Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Bursa Satılık Dükkan / Mağaza

(228 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Bursa

100 m² Satış Aralığı157.185 - 261.975 TL
17,65 Yıl
1.650.000 TL
SATILIK VİŞNE CADDESİNDE 148 M2 İŞYERİ
Okan Yakışık
Anadolu, Yıldırım
11.9.2019
148 m²
380.000 TL
BURSA KARACABEY TERMİNAL KARŞISI ASMA KATLI DÜKKAN
Üzeyir Altınkaynak
Tabaklar, Karacabey
27.8.2019
180 m²
150.000 TL
OSMANGAZİ KÜKÜRTLÜ'DE METROYA YAKIN 50 M2 SATILIK DÜKKAN
Atilla Demir - Kükürtlü
Kükürtlü, Osmangazi
2gün önce
50 m²
1.050.000 TL
Ana Cadde Üzeri Satılık Sıfır Ruhsatlı Dükkan
Şerif Mehmet Gülşen
Esentepe, Karacabey
4gün önce
500 m²
500.000 TL
İHSANİYE DE SATILIK DÜKKAN
M.berat Atagün
İhsaniye, Nilüfer
3gün önce
110 m²
155.000 TL
Gemlik K.kumla FEYZA EMLAK tan Satilik Dukkan
Ahmet Malyemez
Küçükkumla, Gemlik
6gün önce
22 m²

Bursa Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Bursa satılık daire fiyat artışı %218,31 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Bursa ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 181.408,00 TL iken, bu yıl için Bursa satılık ev ortalama fiyatı 202.738,00 TL oldu.

Bursa ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 2.027 TL'dir. Bursa ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %11,76 artış gösterdi.

Bursa satılık dükkân ararken nelere dikkat etmeli

İşimiz hayatımızı sürdürebilmemiz, konforlu yaşayabilmemiz, daha iyi şartlarla yaşayabilmemiz için çok önemlidir. Kendi işini yapanlar için işi kadar işyerleri de çok önemlidir. Bu yüzden satılık dükkân almak isteyenler kendilerine kazanç sağlayacak, getirilerini arttıracak Bursa satılık dükkânı bulmalılar. Satılık dükkân ararken hem dükkân özelliklerine hem de size sağlayacağı faydaya dikkat etmelisiniz. Bursa satılık dükkan ararken Zingat.com gibi güvenilir sitelere bakmalısınız. Zingat.com sitesini ziyaret ederek en doğru seçimi yapabilirsiniz. Beğendiğiniz ilanların bölge raporlarına kolayca ulaşabilir, baktığınız yerlerin piyasa değerini hızlıca hesaplayabilirsiniz. Bursa satılık dükkân arayışınızı kolaylaştıracak bir yardımcıdır. Sizde satılık dükkan arıyorsanız, aşağıdaki bilgilere göz atmanız yarar sağlayacaktır.
- Satılık dükkân ararken ilk olarak bütçe hesabı yapmalısınız. Alacağınız satılık dükkân için ne kadar harcayacağınızı belirlemeli ve bu planınıza sadık kalmalısınız. Eğer kredi çekmeyi düşünüyorsanız da geri ödeme taksitlerinizi kazancınıza göre ayarlatmalısınız. Kazancınızda oluşabilecek aksilikleri de göz önünde bulundurmalısınız.
- Bursa satılık dükkanda bakım ve onarım gerektiren tadilat sorunlarının olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu masrafların olması daha çok gider anlamına geleceğinden size daha çok fayda sağlayacak ilanlara bakmalısınız. Baktığınız satılık dükkân bakımlı ve sağlam olmalı. Yer döşemeleri, kapıları, camları, rafları ya da dolapları kullanılabilir durumda olması gerekir.
- Satılık dükkânın büyüklüğü yapacağınız işin ihtiyaçlarına uygun olmalı. Genişliği, depo ya da personel odası gibi bölümlerin olması yapacağınız işe göre karar vermeniz gereken özelliklerdendir.
- Satılık dükkân alıp kiraya vererek yatırım yapmak istiyorsanız büyük bir mekân almanız ve kurumsal müşteriler bulmanız size çok iyi getiriler sağlayacaktır.
- Eğer reklama ihtiyaç duyulan bir iş yapıyorsanız satın alacağınız dükkânın cephesi geniş olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü vitrinine yerleştireceğiniz ürünlerinizle ücretsiz reklam avantajı sağlamış olur ve kazancınızı arttırıcı bir özellik yaratmış olursunuz.
- Satın almak istediğiniz Bursa satılık dükkânın bulunduğu konum insanların kolay ulaşım sağlayabileceği yerde olmalı. Cadde üstünde, şehir içinde, nüfus yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde olması dükkan getirisini arttırıcı özelliklerdendir.
- Satılık dükkân ararken özellikle gıda sektörüne yönelik restoran, kafe gibi bir dükkân yapacaksanız, balkonu ya da terası olmasına, otoparkı veya araç koyulabilecek bir bahçesi olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü artık insanların araçlarını koyabilecekleri yer bulmaları büyük bir sorun. Mekanınızın müşteriye otopark gibi bir kolaylık sunması tercih edilmenizi arttırır.
- Bursa satılık dükkân ararken yeni yapılmış bir dükkân alacaksanız deprem yönetmeliğine uygunluğunu, yıllanmış bir yapıdaysa depreme dayanıklılığını araştırmalısınız. Bina yapım malzemelerinin kaliteli ve sağlam olmasına dikkat etmelisiniz.
- Satılık dükkânın inşaat ruhsatı var mı diye de kontrol etmelisiniz. Ayrıca yapmak istediğiniz iş için ruhsat alabilecek olmanızı kontrol etmelisiniz. Almak istediğiniz satılık dükkânın yapacağınız iş için uygun olması gerekir.
- Satılık dükkânın ödenmemiş vergi borcu ve fatura borçlarının olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Satılık dükkân üzerinde ipotek, haciz gibi sıkıntıların olmadığına da dikkat etmelisiniz.
- Satılık dükkânın tapu kaydını almadan önce araştırmalısınız. Size sunulan bilgilerle tapu üzerinde yazan bilgileri karşılaştırmalı ve doğruluğundan emin olmalısınız.
- Satılık dükkânın imar durumu, iskan izni, kat mülkiyeti konularını da araştırmalısınız. Size avantaj sağlayacak nitelikteki özelliklere sahip olmasına dikkat etmelisiniz.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım