Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Buca Kiralık Daire

(372 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.125 - 1.875 TL/m²
14,62 Yıl
1.400 TL
KD-203
Emine Güler
Kozağaç, Buca
3+1
4Gün Önce
125 m²
750 TL
BUCA HD DEN 2+1 EŞYASIZ KİRALIK DAİRE
Şule Uğur & Hüseyin Güler
Dumlupınar, Buca
2+1
4Gün Önce
90 m²
800 TL
BUCA KURUÇEŞMEDE KİRALIK DAİRE 1+1
Paşa Aydemir
Kuruçeşme, Buca
1+1
5Gün Önce
55 m²
1.200 TL
Buca Yıldız'da Kiralık Daire
Yıldız, Buca
3+1
2Gün Önce
135 m²

Buca Kiralık Daire Fiyatları

İzmir şehrinde kiralık daire fiyatları Çamlık bölgesinde 869 TL'den başlayarak, Kuruçeşme taraflarında 1.727 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Buca geneli ortalama fiyatı 1.546 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 1.510 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %20,67, son 10 yılda ise %256.53 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 15 yıl olarak görülmüştür.

Buca Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Buca şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 5 ilçeye göre bakarsak:

Buca kiralık daire bulmanın en kolay yolu

Yaşadığımız dairenin rahat edebilmemiz, mutlu olabilmemiz için hayatımızı kolaylaştırıyor olması, bize konfor sunuyor olması, konumu gibi konular etkilidir. Buca kiralık daire ararken, seveceğimiz evleri bulmak için Zingat.com üzerinden kiralık ilanlarına bakmalıyız. Zingat.com sayesinde aradığımız özelliklere sahip kiralık daireyi bulmak çok kolay. Anında istediğimiz ilanları sıralatabildiğimiz arama motoru sayesinde oturduğumuz yerden, tek tuşla hiç yorulmadan kiralık daire arayışımızı tamamlayabiliriz. Buca kiralık daire ararken baktığımız ilanların bütçemize uygun olmasına dikkat etmeliyiz. Evimizde huzurlu yaşayabilmek için bizi maddi olarak sıkıntıya sokmayacak tercihler yapmalıyız. Ayrıca kiralık daire ararken dikkat edilmesi gereken konuları şöyle sıralayabiliriz.
- Kiralayacağınız evin bakımlı olmasına ve masrafsız olmasına dikkat etmelisiniz. Yaşamak için içerisinde tadilat yaptırmanız gereken bir daire ise hiç bakmamalısınız. Çünkü bakım, onarım gibi tadilat sorunları başınızı çok ağrıtır. Ayrıca maddi olarak da zorlayabilir.
- Buca kiralık dairenin, yer döşemeleri ya da parkelerinin, mutfak dolaplarının, tezgâhının, kapılarının, camlarının gibi demirbaşlarının sağlam ve sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca tesisatın sağlam ve kontrolleri yapılmış kiralık dairelerden seçim yapmalısınız.
- Kiralık daire ararken ısı yalıtımı özelliği olmasına dikkat etmelisiniz. Isı yalıtımı hem maddi hem de konfor olarak büyük katkı sağlayacaktır. Çünkü ısı yalıtımı sayesinde kiralık dairede ısı kaybı olmaz. Ve tasarruf etme imkânı sağlar. Bunların yanı sıra kiralık dairede küf, mantar gibi rutubet sorunları yaşanmasına engel olur.
- Buca kiralık daire ararken cephesine de dikkat etmelisiniz. Yaşayacağınız kiralık dairenin güneş ışığı alması gerekir. Çünkü güneş ışığı, kiralık dairenin hem aydınlık olmasına hem de daha kolay ısınmasına katkı sağlar.
- Kiralık daire seçiminizde büyüklüğe dikkat etmelisiniz. İlk olarak ailenizin ihtiyacına uygun 2+1, 3+1 daire seçiminde bulunmalısınız. Kiralık dairenin büyüklüğünde odaların genişliğine de dikkat etmelisiniz. Eşyalarınızı sığdırmakta zorlandığınız, kolonlar ya da köşelerle atıl kullanım alanları olan yerlerden uzak durmalısınız.
- Yaşayacağınız kiralık daire konumu seçerken işinize, çocuğunuzun okuluna, alışveriş merkezlerine, markete ve toplu taşıma araçlarına yakın mesafede olmalı. Böylece hayatınızı kolaylaştıracak bir konumda kiralık daire bulmuş olursunuz.
- Seçeceğiniz kiralık dairenin sağlığı olumsuz etkileyecek tesislere ve sanayi bölgelerine uzak olmasına dikkat etmelisiniz. Yaşadığınız yer yüzünden zararlı atıklara ve gazlara maruz kalıyor olmamanız gerekir.
- Kiralık daire ararken ayrıca yan giderlerini de araştırmalısınız. Aylık ödenecek aidat, bakım gibi masrafların olması ve miktarları seçimlerinize etki edecek bir unsurdur.
- Beğendiğiniz Buca kiralık dairenin deprem yönetmeliğine uygunluğunu ve depreme dayanıklılığını araştırmalısınız. Güvenli olduğuna emin olduğunuz yerlerden seçim yapmalısınız.
- Kiralamak istediğiniz dairenin ödenmemiş geçmiş faturalarının olup olmadığını araştırmalısınız. Ödenmeyen faturalar varsa siz mağdur olabilirsiniz.
- Seçeceğiniz kiralık dairede komşularınızın ve çevresinin güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Bulunduğu çevre yaşam tarzınıza uygun olmalı.
- Kiralık daire arayışınızda ayrıca istenen depozito, kaparo gibi bedeller olup olmadığını araştırmalısınız. Bu kalemler isteniyorsa bütçenize uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
- Aradığınız özellikteki kiralık daireyi bulduğunuzda mülk sahibi ile kira sözleşmesi yapmayı ihmal etmemelisiniz. Ayrıca bu sözleşmenin geçerliliği olması için noter onaylı olması gerekir.
- Bu sözleşmeye genel maddeler dışında kiralık daireyi teslim aldığınız koşulları yazdırmalısınız. Evde eksik bir eşya varsa ya da kırık dökük bir yer varsa yazdırmalısınız. Daha sonra taşınırken sizi koruyacak bir maddedir.
- Yıllık kira artış oranının da sözleşmede olması fayda sağlayacaktır. Bu oranın net rakamlarla belirtilmesi iyi olacaktır.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım