İzmir Bölge Raporu

İzmir satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları %9.27 artış gösterdi. İzmir şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları 8.637 TL olurken, geri dönüş süresi 22 yıl olarak hesaplanmaktadır.
Buna göre, 2022 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda İzmir şehrinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 647.810 TL ile 1.079.700 TL arasında oldu. Daha Fazla
  • Satılık
  • Kiralık

  İzmir - Satış Fiyatları Trendi

  İzmir - Kira Fiyatları Trendi

  İzmir - Satış Fiyatları Değişimi

  9.27%
  1 Aylık Değişim
  184.5%
  3 Yıllık Değişim
  260.5%
  5 Yıllık Değişim

  - Kira Fiyatları Değişimi

  10.67%
  1 Aylık Değişim
  140.2%
  3 Yıllık Değişim
  209.1%
  5 Yıllık Değişim

  Bu sayfada yer alan fiyat, nüfus bilgileri ve grafikler REIDIN verileri baz alınarak oluşturulmuştur.

  Geceleri güvenli bir şekilde yürüyebilirim
  4.21
  84.2%
  Toplu taşımayla kolayca ulaşabilirim
  4.07
  81.4%
  Market ve kafelere yürüyerek ulaşabilirim
  4.10
  82%
  Yeterince yeşil alana sahiptir.
  4.00
  80%
  Aracımı kolayca park ederim
  3.50
  70%
  Çocuklar için oyun ve park alanları yeterlidir
  3.75
  75%
  Gürültüden uzak, sessiz bir bölgedir
  3.75
  75%
  Sokaklar geceleri yeterince aydınlıktır
  4.25
  85%
  Bölgede insan ilişkileri iyidir
  4.25
  85%
  Değerlendirme, bölgeye ilişkili gerçek kişiler tarafından yapılmıştır.
  12 Onaylı kullanıcı değerlendirmesi gösteriliyor.
  Muhammet Ali N.
  Diğer
  4 yıl önce
  İzmirde 10 Yıl daha Konut Fiyatları Artarak Devam Edecektir. Popüler olacak yerler ( Projeleri hazır 17 Gökdelen Yapılacak olan Bayraklı Tarafı - Gaziemirde Yer Kalmadığı için Havalimanı Etrafında bulunan Görece ve Menderes Bölgeleri Müşterilerin İlk Tercihi Olacaktır ) Çiğli Dışı ve Kemalpaşada yatırımlar artmış olsada İlk etapta Bahzettiğim bölgeler çabuk pazarlanabilir konumda !!! Krizde olduğumuz şu günlerde hala satış yapabiliyor olmamız bence İZMİR'imizin Mükemmelliğinden kaynaklanmaktadır . İstanbul gibi 1+1 e 1.000.000 Vermektense Alacatıda aynı ücretlere Villa sahibi olmak tabiiki Büyük artı !!! Bütün Meslektaşlarıma Başarılı Satışlar diliyorum .
  Ferit S.
  Diğer
  4 yıl önce
  İzmir son aylarda konut alım satımı açısından durgunluk hüküm sürsede, yatırımcılar bahar-yaz ayları ile beraber bu talebin artması bekliyor. İzmirde özellikle arsa ve araziye olan taleplerin devam ettiğini gözlemliyorum.
  Hilal K.
  Diğer
  4 yıl önce
  izmir şehir merkezinde Bornova, Bayraklı ilçeleri ile Karşıyaka ilçesinde yeni yapılaşmalar daha çok talep görmektedir. Özellikle lüks konutlarda 2016 yılındaki ivmeyle satışlar devam etmekle birlikte son aylarda ciddi bölgesel artışlar görülmemektedir.
  Nergiz D.
  Diğer
  4 yıl önce
  Projelerinin bölgedeki emsallerine göre kullanılan malzeme bakımından fark yarattığı, otobana yakın olmasının büyük lokasyon avantajı sağladığı trafiğin olmaması ve havasının temiz olmasının tercih edilmelerini sağladığı , ağırlıklı olarak öğretim görevlileri ve doktarlar tarafından tercih edildiği ortada.
  Bulut C.
  Diğer
  4 yıl önce
  Bölgenin hızla gelişmekte olduğu , yeni Bornova olarak adlandırıldığı ağırlıklı olarak beyaz yakalılar ve öğretmenlerin tercih ettiği , 2017 sonu itibariyle planlanan metro projesinin tercih sebebi olmalarını sağladığı , m2 satış fiyatlarının 4000 tl bandında olduğu çok kısa bir süre içerisinde 6000 tl bandına geleceğinin öngörülüyor.
  Fuat Ö.
  Diğer
  4 yıl önce
  Kaliteli veriler takip ediyorum her zaman.
  N.
  Diğer
  4 yıl önce
  İzmir'den ev almak istiyorum bu konuda bana büyük yardımcı oldu teşekkürler
  Bahadır B.
  Diğer
  4 yıl önce
  İstanbulda yaşıyorum, biraz birikimim var yatırım için ev almak istiyorum. Ancak İstanbulda merkeze uzak bölgelerden mi ev almalıyım yoksa İzmirde ev yatırımı yapmak daha mı doğru olur bilemiyorum. Bu konuda yardımcı olur musunuz?
  z.
  Diğer
  4 yıl önce
  Merhabalar Bahadır Bey, Zingat.com üzerinden Bölge Rapro'ndan İstanbul ve İzmir için il ve ilçe bazında kiralık-satılık fiyatları analizine bakarak, en doğru kararı verebilirsiniz.
  4.25 / 5
  Ziyaretçi
  Diğer
  3 yıl önce
  GELİŞEN VE KENTSEL DÖNÜŞÜME AÇIK BİR BÖLGE YATIRIM İÇİN HALA FIRSATLARI BARINDIRIYOR
  3.6 / 5
  Berat K.
  Diğer
  bir yıl önce
  Deniz ile bütünleşmiş, modern bir yaşam sürdürebileceğiniz şehirdir. Her bütçeye uygun güzel yerler vardır. Büyük şehir olmasına rağmen sadece avmlerde dolaşmak zorunda değilsiniz yani... Karşıyaka, Bostanlı ve Mavişehir bölgesi konut alımlarında en çok tercih edilen bölgelerdir.
  4.4 / 5
  Sude Ö.
  Diğer
  bir yıl önce
  Bence Türkiye'de oturulabilecek en iyi şehirlerden biri. İnsanlar çok nezih ve kaliteli. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz, hem yaz hem de kışın bir çok imkan sağlayan bölgelerden biri. Yapılan siteler ve yeni konutlar sayesinde de gün geçtikçe fiyatları artıyor..
  Deniz G.
  Diğer
  bir ay önce
  Bölgenin kalkınması açısından baya iyi işler yapılıyor belediye çalışlıyor

  Öne Çıkan Satılık İlanlar - İzmir

  Tümü

  Öne Çıkan Projeler - İzmir

  Tümü

  Tan Urla Tanyer İnşaat tarafından geliştirilen villa projesidir. 500 adet villadan oluşmaktadır. ...

  Projeyi İncele

  Mia Port Koç İnşaat tarafından geliştirilen konut projesidir. Tek bloktan oluşan projede 140 adet konut bulunmaktadır....

  Projeyi İncele

  ALLSancak Pekerler İnşaat tarafından Konak'ta geliştirilen konut projesidir. 4 bloktan oluşan projede 1069 adet konut ve 37 adet ticari alan bulunmaktadır....

  Projeyi İncele

  Folkart Country Urla Folkart Yapı tarafından geliştirilen villa projesidir. Narlı Bahçe, Defneler Vadisi, Zeytinli Bahçe Mahallesi olmak üzere 3 Mahalle şeklinde geliştirilen projede 160 adet villa......

  Projeyi İncele