelisiniz. Özellikle iş yerinizden gelecek kazanç ile kira ödeyeceğinizden ilk aylarda zorluk yaşayabileceğinizi hesaba katmalısınız.
- Kiralayacağınız dükkânın cephesi olması ve cephesinin geniş olması da artı bir değer olacaktır. Çünkü cephe genişliği size vitrin yapma imkânı sunar. Böylece ücretsiz tanıtım ve reklam yapabilir ve daha çok müşteri çekerek kazancınızı arttırabilirsiniz.
- Kiralayacağınız Bayraklı kiralık dükkânın cadde üstü olması, iş merkezlerinin ya da kalabalığın yoğun olduğu bölgelerde olması daha çok avantaj sağlayacaktır. Kısacası kiralayacağınız dükkânın kolay ulaşılabilir olması gerekir. Böylelikle daha çok tercih edilirsiniz.
- Kiralık dükkân ararken, ödenmemiş fatura borçlarının olmamasına ve üzerinde kısıtlamaların bulunmamasına dikkat etmelisiniz.
- Beğendiğiniz kiralık dükkânda işyeri ruhsatı alıp alamayacağınızı kontrol ettirmelisiniz. Çünkü birçok masraf yapıp her şeyi ayarladıktan sonra izin alamamanız tüm işlerinizi alt üst eder, sizi zor durumda bırakabilir.
- Kiralık dükkân ararken bakımlı ve kullanıma uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Bina duvarlarının, işyerinde bulunan dolapların, pencerelerin, kapıların sağlam olması gerekir. Ayrıca iş yerinize yapacağınız iç düzenlemeler varsa mülk sahibinin buna izin veriyor olmasına da dikkat etmelisiniz.
- Kiralayacağınız iş yerinin otoparkı olması, bahçesi olması size avantaj sağlayacak artı değerlerdendir. İnsanlar, özellikle araçlarını park edecek yerler bulmak konusunda sıkıntı yaşadıkları için bu konuda hizmet sunan yerlere gitmeyi tercih ediyor. Yani tercih edilirliğinizi arttıracak bir özelliktir.
- Özellikle insanların sürekli gelip gideceği ya da gıda sektörüne yönelik bir iş yapacaksanız, kiralık işyerinin balkonu olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralayacağınız yerin deprem yönetmeliğine uygunluğunu, depreme dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Kendinizin ve müşterilerinizin can güvenliğini tehlikeye atmamalısınız.
- İstediğiniz özellikteki Bayraklı kiralık dükkânı bulduğunuzda gerçek mülk sahipleri ile kira sözleşmesi yapmalısınız. Bu sözleşmenin noter onaylı olması gerekir. Böylece resmi makamlarda da geçerlilik kazanacaktır.
- Kira sözleşmenizde karşılıklı taleplerinizi yazılı olarak bulundurmalısınız. Kiralık dükkân için ödediğiniz depozito, kapora gibi kalemler varsa açıklamalı ve tutarlarıyla birlikte yazdırmalısınız.
- Kiralık dükkânın kirasını banka aracılığıyla ödemelisiniz. Böylece ispatlı belgeler bulunur hem de yasalara uygun davranmış olursunuz. Bu konuda mülk sahibinin farklı talebi olursa baştan konuşmalı ve bu konuda net tavrınızı koymalısınız. Sözleşme üzerine banka hesap bilgileri bulunması da bu yüzden önemlidir.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım