Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Çanakkale Barbaros Kiralık Daire

(53 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
1.000 TL
BARBAROS HAVA ALANI KAVŞAĞI 2+1 AÇIK MUTFAK KİRALIK 1.000 TL
Kazım Yüceşan
Barbaros, Merkez
2+1
17.2.2020
90 m²
1.200 TL
ÇANAKKALE BARBAROSTA KİRALIK 3+1 DAİRE
İlayda Oğuz
Barbaros, Merkez
3+1
3Gün Önce
140 m²
1.000 TL
ÇANAKKALE BELDEMİZ DE 3+1 KİRALIK DAİRE
Ayşe Gül Sürgit
Barbaros, Merkez
3+1
7Gün Önce
130 m²

Çanakkale Barbaros kiralık daire arayışına etki eden kriterler

Kiralık daire ararken ilk olarak ihtiyaçlarınızı belirlemeli ve ihtiyaçlarınıza uygun bir ev bakmalısınız. Çanakkale kiralık daire arayışında kiralık dairenin bulunduğu konum, sağladığı fırsatlar, sürekli gittiğiniz yerlere yakınlık, mutfağının ve lavabosunun iyi durumda olması gibi birçok özelliğe dikkat etmelisiniz. Zingat.com sayesinde evinizde olmasını istediğiniz özellikleri seçerek en uygun kiralık daire ilanlarına anında görüntüleyebilirsiniz. Böylece kiralık dairenizi hemen bulabilirsiniz. Çanakkale Barbaros kiralık daire seçiminde şu kriterlere dikkat etmelisiniz;
- Ailenizin konut ihtiyacını alacak olan kiralık dairenin güneşe göre bulunduğu cephe özelliklerine dikkat etmelisiniz. İçinde yaşayacağınız kiralık daire odalarının gün ışığı alıyor olması size yarar sağlayacaktır. Gün ışığı alan kiralık daire hem aydınlık olacak hem de daha çabuk ısınacaktır.
- Kiralamak üzere olduğunuz dairenin bakımlı olmasına ve masrafsız olmasına dikkat etmelisiniz. İçinde bazı yenileme masrafları olan yerlerden uzak durmalısınız. Kiralık dairenin yer döşemeleri, parkeleri, kapıları, dolapları sağlam ve kullanıma hazır olmalıdır. Tesisat sistemleri hakkında gerekli kontroller yapılmış ve hazır durumda olmasına dikkat etmelisiniz.
- Çanakkale Barbaros kiralık daire yeni yapılmış ve daha önce kullanılmamış bir yapıysa tüm demirbaşların takılmış durumda, ihtiyaçların tamam olmasına ve oturulmaya hazır halde olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralık daire ilanları arasında gezinirken seçeceğiniz yerin sağlığı olumsuz etkileyecek tesislere ve sanayi bölgelerine uzak olmasına dikkat etmelisiniz. Bunlar dışında seçeceğiniz dairenin konumu okula, işe, hastaneye, markete, ulaşım için kullanacağınız toplu taşıma araçlarına yakın mesafede bulunmalı. Bu sayede size hayatınızı kolaylaştıracak imkânlar sunacaktır.
- Beğendiğiniz ve kiralamak istediğiniz dairenin ara kat olmasına dikkat etmelisiniz. Bodrum kat ve çatı katlardan ziyade arada kalan katlar daha konforlu ve faydalı olacaktır.
- Kiralık daire seçimi sırasında büyüklük olarak ihtiyaçlarınızı hesaplamalısınız. Oturacağınız kiralık dairenin çok büyük olması ya da küçük olması biraz da maddi durumla ilgilidir. Kiralık daire büyüklüğü arttıkça fiyatının da artacağını unutmamalısınız.
- Kiralanmak istenen Çanakkale Barbaros kiralık dairede izolasyon olması seçim sebepleriniz arasında yer almalıdır. Çünkü ısı yalıtımı bir evde ısı kaybı olmasını önler. Bu sayede enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur ve evinizin daha iyi ısınmasına destek sağlar. Bunlar dışında ısı yalıtımı sayesinde kiralık evin duvarlarında küf, mantar gibi rutubet problem de yaşamazsınız.
- Kiralık daire ilanları sırasında evin, deprem yönetmeliğine uygunluğunu ve depreme dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralık dairenin ödenmesi gereken aidat ve bakım giderlerini, güvence bedeli gibi istenen giderleri de araştırmalısınız. İncelenen yer site içerisinde bir daire ise mutlaka ortak alanlar için harcanan giderler olup olmadığını da araştırmalısınız.
- Çanakkale Barbaros kiralık dairenin geçmiş dönemlerden kalma ödenmemiş fatura borçlarının olup olmadığına emin olmalısınız. Daha sonra mağdur olmamak için bu araştırmaları yapmalısınız.
- Kiralık dairenin yer aldığı bina ve bulunduğu bölgeyi öncesinde biraz araştırmalısınız. Güvenilir bir yere taşınmalı ve alıştığınız yaşam şeklinize elverişli olup olmadığına incelemelisiniz.
- Muhatap olduğunuz kişilerin gerçek mülk sahibi veya yasal vekilleri olup olmadığını araştırmalısınız. Bunun dışında mutlaka ev sahibi ile kira sözleşmesi düzenlemelisiniz.
- Hazırlanacak olan kira mukavelesinde evi teslim aldığınız şartlar ve geri teslim etme şeklinize yer vermelisiniz. Ayrıca güvence bedeli gibi bedeller ödediyseniz tutarları ile birlikte sözleşmeye yazdırmalısınız.
- Kira kontratında yıllık kira artış oranını da yazdırmanız ev sahibinin keyfine göre zam yapmasına engel olacaktır.
- Kiralık dairenin kira karşılığını verirken ederken elden değil de sonradan da kanıtlayabilmeniz adına banka aracılığıyla ödemeniz yararınıza olacaktır. Yasal olarak da kira bedelinin bankadan ödenmesi gerektiğini unutmamalısınız.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım