Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İzmir Kiralık Dükkan / Mağaza

(462 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi İzmir

100 m² Kira Aralığı1.062 - 1.770 TL
18,11 Yıl
18.000 TL
TUREM DEN KURUMSAL FİRMALAR İÇİN CADDE ÜZERİ DÜKKAN
Kerem Meriç
Mustafa Kemal, Buca
Dün
700 m²
300.000 TL
YEDİGÖLLER İŞMERKEZİNDE KİRACILI 64m2'li DÜKKAN
Eren Korkmaz
Çağdaş, Buca
Bugün
67 m²
8.500 TL
ÜÇKUYULAR İNÖNÜ CADDE ÜSTÜ GÖZTEPE STAD KARŞISI
Semih Cankuş
Muammer Akar, Karabağlar
6gün önce
100 m²
3.600 TL
TAMER DANACI'DAN NERGIZ METROSUNDA 90M2 CIFTCEPHE ISYERI
Tamer Danacı
Nergiz, Karşıyaka
7gün önce
100 m²
2.000 TL
Çiğli Balatçık Meydanyolunda Kiralık Dükkan Süper Mevkii
Murat Yeşilada
Balatçık, Çiğli
7.9.2019
55 m²
5.500 TL
Üçkuyular Merkezde Tabela Değeri Yüksek 260 m2 Kiralık Dükkan
Özer Çalışkan
Üçkuyular, Karabağlar
3.9.2019
260 m²
7.000 TL
Kurumsal a Uygun Menemen Kent 2 de Kiralık Dükkanlar
Murat Yeşilada
30 Ağustos, Menemen
2.9.2019
400 m²
Etiketli İlanlar

İzmir Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında İzmir kiralık daire fiyat artışı %487,82 olarak gerçekleşti.

2018 yılında İzmir ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.157,00 TL iken, bu yıl için İzmir ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 1.335,00 TL oldu.

İzmir ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %15,38 artış gösterdi.

İzmir kiralık dükkân/mağaza

İzmir'de yapacağınız iş için en uygun koşulları taşıyan kiralık mağaza mı arıyorsunuz? İzmir kiralık dükkân/mağaza seçenekleri arasından kriterlerinize en uygun mağazayı bulabilmek için ilanları inceleyebilirsiniz.

Ege kıyı bölgesinde olan İzmir her ne kadar turizm cenneti olarak bilinse de ticari ve tarımsal faaliyetler alanında da ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Şehir, girintili ve çıkıntılı bir kıyı şeridine sahip olduğu için onlarca koya sahip. Aydın ve Manisa illeri ile komşu olan şehir tipik bir Akdeniz iklimine sahip.

İzmir'de dükkân kiralamanın püf noktaları
İzmir turizm potansiyeli sayesinde yaz kış hareketli bir şehirdir. Bu nedenle öncelikle nasıl bir iş için İzmir kiralık dükkân/mağaza seçeneklerinin araştırıldığını netleştirmek gerekir. Turistlere yönelik hizmet sunmak için dükkân kiralanacaksa Çeşme, Foça, Urla, Alaçatı ya da Nalıdere gibi sahil şeridinde bulunan turistlerin daha yoğunlukta olduğu ilçelerdeki dükkânlar tercih edilebilir. Şehir merkezinde ya da şehir merkezine yakın noktalarda kiralık dükkan tercih edilecekse Mithatpaşa Caddesi ya da Kıbrıs Şehitleri Caddesi değerlendirilebilir. Mithatpaşa Caddesi şehir merkezine bağlanması nedeniyle Kıbrıs Şehitleri Caddesi de özellikle genç nüfusun buluşma adresi olması nedeni ile gün boyu hareketlidir. Bu caddenin trafiğe kapalı olması da yaya trafiğinin günün her saatinde yoğun olmasını sağlıyor.
Konum ve fonksiyonellik bakımından yapılacak olan işe uygunluk noktasında doğru kiralık mağaza bulunsa dahi kira sözleşmesi yapılmadan önce birkaç konunun daha açıklığa kavuşturulması gerekiyor. Bunların başında ise ruhsat geliyor. Yapılacak işin özelliğine göre kiralık dükkânlar belediyenin istediği bazı şartları yerine getirmeli. Bu nedenle öncelikle ruhsat alırken zorluk yaşanmayacağından emin olmak gerekir. Aksi halde ruhsat alabilmek için kiralanan dükkâna masraf yapmak gerekebilir.


İzmir'de dükkan/mağaza kiralarken nelere dikkat etmek gerekir?
İzmir kiralık dükkân/mağaza seçimi yaparken kolay ulaşılabilir olmasına da özen göstermek hem kâr payını yüksek tutmak hem de müşteri portföyünü genişletmek için önemli. Dükkân büyüklüğü de seçim yapmakta önemli bir kriter. İşe uygun büyüklükte bir kiralık dükkân seçilmesi verimli bir çalışma sahası yaratmaya yardımcı olur. İzmir'in Karabağlar ilçesinde bulunan Yeşillik Caddesi daha çok mobilya dükkânlarının yoğunlukta olduğu bir cadde. Mobilya alanında bir iş yapmak isteyenler için Yeşillik Caddesi geniş alternatifler sağlayabilir.
İzmir kiralık dükkân/mağaza seçimini yaptıktan sonra kira sözleşmesini dükkânın gerçek sahibi ile imzalamak ileride oluşabilecek sorunları önlemek açısından göz ardı edilmemesi gereken bir konu. İzmir kiralık dükkân/mağaza seçimi yaparken lokasyondan dükkânın tadilatı için yapılacak ekstra masraflara kadar her bir kalemin detaylandırılması gerekir.

İzmir'de üniversiteye yakın kiralık dükkân/mağaza
Ülkenin en büyük şehirlerinden biri olan İzmir, vakıf üniversiteleri ve devlet üniversiteleri olmak üzere birden fazla üniversite ile aynı zamanda bir öğrenci kenti olarak bilinir. Bunlardan biri olan Dokuz Eylül Üniversitesi'nin farklı ilçelerde fakülteleri bulunuyor. İzmir kiralık dükkân/mağaza alternatifleri ile öğrencilere yönelik bir iş kurmak isteyenlerin üniversiteler çevresindeki kiralık mağazaları değerlendirmesi avantajlı olur. İzmir'de Buca, Balçova, Bornova ve Karşıyaka ilçeleri Dokuz Eylül ve Ege Üniversitesi'nin yerleşkelerinden dolayı üniversite öğrencilerin yoğunlukta olduğu yerlerin başında geliyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi dolayısı ile Mustafa Kemal Sahil Caddesi ve Mithatpaşa Caddesi ilgi çekiyor. Bunun yanı sıra Buca'da Erdem ve Kıbrıs Caddesi'de kiralık mağazalar açısından farklı seçenekler sağlıyor. Konak'ta bulunan Gazi Bulvarı ise üniversite öğrencilerinin gün içinde vakit geçirdikleri giyimden eğlenceye kadar pek çok seçeneğin bulunduğu yerlerden biri. Konak meydanında hem öğrenciler hem de turistler açısından ilgi gören bir diğer cadde ise Atatürk Caddesidir.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım